Фарматон Кідді (Multivitamins and other minerals, incl. combinatio) інструкція із застосування

Фарматон Кидди фото, інструкція
Дозування:
Фарматон Кідді сироп по 100 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Гінсана СА для "Санофі Авентіс Україна, ТОВ", Швейцарія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати з добавками.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини:1 мл сиропу містить:
кальцію (у вигляді кальцію лактату пентагідрату) 8,67 мг
тіаміну гідрохлориду (вітамін В1) 0,20 мг
рибофлавіну (вітамін В2) 0,23 мг
піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 0,40 мг
холекальциферолу (вітамін D3) 0,67 мкг (26,67 МО)
α-токоферолу ацетату (вітамін Е) 1,00 мг
нікотинаміду (вітамін РР) 1,33 мг
D-пантенолу 0,67 мг
лізину гідрохлориду 20,00 мг
допоміжні речовини: калію сорбат (Е 202); натрію бензоат (Е 211); кислота аскорбінова; сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); аспартам (E 951); калію ацесульфам; поліетиленгліколю гліцерилгідроксистеарат; апельсиновий аромат І; апельсиновий аромат ІІ; мандариновий аромат; натрію кармелоза; динатрію едетат; кислота лимонна, моногідрат; кислота фосфорна концентрована; вода очищена.

Лікарська форма:

сироп

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Гінсана СА для "Санофі Авентіс Україна, ТОВ", Швейцарія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати з добавками.

Фармакологічні властивості:

Достатнє надходження вітамінів і мінеральних речовин, як правило, забезпечується різноманітною і збалансованою дієтою. ФАРМАТОН КІДДІ сироп містить 7 вітамінів, мінеральний кальцій і додатково лізин. Лізин є незамінною амінокислотою, яка, поряд з іншими функціями, виконує важливу функцію у формуванні кісткової тканини. Так як незамінні амінокислоти не можуть синтезуватися організмом, потрібно вживати їх достатню кількість. Вітаміни групи B необхідні для нормалізації метаболічних функцій. Кальцій є важливим для формування кісткової маси. Він надходить до організму головним чином з молоком і молочними продуктами.

Показання до застосування:

Підвищена потреба у вітамінах та в незамінній амінокислоті лізині у дітей в період росту, при втраті апетиту, в період одужання, у разі фізичної втоми, для підвищення опірності організму, продуктивності та концентрації уваги.

Протипоказання:

Порушення метаболізму кальцію (гіперкальціємія, гіперкальціурія); підвищена чутливість до компонентів препарату; одночасний прийом інших лікарських засобів, що містять вітамін D; гіпервітаміноз D; фенілкетонурія; ниркова недостатність; ниркові камені, що містять кальцій.Діти з рідкісними спадковими формами непереносимості будь-якого компонента препарату не повинні застосовувати цей лікарський засіб.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

ФАРМАТОН КІДДІ не варто застосовувати тривалий час. Щоденне вживання великих кількостей сиропу (до 75 мл сиропу) протягом тривалого часу може спричинити симптоми хронічної інтоксикації в результаті передозування жиророзчинним вітаміном D з наступною гіперкальціємією, такі як блювання, головний біль, запаморочення і діарея.При цьому можуть бути потрібні терапевтичні заходи для лікування гіперкальціємії (див. розділ Передозування).Ознаки інтоксикації кальцієм і вітаміном D можуть з’являтися навіть при низьких дозах у пацієнтів з гіперкальціємією або при станах, пов'язаних з гіперкальціємією, у пацієнтів з нирковою недостатністю та/або схильністю до утворення каменів у нирках. Таким пацієнтам слід уникати застосування ФАРМАТОН КІДДІ.ФАРМАТОН КІДДІ, сироп, містить аспартам, до складу якого входить, зокрема, амінокислота фенілаланін. 15 мл сиропу містять 12,63 мг фенілаланіну, які можуть призвести до виникнення проблем у пацієнтів з фенілкетонурією. Застосування препарату ФАРМАТОН КІДДІ, сиропу, цим хворим можливе тільки у разі нагальної потреби і під наглядом лікаря.Препарат містить 2,6 г сорбіту в 15 мл. Діти з рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози не повинні застосовувати цей препарат.

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю.ФАРМАТОН КІДДІ, сироп, призначений для застосування дітям. Контрольовані дослідження з участю вагітних та жінок, які годують груддю, не проводились. У період вагітності або годування груддю препарат слід застосовувати з обережністю. Вплив на фертильність людини не досліджувався. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Дослідження впливу препарату на здатність керувати автотранспортом та іншими механізмами не проводилися.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дітям віком від 1 до 5 років – 7,5 мл на добу.Дітям шкільного віку – 15 мл на добу.Препарат можна розводити водою або змішувати з їжею. Фарматон Кідді слід приймати під час сніданку або обіду. Може з’явитися природна каламутність сиропу, спричинена наявністю деяких допоміжних речовин, але це не впливає на його ефективність.Перед вживанням сироп слід добре збовтати.Фарматон Кідді можуть приймати хворі на діабет (15 мл сиропу містять 3,6 г вуглеводів, що відповідає 0,36 ХО).Діти. Застосовувати дітям віком від 1 року.

Передозування:

Не повідомлялося про випадки передозувань. Гостре або тривале передозування кальцієм і вітаміном D, особливо у схильних до цього пацієнтів, може призвести до гіпервітамінозу D, гіперкальціємії, гіперкальціурії і гіперфосфатемії з відповідними ускладненнями, такими як ниркова недостатність, молочно-лужний синдром, судинна і тканинна кальцифікація, у тому числі кальциноз і камені в нирках.Неспецифічні симптоми на початку застосування, такі як раптовий головний біль, сплутаність свідомості і порушення шлунково-кишкового тракту (запор, діарея, нудота і блювання) можуть вказувати на гостре передозування.При виникненні таких симптомів лікування потрібно припинити та звернутися до лікаря за консультацією.

Побічні дії:

Розлади з боку імунної системи, шкіри і підшкірної клітковини:дуже рідко: алергічні реакції до одного з компонентів препарату.

Лікарська взаємодія:

Вітамін B6 може знижувати ефективність леводопи за рахунок периферичного декарбоксилювання. Тіазидні діуретики зменшують ниркову екскрецію кальцію. При супутньому лікуванні тіазидними діуретиками існує ризик гіперкальціємії, у цьому випадку слід регулярно контролювати рівні кальцію в сироватці крові.

Термін придатності:

2 роки. Використати протягом 30 діб після першого відкриття флакона.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у флаконі; по 1 флакону в комплекті з пластиковим мірним ковпачком у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.