Фебіхол (Fenipentol) інструкція із застосування

Фебихол фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Фебіхол капсули по 100 мг №50 у флак.
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Новентис с.р.о., Чеська Республіка

Фармакотерапевтична група:

Жовчогінні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 капсула містить феніпентолу 0,1 г;

допоміжні речовини: гліцерин 85 %, хлорофілін, метилпарабен, желатин.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

Світло-зелені капсули, що містять безбарвну ароматичну рідину.

Виробник:

Новентис с.р.о., Чеська Республіка

Фармакотерапевтична група:

Жовчогінні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Діюча субстанція препарату - холеретична речовина, що міститься в кореневищах тропічної рослини куркума (Curcuma longa, синонім Curcuma domestica).

Підвищує виділення жовчі та вміст у ній щільних субстанцій, що входять до її складу (жовчні кислоти та холестерин).

Максимальна дія препарату виявляється через 15 хвилин після прийому.

Підвищення секреції жовчних кислот активує ліпазу підшлункового соку і поліпшує емульгування жирів із подальшою нормалізацією їх засвоєння. Препарат підвищує рівень секретину в крові, об'єм панкреатичного соку, що виділяється, та вміст у ньому бікарбонатів. Стимулює надходження ліпаз у панкреатичний сік. Основний механізм дії - холеретичний, але діюча речовина при взаємодії з вільними радикалами у тканині печінки виявляє антиоксидантну дію і перериває процес перекисного окислення ліпідів. Захищаючи клітини печінки від ушкоджень, феніпентол виявляє гепатопротекторні властивості. Препарат підсилює секреторну функцію залоз шлунка, підвищує вироблення муцину його.слизовою оболонкою. Препарат зменшує абсолютну кількість холестерину, що міститься у жовчі, та попереджає його випадіння в осад у вигляді камінців жовчного міхура і проток. Препарат має помірну гіпохолестеринемічну активність.

Фармакокінетика. Значна частина феніпентолу метаболізується в печінці і потрапляє в портальну систему кровообігу. Концентрації в тканинах організму незначні.Менше 1 % речовини виводиться із сечею в незміненому вигляді і 7 - 35 % - у формі глюкуроніду.

Показання до застосування:

Хронічні запальні процеси жовчовивідних шляхів, функціональні розлади біліарного тракту, стани після холециститектомії, аномалії жовчовивідних шляхів, що супроводжуються стазом жовчі, хронічні захворювання печінки з порушенням її зовнішньосекреторної функції, хронічні захворювання підшлункової залози із зовнішньосекреторною недостатністю (особливо ферменту ліпази), хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцією шлункових залоз, диспепсія (метеоризм, біль у підребер'ї) внаслідок погрішностей у харчуванні.

Протипоказання:

Фебіхол® не призначають при гострому холециститі, гострому холангіті, гострому гепатиті та гострому панкреатиті, емпіємі жовчного міхура. Не можна призначати дітям до 15 років, вагітним і жінкам, які годують груддю.

Особливості застосування:

Діюча речовина - феніпентол - має гіркувато-пекучий смак, тому випускається в желатинових капсулах. При порушеннях моторики шлунка діюча речовина може вивільнюватися з капсули і спричиняти печію та нудоту.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не можна призначати вагітним і жінкам, які годують груддю.

Діти:

Не можна призначати дітям до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Призначають по 2 капсули тричі на добу або 2 капсули за один прийом безпосередньо перед їдою. Капсули слід запивати великою кількістю води (200 мл), щоб уникнути їх прилипання до слизової оболонки стравоходу. Тривалість курсу лікування – 3 тижні.

Передозування:

Передозування є малоймовірним, але, якщо воно трапиться, лікування - симптоматичне. Специфічного антидоту немає.

Побічні дії:

Звичайно препарат добре переноситься. В окремих випадках можливо відчуття тиску та переповнення в підребер'ї, нудота, печія, алергічні висипання.

Лікарська взаємодія:

Взаємодія Фебіхолу® з іншими препаратами не відома.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі 10 - 25 0С в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці.

Форма випуску / упаковка:

50 капсул у флаконі з темного скла та в паперовій пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.