Етоній (Aethonium) інструкція із застосування

Этоний фото, інструкція
Дозування:
Етоній гель д/зовн. заст. 1 % по 15 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні та дезінфекційні засоби. Сполуки четвертинного амонію.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

етоній - 1 г, допоміжні речовини - проксанол, пропіленгліколь, поліетиленоксид - до 100 г.

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

гель білого кольору зі слабким специфічним запахом;

Виробник:

Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні та дезінфекційні засоби. Сполуки четвертинного амонію.

Фармакологічні властивості:

Етоній - бісчетвертична амонієва сполука, що викликає бактеріостатичний та бактерицидний ефекти, зумовлені порушенням у стрептококів, стафілококів та інших мікроорганізмів процесів синтезу клітинної оболонки. Виявляє також легку анестезуючу і ранозагоювальну дію. Ефективність дії препарату визначається не лише активною діючою речовиною етонієм, але й допоміжними речовинами, що сприяють більш глибокому проникненню препарату в тканини і підвищенню його терапевтичної активності. Фармакокінетика. Гель має гідрофільну основу, що сприяє переважно місцевій дії без суттєвого резорбтивного ефекту. Після одноразового нанесення дія препарату розвивається через 5 - 15 хвилин і зберігається протягом 4 - 6 годин.

Показання до застосування:

В дерматології - для лікування дерматомікозів та піодермій; в хірургії, травматології та комбустіології - для профілактики та лікування гнійних ускладнень післяопераційних ран і опіків II та III А ступенів; для лікування трофічних виразок; для профілактики інфекційних ускладнень при побутовому травматизмі.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів гелю. Варто утримуватися від застосування препарату у вагітних жінок та від нанесення на груди жінкам, що годують.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Застосовують місцево. Під час лікування на уражене місце гель наносять 1-2 рази на добу (до одержання негативних результатів мікробіологічних досліджень протягом 1-2 тижнів).Після стандартної обробки трофічних виразок, ран і опіків препарат наносять безпосередньо на ранову поверхню і накладають стерильну марлеву пов'язку, або гель накладають на пов'язку, а потім її - на рану. Тампонами, просоченими гелем, заповнюютьпорожнини гнійних ран після хірургічної обробки, а марлеві турунди з гелем етонію вводять у свищі.При лікуванні гнійних ран гель застосовують один раз на добу, при лікуванні опіків – щодня або 2-3 рази на тиждень, в залежності від стану рани. Кількість необхідного для використання препарату визначається площею ранової поверхні та ступенем гнійної ексудації. Тривалість курсу лікування залежить від динаміки очищення та загоєння рани.

Передозування:

Оскільки препарат практично не чинить резорбтивного впливу, його часте застосування не чинить негативних наслідків для організму.

Побічні дії:

В окремих випадках при нанесенні гелю можливе відчуття легкого печіння і болю, що проходять самостійно або потребують попередньої обробки ранової поверхні розчином місцевого анестетика. В разі необхідності гель етонію може бути змитий з рани водою. У деяких хворих може спостерігатися підвищена індивідуальна чутливість, яка проявляється шкірним висипом, кропивницею, набряками.

Лікарська взаємодія:

Засоби для загальної анестезії та інші препарати, що пригнічують центральну нервову систему, можуть підсилювати як місцеву, так і загальнорезорбтивну дію гелю. Одночасний системний прийом протимікробних засобів підсилює антиінфекційну дію препарату, а приймання сульфаніламідів (стрептоцид, сульфадимезин, бісептол) зменшує його ефективність.

Термін придатності:

Зберігати в сухому, прохолодному, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 15 г, 40 г або 80 г у тубах.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

хімічна назва: 1-2-етилен-біс-(N-децилоксикарбонілметил-N,N-диметил)-амонію дихлорид;

Форма випуску

Гель.

Адреса

04080, Україна, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.Директор Державного фармакологічного центру МОЗ України, академік АМН України  О.В. Стефанов

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.