Фенкарол 10 Мг (Quifenadine) інструкція із застосування

Фенкарол 10 Мг фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Фенкарол 10 Мг порошок доз., 10 мг/дозу по 1 г у пак. №15

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Олайнфарм, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 пакетик містить хіфенадину гідрохлориду 10 мг; допоміжні речовини: аспартам, манітол, кислота лимонна моногідрат, ароматизатори персиковий дюраром та апельсиновий дюраром.

Лікарська форма:

порошок

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору з персиково-апельсиновим запахом; допускаються включення жовтого кольору;

Виробник:

Олайнфарм, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Фенкарол є похідним хінуклідилкарбінолу, який зменшує дію гістаміну на органи та їх системи. Фенкарол є конкурентним блокатором Н1-рецепторів. Крім того, на відміну від класичних препаратів цієї групи він активує ензим діаміноксидазу, який розщеплює до 30% ендогенного гістаміну. Цим пояснюється ефективність фенкаролу для хворих, стійких до інших протигістамінних засобів. Фенкарол погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр та мало впливає на процеси дезамінування серотоніну у тканинах головного мозку, слабко впливає на активність моноаміноксидази. Протигістамінні властивості фенкаролу пов’язані з присутністю циклічного ядра хінуклідину в структурі та відстанню між групою дифенілкарбінолу та атомом азоту. За протигістамінними властивостями фенкарол перевищує димедрол.Фенкарол знижує токсичну дію гістаміну, усуває або послаблює його бронхоконстрикторну дію та судомний вплив, має помірну антисеротонінову та слабку холінолітичну дію, яскраво виражені протисвербіжні та десенсибілізуючі властивості. Фенкарол послаблює гіпотензивну дію гістаміну та його вплив на проникність капілярів. Фенкарол безпосередньо не впливає на серцеву діяльність та кров’яний тиск. Фенкарол не має протективної дії при аконітових аритміях. На відміну від дифенгідраміну (димедролу) та дипразину (піпольфену) фенкарол не має пригнічуючої дії на центральну нервову систему, але при індивідуальній підвищеній чутливості можливий слабкий седативний ефект. Препарат малоліпофільний, і в порівнянні з димедролом та іншими пригнічуючими центральну нервову систему гістаміноблокуючими засобами його вміст у мозкових тканинах низький (менше 0,05%), чим пояснюється відсутність пригнічуючого впливу на центральну нервову систему.Фармакокінетика. 45% фенкаролу швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту і вже через 30 хв виявляється в тканинах організму. Максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові досягається через годину. Найвища концентрація активної речовини спостерігається у печінці, в легенях та нирках, найнижча – в тканинах головного мозку.Фенкарол метаболізується у печінці. Метаболіти та незмінна частка препарату виводяться зазвичай з сечею, жовчю та через легені. З кишечнику виводиться не абсорбована частка препарату. Основна частка препарату та його метаболітів (приблизно 44%) виводяться з сечею протягом 48 год та ще 1% протягом наступних 48 год.

Показання до застосування:

Полінози, харчова та медикаментозна алергія, інші алергічні захворювання, гостра та хронічна кропив’янка, набряк (ангіоневротичний) Квінке, сінна гарячка, алергічний риніт, дерматози (екзема, нейродерміт, шкірний свербіж), а також неінфекційно-алергічні реакції з бронхоспастичним компонентом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до фенкаролу або допоміжних речовин препарату.Фенкарол 10 мг порошок дозований містить замінювач цукру аспартам. Його застосування протипоказано хворим на фенілкетонурію. Перші 3 місяці вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Не можна перевищувати зазначену дозу!З обережністю призначати при тяжких захворюваннях серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, печінки та/ або нирок.Вплив на здатність керувати транспортними засобами.Особам, робота яких потребує швидкої реакції (водіям транспортних засобів), до початку лікування треба перевірити, чи не спричиняє препарат сонливості. Цим особам слід бути обережними.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням препарату дітям необхідно проконсультуватися з лікарем.Вміст пакетика розчиняють у півсклянці теплої води та вживають після їжі. Дітям до 3 років: 10 мг (1 пакетик) 1 раз на день; від 3 до 7 років: 10 мг 2 рази на день; від 7 до 12 років: 10 мг 2 - 3 рази на день; дітям старше 12 років та дорослим: 20 мг (2 пакетики) 2 - 3 рази на день. Тривалість курсу лікування становить 10 - 15 днів. За необхідності курс повторюють.Якщо вчасно не прийнята чергова доза, прийом препарату продовжують, не збільшуючи дозу. За необхідності треба проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Добова доза до 300 мг не спричиняє серйозних клінічних побічних дій. Великі дози можуть спричиняти сухість слизових оболонок, головний біль, блювання, біль в епігастрії та інші диспепсичні явища

Побічні дії:

При підвищеній чутливості до або передозуванні Фенкаролу можуть спостерігатися помірна сухість слизових оболонок порожнини рота, диспепсичні явища які зазвичай минають при зменшенні дози або відміні препарату. В осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту можливість побічних дій зростає.

Лікарська взаємодія:

Фенкарол не підсилює пригнічуючу дію алкоголю та снодійних засобів на центральну нервову систему. Фенкарол має слабкі холіноблокуючі властивості, але при зниженні моторики шлунково-кишкового тракту всмоктування повільно абсорбуючих медикаментів може підсилюватися (наприклад антикоагулянтів непрямої дії – кумаринів).

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Порошок дозований по 1 г (10 мг/дозу) у ламінованих пакетиках № 15.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва: quifenadinе;

Форма випуску

Порошок дозований.

Адреса

Вул. Рупніцу 5 , Олайне, Латвія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.