Фасторік-Н (Xylomethazoline) інструкція із застосування

Фасторик-Н фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Плетхіко Фармасьютікалз Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Антиалергічні засоби, за винятком кортик

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг або 0,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат, додекагідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію хлорид; динатрію едетат; 50 % розчин бензалконію хлориду; вода очищена. 

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Плетхіко Фармасьютікалз Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Антиалергічні засоби, за винятком кортик

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування закладеності носа при ГРВІ, синуситі. Допоміжна терапія при середньому отиті (для усунення набряку слизової оболонки). Для полегшення проведення риноскопії.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату, вузькокутова глаукома, атрофічний риніт, трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки в анамнезі.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає. Діти. Не рекомендовано застосовувати препарат дітям віком до 6 місяців. Для лікування дітей віком від 6 місяців до 1 року препарат застосовують тільки за призначенням лікаря. Фасторік –Н, 0,05 % розчин, застосовують дітям віком від 6 місяців до 6 років.Фасторік–Н, 0,1 % розчин, застосовують дітям старше 6 років.

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням препарату слід ретельно прочистити ніс. Розчин 0,05 % застосовують дітям віком від 6 місяців до 6 років по 1-2 краплі у кожний носовий хід 1-2 рази на добу (кожні 8-10 годин). Не більше 3-х разів на добу в кожний носовий хід. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 днів поспіль. Розчин 0,1 % застосовують дорослим та дітям віком від 6 років по 2-3 краплі у кожний носовий хід 3-4 рази на добу.Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 днів поспіль. 

Передозування:

При занадто частому закапуванні або застосуванні препарату у підвищеній концентрації можуть проявлятися симптоми передозування у вигляді головного болю, сухості у носі, нудоти, депресії, підвищення артеріального тиску, короткочасного порушення зору. Необхідно припинити застосування препарату і застосовувати препарати-антагоністи: симпатолітики та α -адреноблокатори (фентоламін, тропафен), симптоматичну терапію. Якщо препарат випадково випили, необхідно промити шлунок, прийняти проносні засоби та ентеросорбенти, провести лікування а-адреноблокаторами, симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Можливі побічні ефекти: печіння, поколювання, сухість у носі, чхання, нудота, задишка, ангіоневротичний набряк. У поодиноких випадках можливі системні алергічні реакції. При тривалому застосуванні або застосуванні високих концентрацій можуть відзначатися набряк слизової оболонки носа, прояви резорбтивного ефекту у вигляді запаморочення, головного болю, безсоння, блювання, підвищення артеріального тиску, відчуття серцебиття, порушення серцевого ритму, короткочасного порушення зору. При особливо тривалому застосуванні препарату у високих дозах може розвинутись депресивний стан.

Лікарська взаємодія:

Препарат взаємодіє з іншими лікарськими засобами лише при наявності резорбтивного ефекту. Препарати – адреноміметики інших груп посилюють дію ксилометазоліну. Адренолітики та симпатолітики, антагоністи кальцію ослаблюють його ефект. Препарат посилює гіпертензивну дію трициклічних антидепресантів та інгібіторів моноаміноксидази на серцево-судинну систему.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Захищати від потрапляння прямих сонячних променів.

Форма випуску / упаковка:

Краплі назальні по 10 мл у пластикових флаконах. По 1 флакону вміщують у картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Препарат не слід застосовувати більше 10 днів поспіль. Тривале лікування препаратом може спричинити зворотний ефект. Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які при застосуванні адренергічних препаратів мають сильні реакції, які виявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії, підвищення артеріального тиску.Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату, особливо при лікуванні дітей та осіб літнього віку. Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворим на артеріальну гіпертензію, закритокутову глаукому, цукровий діабет або при захворюваннях щитовидної залози.У зв’язку із судинозвужувальною дією препарату можливе підвищення внутрішньоочного тиску.Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо безпеки застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні, тому застосування протипоказано.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.