Еберсепт (Ketoconazole) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

шампунь

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Брос Лтд, Лаб., Греція

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Кетоконазол.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: кетоконазол;1 мл шампуню містить 20 мг кетоконазолу;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, діетаноламід жирної кокосової кислоти, імідосечовина, натрію лаурилсульфосукцинат, колаген гідролізований тваринний, кислота хлористоводнева розведена, натрію гідроксид, натрію еритрозин (Е 127), ароматизатор квітковий, вода очищена.

Лікарська форма:

шампунь

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Брос Лтд, Лаб., Греція

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Кетоконазол.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Кетоконазол – синтетична похідна імідазолдіоксолану, що має фунгіцидну та фунгістатичну активність щодо дерматофітів, таких як Trichophyton sp., Epidermophyton sрр., Microsporum sрр., і дріжджів, таких як Саndida sрр. та Malassezia furfur (Pityrosporum ovale). Шампунь з кетоконазолом швидко зменшує лущення та свербіж, котрі часто асоціюються з лупою, себорейною екземою та висівкоподібним лишаєм.Фармакокінетика.Після місцевого застосування шампуню вміст кетоконазолу у плазмі крові не визначається. Плазмові рівні після місцевого застосування шампуню визначалися після нанесення на всю поверхню тіла.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика уражень шкіри та волосся, спричинених дріжджовими мікроорганізмами Malassezia (попередня назва Pityrosporum), таких як лупа, висівкоподібний лишай (локальний), себорейний дерматит.

Протипоказання:

Шампунь протипоказаний при наявності гіперчутливості до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При використанні шампуню слід уникати попадання препарату в очі. При попаданні в очі їх слід промити водою.Для попередження синдрому відміни при тривалому місцевому лікуванні кортикостероїдами рекомендується продовжувати місцеве застосування кортикостероїдів у поєднанні з шампунем з наступною поступовою відміною кортикостероїдів протягом 2-3 тижнів.

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю.Належні та добре контрольовані дослідження кетоконазолу у період вагітності або годування груддю не проводилися. Після місцевого застосування на шкірі шампуню кетоконазолу у невагітних жінок концентрація кетоконазолу у плазмі крові не визначалася. Плазмові рівні після місцевого застосування шампуню визначалися після нанесення на всю поверхню тіла. У звязку з відсутністю відомих факторів ризику застосування препарату у період вагітності або у період годування груддю не протипоказано.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Шампунь не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

На уражені ділянки нанести шампунь на 3-5 хвилин, після чого змити водою.Лікування:лупа та себорейний дерматит (себорейна екзема): 2 рази на тиждень протягом 2-4 тижнів;висівкоподібний лишай: щоденно протягом 5 днів.Профілактика:лупа та себорейний дерматит (себорейна екзема): кожен тиждень або 1 раз на 2 тижні;висівкоподібний лишай: щоденно протягом 3 днів (разовий курс лікування) перед початком літнього сезону. Діти. Досвід застосування шампуню дітям відсутній.

Передозування:

Оскільки шампунь призначений тільки для зовнішнього застосування, розвиток передозування не передбачається.У випадку передозування необхідне лікуквання полягає у застосуванні підтримуючих та симптоматичних заходів. Для попередження аспірації забороняється викликати блювання або використовувати промивання шлунка.  

Побічні дії:

З боку органів зору: подразнення очей, підвищена сльозотеча;загальні порушення та реакції у місці застосування: ангіоневротичний набряк, еритема, відчуття дискомфорту, гіперчутливість, подразнення, свербіж, пустульозний висип у місці нанесення;інфекції та інвазії: фолікуліт;з боку нервової системи: дисгевзія;з боку шкіри та підшкірної клітковини: акне, алопеція, контактний дерматит, сухість шкіри, зміна структури волосся, висип, відчуття печіння шкіри, зміни з боку шкіри, посилення лущення шкіри; дуже рідко – кропив’янка, зміна кольору волосся (в основному у пацієнтів з хімічно ушкодженим або сивим волоссям).

Лікарська взаємодія:

Невідома.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 25 мл або 60 мл, або 120 мл шампуню у пластиковому флаконі, 1 флакон у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.