Енема Одноразова Очисна Клізма (Combined drugs) інструкція із застосування

Энема Одноразовая Очист Клизма фото, інструкція
Дозування:
Енема Одноразова Очисна Клізма розчин рект. по 150 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Лаб. Галенова Ольштин, ТОВ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Клізми.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 100 мл ректального розчину містять динатрію фосфату додекагідрату 3,22 г; натрію дигідрофосфату моногідрату 13,9 г;допоміжні речовини: метилпарабен (Е 218), вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Лаб. Галенова Ольштин, ТОВ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Клізми.

Показання до застосування:

Підготовка до рентгенологічного та ендоскопічного обстежень ректосигмоїдного відділу товстої кишки.Симптоматичне лікування запорів нижніх відділів кишечнику, особливо внаслідок утрудненої дефекації.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.Порушення електролітного балансу із затримкою натрію, застійна серцева недостатність.Кишкова непрохідність.Гостра ниркова недостатність.Мегаколон (природжене або набуте значне розширення частини або всієї ободової кишки), загострення геморою, анальні тріщини, геморагічний ректоколіт.Препарат не слід застосовувати пацієнтам при зневодненні

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат слід з обережністю застосовувати особам літнього віку та ослабленим пацієнтам при порушенні функції нирок, при дотриманні суворого безсольового режиму, оскільки є ризик виникнення гіперфосфатемії, гіпокальціємії, гіпернатріємічного зневоднення та ацидозу. Пацієнтам рекомендовано підтримувати відповідний водний баланс.Не рекомендується застосовувати препарат під час загострення геморою, при наявності анальних тріщин або при неспецифічному виразковому коліті.Препарат слід з обережністю застосовувати при лікуванні лікарськими засобами, що можуть вплинути на рівень електролітів (наприклад сечогінні, літій тощо), внаслідок чого можливий ризик підвищення їх ефекту.Не рекомендується тривале застосування: у разі неефективного застосування протягом 3 діб необхідно переглянути тактику лікування.Препарат містить метилпарабен (Е 218) і може спровокувати алергічні реакції (можливо, уповільненого типу).Енема, одноразова очисна клізма є розчином для ректального застосування. НЕ КОВТАТИ.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують ректально.Зняти захисний ковпачок, ввести наконечник в анальний отвір і обережно витиснути вміст флакона. Після введення клізми пацієнт повинен зберігати положення лежачи на спині або боці до появи необхідності випорожнитися.Симптоматичне лікування запорів: 1 клізма за 5 - 20 хв до обраного для дефекації часу.Підготовка до рентгенологічного та ендоскопічного обстежень: 1 клізма напередодні ввечері та 1 клізма вранці у день обстеження.Максимальна доза – 1 клізма на добу.

Передозування:

Враховуючи, що препарат майже не всмоктується, передозування може бути тільки випадковим. Випадкове передозування потребує виведення фосфатів, заходів, спрямованих на зміцнення загального стану, корекції ацидозу та сироваткового рівня електролітів, особливо кальцію.

Побічні дії:

Дуже рідко (< 1/10 000) спостерігалися такі випадки:водно-електролітні порушення, в тому числі гіперфосфатемія, гіпокальціємія, ацидоз і гіпернатріємічне зневоднення, що зумовлює розвиток судом. Це може бути пов’язано з передозуванням, раннім віком дитини або наявністю у дитини хвороби Гіршпрунга (агангліоз товстої кишки) і наявністю у пацієнта ниркової недостатності;при ректальному введенні розчин фосфату натрію може спричинити локальне подразнення, ректальні некрози; алергічна реакція з висипаннями або без них.

Лікарська взаємодія:

Застосовують з обережністю пацієнтам, які приймають препарати – блокатори кальцієвих каналів, діуретики, літій, а також інші препарати, що можуть впливати на рівень електролітів та спричиняти гіперфосфатемію, гіпокальціємію, гіпокаліємію, гіпернатріємічне зневоднення, ацидоз.

Термін придатності:

2 роки

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 150 мл у флаконі. По 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.Лікування запорів у період вагітності можливе лише за умови обмеженого застосування проносних засобів у клізмах. З метою безпеки краще не застосовувати фосфатні клізми. У період вагітності або годування груддю препарат застосовують тільки за призначенням лікаря.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботи з іншими механізмами.Малоймовірно, що препарат впливає на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Діти.Клізму по 150 мл не рекомендовано застосовувати дітям.

Додаткові дані

Дозування:
Енема Одноразова Очисна Клізма розчин рект. по 150 мл у флак.
Реєстрація:
№ UA/12145/01/01 від 28.04.2012. Наказ № 318 від 28.04.2012
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.