Екс-Лакс (Senna glycosides) інструкція із застосування

Экс-Лакс фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Екс-Лакс пастилки по 15 мг №12
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

пастилки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Новартіс Екс Лакс Інк., Пуерто-Ріко

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: Sennosides А, В. 1 пастилка містить стандартизований екстракт сени у кількості, що відповідає 15 мг сенозидів А та B;допоміжні речовини: какао з низьким вмістом жиру, цукор кондитерський, лецитин, пальмова олія харчова, знежирене сухе молоко, ванілін.

Лікарська форма:

пастилки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Новартіс Екс Лакс Інк., Пуерто-Ріко

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Запори, обумовлені атонією кишечнику різної етіології. Підготовка до рентгенологічних досліджень.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до препаратів сени та інших компонентів Екс-лаксу, гострі запальні захворювання шлунково-кишкового тракту (хвороба Крона, коліти, виразковий коліт), нудота, блювання, недіагностовані захворювання травної системи, які можуть бути результатом гострих кишкових захворювань та/або хірургічних втручань (дивертикуліт, апендицит, перитоніт, часта діарея), кишкова непрохідність/паралітична кишкова непрохідність, спастичний запор, органічні ураження печінки, епігастральний біль невизначеного походження, спастичний біль, тяжкі порушення водно-сольового балансу (гіпокаліємія), ректальні геморагії, а також дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат не слід приймати протягом двох годин після застосування інших лікарських засобів.Слід приймати мінімальну ефективну дозу, необхідну для відновлення нормальної функції кишечнику. Не треба застосовувати препарат протягом тривалого часу або в дозах, що перевищують рекомендовані, оскільки це може спричинити звикання й порушеннь функції кишечнику. З обережністю та після попередньої консультації з лікарем приймають Екс-Лакс у наступних випадках: після лікування не отримано жодних позитивних результатів; застосування препарату спричинило появу небажаних реакцій або симптоми захворювання погіршуються; з’явивилися: висип, болісні відчуття у животі, нудота, блювання; перед лапаротомією або хірургічним втручанням в черевну ділянку; застосування препарату триває більше 1 тижня. Препарат не слід застосовувати хворим на цукровий діабет, пацієнтам з такими спадковими захворюваннями, як непереносимість фруктози, мальабсорбція глюкози і галактози або з дефіцитом сахарози-ізомальтози, оскільки Екс-Лакс містить цукор.Препарат містить сухе молоко. Незважаючи на те, що його кількість дуже мала, пацієнтам з непереносимістю лактози необхідно застосовувати препарат з обережністю, особливо при розвитку діареї.З обережністю слід приймати Екс-Лакс пацієнтам із запальними захворюваннями кишечнику.

Особливості застосування:

При відсутності очікуваного ефекту доза препарату може бути збільшена, але тільки з попередньою консультацією лікаря.Вагітність і період годування груддюХоча застосування препарату вагітним жінкам не протипоказано, однак застосувувати його рекомендовано тільки під спостереженням лікаря. Дослідження не виявили будь-якої небезпеки для плоду. Немає свідчень щодо тератогенності Екс-Лаксу. Була виявлена здатність антрахінонпохідних потрапляти в грудне молоко, однак за умови належного дозування виникнення небажаних ефектів у дитини є малоймовірним.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій.

Діти:

Препарат показаний для лікування дорослих і дітей старше 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дозування підбирається індивідуально.Дорослим та дітям від 12 років рекомендовано приймати по 2 пастилки 1–2 рази на добу. Максимальна добова доза становить 4 пастилки Екс-Лакс.Слід приймати найменшу ефективну дозу препарату, необхідну для відновлення нормальної функції шлунка. Пацієнтам літнього віку варто починати лікування з дози: 1 пастилка.

Передозування:

При передозуванні може розвинутися діарея, що спричинює порушення водно-сольового балансу, кишкові коліки, подразнення органів травного тракту, спричинює нудоту, епігастральний біль, судоми, погіршення функції кишечнику, судинний колапс та метаболічний ацидоз.Лікування симптоматичне, включаючи промивання шлунка. Якщо існує небезпека серйозної діареї, рекомендована регідратація (прийом великої кількості води).

Побічні дії:

У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов’язково зверніться до лікаря!Екс-Лакс може викликати незначний біль у ділянці живота, коліки, судоми, діарею та подразнення слизової оболонки кишечнику.Тривале застосування і зловживання проносним шоколадом Екс-Лакс може призвести до виникнення нудоти, втрати маси тіла, гарячки, болю у кістках, тетанії й атонії товстого кишечнику, іноді до зневоднення, діареї, гіпокаліємії та гіпомагніємії.Рідко спостерігаються артеріальна гіпотензія, втомлюваність, міопатія, порушення фунції нирок, знебарвлення сечі, а також гіперальдостеронізм. Ці побічні реакції зазвичай оборотні і швидко минають після припинення прийому проносного засобу.

Лікарська взаємодія:

На сьогодні про випадки клінічно значущої лікарської взаємодії не повідомлялося. Можливе зниження рівня діючих речовин у сироватці при одночасному застосуванні хінідину сульфату (антиаритмічного препарату) через конкуруючі властивості з антрахіноновими проносними засобами. Одночасне застосування із серцевими глікозидами внаслідок гіпокаліємії може спричинити серцеву аритмію. При одночасному застосуванні антиаритмічних засобів, діуретиків та кортикостероїдів розвивається м'язова слабкість.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Рекомендовано тримати Екс-Лакс в холодильнику або при контрольованій кімнатній температурі. Не заморожувати!

Форма випуску / упаковка:

1 плитка з 12 пастилок Екс-Лакс або 2 плитки з 9 пастилок, загорнуті в алюмінієву фольгу, вкладаються в картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Назва і місцезнаходження заявника

Новартіс Консьюмер Хелс С.А./ Novartis Consumer Health S.A.Ніон, Швейцарія/ Nyon, Switzerland.

Додаткові дані

Дозування:
Екс-Лакс пастилки по 15 мг №12
Реєстрація:
№ UA/9829/01/01 від 18.11.2009. Наказ № 843 від 18.11.2009
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.