Ериніт (Pentaerithrityl tetranitrate) інструкція із застосування

Эринит фото, інструкція
Дозування:
Ериніт таблетки по 0,01 г №50 (10х5)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Татхімфармпрепарати, ВАТ, м. Казань, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Серцево-судинні засоби, вазодилататори.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить пентаеритритилу тетранітрату 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, глюкоза, кислота стеаринова, сахароза, тальк.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, злегка мармурові, опуклі з двох боків.

Виробник:

Татхімфармпрепарати, ВАТ, м. Казань, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Серцево-судинні засоби, вазодилататори.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Венозний вазодилататор, має антиангінальну дію. Стимулює створення у стінці судин окису азоту, який є ендотеліальним релаксуючим фактором. Зменшує переднавантаження (розширення периферичних вен і зменшення притоку крові до правого передсердя) та післянавантаження на серце; знижує потребу міокарда в кисні.Відновлює кровообіг по дрібних ендокардіальних судинах, покращує – в епікардіальних коронарних артеріях. Підвищує толерантність до фізичного навантаження у хворих на ішемічну хворобу серця. При серцевій недостатності сприяє розвантаженню міокарда за рахунок зменшення переднавантаження. Знижує тиск у малому колі кровообігу.У порівнянні з нітрогліцерином спричиняє більш повільну, але тривалішу дію (до 10 годин). Фармакокінетика. Слизовою оболонкою всмоктується повільно. При застосуванні внутрішньо ефект настає через 30-45 хвилин, при сублінгвальному застосуванні – через 15-20 хвилин. Тривалість дії – 4-5 годин.

Показання до застосування:

Профілактика нападів стенокардії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату та до інших органічних нітратів, виражена артеріальна гіпотензія, колапс, шок, гострий інфаркт міокарду з ортостатичною гіпотензією, геморагічний інсульт. Черепно-мозкова травма, порушення мозкового кровообігу, закритокутова глаукома, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 18 років (ефективність та безпека не встановлені).

Особливості застосування:

У зв’язку з повільним розвитком ефекту від застосування препарату, не застосовують для купірування нападів стенокардії. Необхідно виключити в процесі лікування вживання алкоголю. Препарат містить сахарозу, що треба враховувати хворим на цукровий діабет.При тривалому застосуванні можливе зниження терапевтичного ефекту (розвиток толерантності). При застосуванні препарату 1 раз на добу у поєднанні з іншими атиангінальними засобами ризик розвитку толерантності зменшується.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дослідження щодо вивчення впливу на здатність керування транспортом та механізмами не проводились.

Діти:

Застосування препарату протипоказано.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі приймають препарат внутрішньо по 10-20 мг за 1 годину до прийому їжі (1-2 таблетки) 3-4 рази на добу, при необхідності – до 40 мг 4 рази на добу, допускається призначення до 80 мг 2 рази на добу.Для попередження нічних нападів стенокардії призначають по 20 мг препарату перед сном. Курс лікування зазвичай триває 2-4 тижні. Повторні курси лікування – за призначенням лікаря.

Передозування:

Посилення побічних ефектів. Лікування – промивання шлунку, застосування активованого вугілля, симптоматична терапія.

Побічні дії:

Алергічні реакції, шкірні висипання, свербіж, головний біль, шум у вухах, запаморочення, нудота, слабкість, тахікардія, підвищена втомлюваність, тривожність, підвищене потовиділення, зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, іноді спостерігається діарея.

Лікарська взаємодія:

При одночасному прийомі інших лікарських засобів проконсультуйтеся з лікарем.Підсилює дію інших гіпотензивних препаратів.Під впливом дигідроерготаміну можливе зниження антиангінального ефекту Ериніту. Комбінація з пропранололом є раціональною, антиангінальна дія Ериніту посилюється.Етанол посилює дію Ериніту.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ˚С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, 5 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Російська Федерація, 420091, м. Казань,вул. Біломорська, 260.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.