Ензистал П (Multienzymes (lipase, protease etc.)) інструкція із застосування

Энзистал П фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Ензистал П таблетки, в/о, киш./розч. №20 (10х2)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Торрент Фармасьютікалс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить панкреатину порошку 89,36 мг, еквівалентно активності амілази 4200 ОД. Євр.Фарм., активності ліпази 3500 ОД. Євр.Фарм., активності протеази 250 ОД. Євр.Фарм.;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), гіпромелоза, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171), целюлози ацетилфталат, діетилфталат, кармоїзин (Е 122), віск білий.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Торрент Фармасьютікалс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Диспепсія; одночасне вживання тяжко перетравлюваної рослинної, жирної та незвичної їжі; метеоризм, пов’язаний із вищевказаними розладами; прискорення проходження їжі в кишечнику функціонального характеру.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до панкреатичних ферментів тваринного походження або до одного з компонентів лікарського засобу. Гострий панкреатит або загострення хронічного панкреатиту, однак епізодичне призначення можливе у фазі затухання при розширенні дієти, якщо є ознаки залишкового або наявного розладу функції підшлункової залози. Обтураційна непрохідність кишечнику.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат містить активні ферменти, які при вивільненні у ротовій порожнині наприклад, при пережовуванні таблетки, можуть пошкодити слизову оболонку ротової порожнини з утворенням виразок, тому таблетки треба ковтати цілими.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату в період вагітності та годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застережень немає.

Діти:

Препарат застосовують дітям віком від 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти віком від 3 років зазвичай приймають по 1-2 таблетки під час їди, не розжовуючи їх та запиваючи достатньою кількістю рідини, наприклад склянкою води.Залежно від виду їжі, що вживається, або від ступеня тяжкості розладу травлення під час їди з метою ферментно-замісної терапії приймають додатково 2-4 таблетки.Доза препарату може бути змінена і встановлюється лікарем індивідуально.Тривалість застосування лікарського засобу встановлює лікар в індивідуальному порядку.Добова доза ліпази не повинна перевищувати 15 000-20 000 ОД.Є.Ф. на кілограм маси тіла.

Передозування:

Можливе підсилення побічних ефектів.Під час прийому надзвичайно високих доз інших препаратів панкреатину спостерігалися гіперурикемія і гіперурикозурія. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

З боку імунної системи: алергічні реакції негайного типу (шкірні висипання, чхання, сльозотеча, бронхоспазм).З боку травного тракту: у хворих на муковісцидоз спостерігалося утворення стриктур в ілеоцекальній ділянці та висхідній частині ободової кишки після застосування великих доз порошку з підшлункових залоз. Були повідомлення про алергічні реакції з боку травного тракту (біль у животі, нудота, діарея, зміна характеру випорожнень).З боку нирок та сечовивідних шляхів: у хворих на муковісцидоз, особливо після застосування високих доз препарату, може збільшуватися виведення сечової кислоти із сечею, тому у цих хворих слід перевіряти її рівень у сечі для того, щоб не допустити утворення каменю. У поодиноких випадках були повідомлення про появу таких реакцій, як кропив’янка, гіперемія шкіри, свербіж, відчуття жару, тахікардія, слабкість, ангіоневротичний набряк.

Лікарська взаємодія:

Застосування лікарських засобів, що містять порошок із підшлункових залоз, може призвести до зменшення всмоктування фолієвої кислоти, через що може потребуватися її додатковий прийом. Дія пероральних антидіабетичних засобів, таких як акарбоза та міглітол, може знижуватися при супутньому застосуванні препарату Ензистал П.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

У хворих на муковісцидоз часто спостерігаються ускладнення у вигляді кишкової непрохідності, тому при наявності симптомів, що нагадують кишкову непрохідність, слід мати на увазі імовірність виникнення кишкових стриктур.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.