Елерт (Ebastine) інструкція із застосування

Элерт фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Елерт таблетки, в/о, по 10 мг №30 (10х3)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мікро Лабс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить 10 мг або 20 мг ебастину; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прижелатинізований, фарматоза DCL 15 (лактози моногідрат), натрію кроскармелоза (примелоза), магнію стеарат;оболонка: гіпромелоза, тальк очищений, титану діоксид, заліза оксид жовтий (для таблеток 20 мг), поліетиленгліколь 6000.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки 10 мг: білого або майже білого кольору, круглі, двоопуклі, вкриті оболонкою, таблетки;таблетки 20 мг: круглі, двоопуклі, жовтого кольору таблетки, вкриті оболонкою;

Виробник:

Мікро Лабс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Блокатор гістамінових Н1-рецепторів. Після прийому препарату внутрішньо протиалергічна дія розпочинається через 1 год і триває протягом 48 год. Після п’ятиденного курсу лікування ебастином антигістамінна активність зберігається протягом 72 год за рахунок дії активних метаболітів. Препарат не спричиняє вираженого антихолінергічного та седативного ефекту. Не відмічено впливу ебастину на інтервал QT на ЕКГ навіть у дозі 80 мг.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко всмоктується і майже повністю метаболізується в печінці, де перетворюється в активний метаболіт каребастин. Після одноразового прийому 10 мг препарату максимальна концентрація каребастину в плазмі досягається через 2,6–4 год і становить 80-100 нг/мл.При щоденному прийомі 10 мг препарату рівноважна концентрація досягається через 3-5 днів і становить 130-160 нг/мл. Зв’язування з білками плазми ебастину і каребастину - більше 95%. Період напіввиведення каребастину становить від 15 до 19 год, 66% препарату виводиться у вигляді кон’югатів із сечею.У пацієнтів похилого віку фармакокінетичні показники суттєво не змінюються. При нирковій недостатності період напіввиведення зростає до 23-26 год, а при печінковій недостатності – до 27 год, але концентрація препарату при прийомі 10 мг на добу не перевищує терапевтичного значення.

Показання до застосування:

Алергічний риніт сезонний та/або цілорічний, у тому числі у поєднанні з алергічним кон’юнктивітом;ідіопатична хронічна кропив’янка.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату, печінкова недостатність тяжкого перебігу.Вагітність і період годування груддю. 

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю призначають Елерт пацієнтам з вираженими порушеннями функції печінки і нирок. Клінічних даних щодо ефективності і безпеки застосування Елерту для лікування дітей до 12 років немає.Вплив на здатність керувати транспортними засобами. Під час лікування Елертом слід уникати керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами, оскільки препарат може викликати сонливість. 

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим при алергічному риніті Елерт призначають у добовій дозі 10 мг; при вираженій симптоматиці (в т.ч. при цілорічному алергічному риніті) – 20 мг. При кропив’янці добова доза становить 10 мг. Елерт приймають після прийому їжі. Тривалість курсу лікування – 7-10 діб.

Передозування:

Симптоми: сонливість, головний біль, сухість у роті. Спеціального антидоту немає. Лікування: у разі передозування рекомендується промивання шлунка, медичний нагляд, за необхідності проводять симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Головний біль, сухість у роті. В окремих випадках – диспепсія, нудота, блювання, безсоння, сонливість, біль у животі, фарингіт, синусит.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується призначати Елерт одночасно з кетоконазолом та еритроміцином. Елерт не взаємодіє з теофіліном, непрямими антикоагулянтами, циметидином, діазепамом, етанолом і препаратами, які містять етанол.

Термін придатності:

Зберігати при температурі до 25ºС в сухому місці, недоступному для дітей. Термін придатності - 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 4 таблетки або 10 таблеток у блістерах; по 1 блістеру (4 таблетки) у паперовому конверті; по 3 блістери (10 таблеток) у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ебастин; 1-4-(1,1-Диметилетил)феніл -4-4- (дифенілметоксі)-1-піперидиніл-1-бутанон;

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою

Адреса

92, Сіпкот, Хосур 635 126, Індія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.