Феназид (Fenazid) інструкція із застосування

Феназид фото, інструкція
Дозування:
Феназид таблетки по 0,25 г №50 (10х5)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармсинтез, ВАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Протитуберкульозні препарати.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: (Ізонікотиноїлгідразино-О,N΄)заліза(II) сульфат дигідрат;1 таблетка містить (Ізонікотиноїлгідразино-О,N΄)заліза(II) сульфату дигідрату – 250 мг;допоміжні речовини: кальцію стеарат, крохмаль картопляний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки жовтувато-коричневого кольору з вкрапленнями, плоскоциліндричної форми з фаскою і рискою.

Виробник:

Фармсинтез, ВАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Протитуберкульозні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Феназид® – протитуберкульозний препарат. Активний відносно мікобактерій туберкульозу. В основі фармакологічної дії препарату Феназид® лежить модифікація молекули ізоніазиду шляхом комплексоутворення із залізом. Це забезпечує хіміотерапію туберкульозу, оскільки блокований залізом хелатний вузол молекули ГІНК втрачає здатність до взаємодії з активними центрами металовмісних ферментів, а включення первинної аміногрупи гідразину в хелатний цикл комплексу перешкоджає взаємодії з N-ацетилтрансферазою.У зв'язку з цим Феназид® є малотоксичним препаратом, при вживанні якого не потрібна корекція разових і курсових доз препарату залежно від швидкості його ацетилювання. Феназид® є препаратом пролонгованої дії.Фармакокінетика. Феназид® повільно всмоктується, час досягнення максимальних концентрацій препарату в крові складає 5-6 годин, період напіввиведення – 7,2 години.

Показання до застосування:

Феназид® показаний при комплексній терапії хворих туберкульозом різної локалізації, у тому числі при супутніх захворюваннях центральної нервової системи, печінки і поганій переносимості препаратів гідразиду ізонікотинової кислоти (ГІНК).

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість компонентів препарату, легенево-серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, порушення згортання крові, порушення функції щитовидної залози, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 18 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

У процесі лікування препаратом Феназид® необхідний систематичний (не рідше 1 раза в місяць) контроль електрокардіограми і коагулограми.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не можна застосовувати у період вагітності і годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Феназид® не впливає на швидкість реакції при управлінні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат не призначають дітям.

Спосіб застосування та дози:

Для уточнення індивідуальної переносимості препарату в перший день лікування дорослим призначають одну таблетку вранці після їди. При відсутності побічних реакцій на другий та у всі наступні дні препарат приймають у дозі 250 мг (одна таблетка) двічі на добу (вранці та увечері) через 30-40 хвилин після їди. Загальна тривалість лікування – до 6 місяців.

Передозування:

Симптоми: посилення проявів побічних реакцій. Лікування: відміна препарату, промивання шлунку, симптоматична терапія. Специфічний антидот не встановлений.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи: можлива кардіотоксична дія, міокардит;з боку системи крові: прискорення процесів тромбоутворення;з боку нервової системи: головний біль;з боку шлунково-кишкового тракту: диспептичні розлади;з боку ендокринної системи: гіпофункція щитовидної залози;інші: гемосидероз паренхіматозних органів.

Лікарська взаємодія:

У проведених клінічних дослідженнях не відзначено антагонізму або несумісності при одночасному прийомі з протитуберкульозними препаратами інших груп.При одночасному застосуванні з ізоніазидом може спостерігатися посилення токсичних ефектів, характерних для ГІНК, тому одночасне застосування препарату Феназид® та ізоніазиду протипоказано.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від вологи, світла місці при температурі від 15 до 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 50 таблеток у полімерній банці або по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. Кожна банка або 5 контурних чарункових упаковок у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

ВАТ Фармсинтез, Російська Федерація.440033, м. Пенза, вул. Дружби, б. 4.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.