Етопозид-Ленс інструкція по застосуванню

Етопозид-Ленс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Етопозид-Ленс концентрат д/приг. р-ну д/інф., 20 мг/мл по 5 мл у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6908/01/01 від 17.08.2007. Наказ № 483 від 17.08.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить етопозиду 20 мг;допоміжні речовини: спирт бензиновий, поліетиленгліколь 300, спирт етиловий абсолютний, твін 80, кислота лимонна, натрію цитрат для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна або злегка забарвлена прозора рідина;

Виробник:

ЛЕНС-Фарм, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Етопозид – напівсинтетична похідна подофілотоксину, який використовується як протипухлинний засіб.Механізм дії пов’язаний з інгібуванням топоізомерази II. Етопозид має цитотоксичну дію за рахунок пошкодження ДНК. Препарат блокує мітоз, викликаючи загибель клітин у G2 фазі і пізній S-фазі мітотичного циклу. Високі концентрації препарату спричиняють лізис клітин в премітотичній фазі.Етопозид також пригнічує проникнення нуклеозидів через плазматичну мембрану, що перешкоджає синтезу і відновленню ДНК.Фармокінетика. Після внутрішньовенного введення максимальна концентрація в плазмі крові становить 30 мкг/мл та досягається після 1 - 2 год. Зв’язування з білками плазми становить приблизно 97%. Препарат виявляється в плевральній рідині, слині, тканині печінки, селезінці, нирках, міометрії, тканинах мозку, проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри. Показники концентрації етопозиду в спиномозковій рідині можуть становити від невизначених показників до 5% від концентрації в плазмі крові. Дані про виділення препарату з грудним молоком відсутні.Етопозид активно метаболізується в організмі. Виведення етопозиду при цьому здійснюється двофазним способом. У дорослих з нормальною функцією нирок і печінки час напіввиведення в початковій фазі в середньому становить 0,6 - 2 год та у межах 5,3 - 11 год в термінальній фазі. Етопозид виводиться з сечею в незмінному вигляді (приблизно 40 - 60%) або у вигляді метаболітів (приблизно 15%) протягом 48 - 72 год; 2 - 16% виділяється з калом протягом 72 год.

Показання до застосування:

Герміногенні пухлини яєчка та яєчників, дрібноклітинний рак легенів.Ефективний при лікуванні раку сечового міхура, раку кори наднирникових залоз, лімфогранулематозу, неходжкинських лімфом, гострого монобластного та мієлобластного лейкозу, саркоми Юїнга, трофобластичних пухлин, саркоми Капоши та нейробластоми.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до етопозиду чи допоміжних речовин.Мієлосупресія (кількість нейтрофілів нижча за 1500/мкл та/або тромбоцитів нижча за 75000/мкл).Значні порушення функції печінки.Гострі інфекції.Дитячий вік.Затстосування у період вагітності та годування груддю. Препарат протипоказаний при вагітності. При необхідності застосування в період лактації слід припинити годування груддю. На період лікування і протягом 3 місяців після його завершення пацієнткам дітородного віку необхідно застосовувати ефективні методи контрацепції. Експериментальними дослідженнями встановлено, що етопозид має тетрагенну і ембріотоксичну дію. Препарат протипоказаний в період годування груддю.

Особливості застосування:

Препарат необхідно застосовувати тільки під постійним наглядом лікаря, що має досвід терапії цитотоксичними лікарськими засобами. Оскільки Етопозид-Ленс є цитотоксичним протипухлинним препаратом, необхідно дотримуватися заходів правильного використання і поводження з ним. При контакті він може викликати шкірні висипання, тому медичному персоналу рекомендуєтья працювати в рукавичках. У випадку контакту зі шкірою або слизовою оболонкою уражені ділянки необхідно промити водою з милом. Пригнічення функції кісткового мозку є дозолімітуючою токсичністю. Регулярне спостереження за складом крові необхідно проводити перед початком лікування, у перервах і перед кожним наступним курсом лікування Етопозидом-ЛЕНС. Якщо до початку терапії етопозидом проводилася променева терапія чи хіміотерапія, то вибір режиму дозування повинен проводитися з урахуванням степені пригнічення функції кісткового мозку. У випадку зниження кількості тромбоцитів нижче 50000/мкл та/або абсолютної кількості нейтрофілів до 500/мкл терапію необхідно припинити до повного відновлення показників крові.  При виникненні симптомів анафілактичного типу, таких як озноб, гарячка, тахікардія, бронхоспазм і ядуха, введення Етопозиду-Ленс необхідно припинити і почати лікуваня кортикостероїдами та/або антигістамінними препаратами. Для пацієнтів з печінковою та нирковою недостатністю необхідні корекція режиму дозування та регулярний контроль функції нирок та печінки. При виникненні ознак екстравазації інфузію Етопозиду слід негайно припинити. Залишки препарату вводять в іншу вену. Навколо враженого місці проводять підшкірні ін’єкції гідрокортизону і під суху пов’язку накладують 1% гідрокортизонову мазь (доти поки не зникне гіперемія шкіри – зазвичай на 24 год). Чоловікам та жінкам дітородного віку протягом лікування етопозидом слід дотримуватися надійних методів контрацепції. Рідко у пацієнтів, які отримують терапію етопозидом у комбінації з іншими протипухлинними препаратами, може розвинутися гострий лейкоз, як з передлейкозною фазою так і без неї. Розчин етопозиду для внутрішньовенного введення як наповнювач містить етиловий спирт, що може бути фактором ризику для пацієнтів, які страждають на захворювання печінки, алкоголізм, епілепсію, а також для дітей.

