Фазепам-Зн (Phenazepam) інструкція із застосування

Фазепам-Зн фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Фазепам-Зн таблетки по 0,5 мг №10 (10х1)
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу».

Фармакотерапевтична група:

Анксіолітики.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: phenazepam;1 таблетка містить феназепаму у перерахуванні на 100 % речовину 0,5 мг або 1,0 мг;допоміжні речовини: лактоза, моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат, гіпромелоза.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу».

Фармакотерапевтична група:

Анксіолітики.

Фармакологічні властивості:

ФармакодинамікаФеназепам є екзогенним лігандом специфічних бензодіазепінових рецепторів ЦНС. Механізм дії пов’язаний зі зменшенням збудливості підкіркових центрів головного мозку та гальмуванням їхньої взаємодії з корою мозку.Фармакокінетика. При пероральному застосуванні феназепам добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, час досягнення максимальної концентрації феназепаму в крові – від 1 до 2 годин, період напіввиведення з організму – від 6 до 10 годин. Метаболізується в печінці. Екскреція препарату здійснюється переважно нирками.

Показання до застосування:

Підвищена роздратованість, відчуття тривоги, страху, психомоторне збудження, емоційна лабільність, розлади сну та інші прояви невротичних, неврозоподібних, психопатичних, психопатоподібних станів, іпохондрично-синестопатичного синдрому, вегетативних дисфункцій; як анксіолітичний засіб у складі комплексної терапії при абстинентному синдромі, тиках, гіперкінезах.

Протипоказання:

Міастенія, порушення функції печінки та нирок. Отруєння іншими транквілізаторами, нейролептиками, снодійними, наркотичними засобами, етиловим спиртом.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Фазепам-ЗН посилює дію алкоголю, тому вживання спиртних напоїв у період лікування Фазепамом-ЗН заборонено. Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції. Пацієнтам літнього віку необхідне зниження дози.Застосування у період вагітності або годування груддю. Не слід застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Під час застосування препарату Фазепам-ЗН слід утримуватися від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Таблетки Фазепаму-ЗН застосовують внутрішньо. Приймають не розжовуючи. Режим дозування встановлюється індивідуально, залежно від показань, перебігу захворювання та чутливості до препарату.Для лікування невротичних, психопатичних, неврозоподібних та психопатоподібних станів, іпохондрично-синестопатичного синдрому, вегетативних дисфункцій, які супроводжуються відчуттям тривоги, страху, психомоторного збудження, емоційною лабільністю, середня доза препарату звичайно становить 0,5-1 мг 2-3 рази на добу. Через 2-4 дні, з урахуванням ефективності та переносимості препарату, за необхідності дозу можна збільшити до 4-6 мг на добу, ранкова та денна доза становить 0,5-1 мг, на ніч – решта від встановленої добової дози. При значно вираженій ажитації, страхові, тривозі лікування починають з дози 3 мг на добу, швидко збільшуючи дозу до 4-6 мг на добу до отримання терапевтичного ефекту. У складі комплексної терапії при тиках, гіперкінезах разова доза становить 0,5-3 мг (1 або 2 рази на добу); при абстинентному синдромі – 2,5-5 мг на добу.Максимальна добова доза препарату становить 10 мг та може застосовуватись виключно в умовах стаціонарного лікування під наглядом лікаря.При порушеннях сну доза становить 0,5 мг за 20-30 хвилин до сну.Тривалість курсу лікування – до 2 місяців – визначає лікар індивідуально, залежно від стану хворого та перебігу захворювання. При відміні препарату дозу слід зменшувати поступово.Діти. Застосування препарату дітям (віком до 18 років) протипоказане.

Передозування:

Лікування:

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

Фазепам-ЗН посилює дію снодійних, наркотичних та протисудомних препаратів, етилового спирту. Не слід приймати Фазепам-ЗН водночас з інгібіторами моноаміноксидази, похідними фенотіазину, барбітуратами через значне взаємне потенціювання ефектів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 5 блістерів у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Дозування:
Фазепам-Зн таблетки по 0,5 мг №10 (10х1)
Реєстрація:
№ UA/13615/01/01 від 19.05.2014. Наказ № 340 від 19.05.2014
МНН:
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.