Спосіб застосування та дози:

Режим дозування встановлюють залежно від схеми хіміотерапії (під час вибору дози слід враховувати мієлосупресивну дію інших лікарських засобів, що застосовуються в комбінації з етопозидом, а також дію попередньої променевої терапії та хіміотерапії). Етопозид-ЛЕНС вводиться внутрішньовенно протягом 30 - 60 хв в таких дозах:50 - 100 мг/м2 на добу протягом 4 - 5 днів, з повторенням циклу кожні 3 - 4 тижні;100 - 125 мг/м2 в 1, 3 та 5 дні, з повторенням курсу через 3 тижні.У хворих з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 15 - 50 мл/хв) дозу етопозиду слід зменшити на 25%. Якщо кліренс креатиніну менший за 15 мл/хв, дані щодо застосування етопозиду відсутні. Повторні курси проводяться тільки після нормалізації показників периферійної крові.Перед введенням Етопозид-Ленс розводять в 250 мл 0,9% розчину натрію хлориду або 5% розчином декстрози до кінцевої концентрації 0,2 - 0,4 мг/мл. Потрібно уникати контакту препарата з водними буферними розчинами рН яких вище ніж 8.Перед використанням слід провести візуальну перевірку розчину на наявність твердих частинок та зміни кольору.

Передозування:

Антидот для Етопозиду-Ленс невідомий. Основні передбачувані прояви передозування – мієлосупресія та токсичні ефекти з боку кишково-шлункового тракту. У випадках передозування проводять симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Органи кровотворення: зниження кількості лейкоцитів і нейтрофілів залежить від дози, що вводиться і є основним обмежувальним токсичним проявом Етопозиду-Ленс. Максимальне зниження кількості гранулоцитів зазвичай спостерігається на 7 - 14 день після введення препарату. Тромбоцитопенія виникає рідко, і максимальне зниження тромбоцитів спостерігається на 9 - 16 день після введення Етопозиду-ЛЕНС. Відновлення показників крові відбувається зазвичай на 20 день після введення стандартної дози. Анемії спостерігаються рідко.Шлунково-кишковий тракт: нудота і блювання виникає у 30 - 40% пацієнтів. Зазвичай ці прояви є помірними, і вдаватися до відміни лікування через ці побічні явища доводиться рідко. Крім того, можлива діарея, біль у животі, стоматит, анорексія, езофагіт, дисфагія, тимчасова гіпербілірубінемія та підвищення активності печінкових трансаміназ. Найчастіше це спостерігається у разі прийому доз, які перевищують рекомендовані. Серцево-судинна система: при швидкому внутрішньовенному введенні у 1 - 2% хворих відмічалось тимчасове зниження артеріального тиску. Тиск відновлюється при припиненні вливання і введенні рідини або при проведенні іншої симптоматичної терапії. При необхідності відновлення введення Етопозиду-ЛЕНС, швидкість вливання необхідно зменшити.Алергічні реакції: можливі симптоми, які нагадують анафілактичні, такі як озноб, гарячка, тахікардія, бронхоспазм і задишка. Ці реакцї зазвичай спостерігаються під час або одразу після введення Етопозиду-Ленс і припиняються при призупиненні вливання і застосуванні кортикостероїдів або антигістамінних засобів.Дерматологічні реакції: зворотна алопеція, що іноді призводить до повної втрати волосся, виникає, принаймні, у 66% хворих. Рідко відмічається поява пігментації, свербіж, рецидиви променевого дерматиту.Місцеві реакції: флебіт, при потраплянні препарату під шкіру – виражена місцева подразнююча дія (до розвитку некрозу оточуючих тканин).Інші токсичні прояви: зрідка відмічаються периферійна нейропатія, сонливість, підвищена стомлюваність, залишковий присмак у роті, гарячка, інтерстиціальна пневмонія/фіброз легенів, злоякісна ексудативна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), неврит зорового нерва, перехідна втрата зору (пов’язана з порушеннями в корі головного мозку), судоми м’язів, метаболічний ацидоз, гіперурикемія.

Лікарська взаємодія:

Протипухлинна дія Етопозиду-ЛЕНС посилюється при застосуванні його у поєднанні з цисплатином, але при цьому слід враховувати, що у хворих, які раніше отримували лікування цисплатином, виведення Етопозиду-ЛЕНС може бути порушено.Етопозид не можна змішувати з іншими лікарськими засобами у одному розчині.Препарат є фармацевтично несумісним з розчинами, що мають лужне значення рН.У зв’язку з імунодепресивною дією препарату та можливістю розвитку важкої інфекції, не рекомендується на період хіміотерапії застосовувати живі вакцини. Вакцинацію слід проводити через 3 місяці після завершення терапії.

Термін придатності:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не допускати заморожування.Термін придатності – 2 роки в нерозкритій первинній упаковці.Не застосовувати по закінченні терміну придатності, вказаному на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Етопозид-ЛЕНС, концентрат для приготування розчину для інфузій 20 мг/мл у скляних флаконах ємністю 5 мл. Поміщають по 1 флакону в пачку з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: etoposidum;Форма випускуКонцентрат для приготування розчину для інфузій.Адреса143000, Московська область, м. Одинцово, Можайське шосе, б.71.Тел. (495) 284-1280.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Етопозид-Ленс
Виробник:ЛЕНС-Фарм, ТОВ, Російська Федерація
Форма випуску: Етопозид-ЛЕНС, концентрат для приготування розчину для інфузій 20 мг/мл у скляних флаконах ємністю 5 мл. Поміщають по 1 флакону в пачку з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6908/01/01 від 17.08.2007. Наказ № 483 від 17.08.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Etoposide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить етопозиду 20 мг;допоміжні речовини: спирт бензиновий, поліетиленгліколь 300, спирт етиловий абсолютний, твін 80, кислота лимонна, натрію цитрат для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01CB01 - Етопозид
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама