Ферронал інструкція по застосуванню

Ферронал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ферронал таблетки, в/плів. обол., по 300 мг №100 (10х10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7006/01/01 від 31.08.2007. Наказ № 512 від 31.08.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить заліза глюконату дигідрату 300 мг (еквівалентно 35 мг елементарного заліза);допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, полівінілацетату фталат, диетилфталат, пропіленгліколь, гідроксипропілметилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, титану діоксид, пурпурово-кислий азотобарвник 4R.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки круглі, двоопуклі, темно-червоного кольору, в плівковій оболонці, діаметром 10,1 мм;

Виробник:

СіТіЕс Лтд, Ізраїль

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які містять залізо

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Мікроелемент залізо є важливою складовою організму людини. Залізо входить до складу таких сполук, як гемоглобін та міоглобін, різноманітних ферментів. Застосування препарату швидко усуває нестачу заліза в організмі та стимулює еритропоез. Заліза глюконат сприяє швидкому відновленню гемоглобіну у хворих із залізодефіцитною анемією. При курсовому застосуванні препарату відбувається поступова регресія клінічних симптомів (слабкість, втома, запаморочення, тахікардія) та лабораторних проявів анемії. Фармакокінетика. Абсорбція і біодоступність заліза глюконату – високі. Всмоктується переважно в дванадцятипалій кишці і проксимальній частині тонкої кишки. Зв'язування з білками – 90 % і більше (переважно з гемоглобіном). Депонується у вигляді ферритіну або гемосидерину в гепатоцитах і ретикулоендотеліальній системі, незначна кількість – у вигляді міоглобіну у м'язах.

Показання до застосування:

Залізодефіцитні анемії (профілактика і лікування).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препаратів заліза або до будь-якого з компонентів препарату. Гемохроматоз, гемосидероз, гемолітична анемія, таласемія, свинцева анемія, виразковий коліт.

Особливості застосування:

Ферронал слід застосовувати з обережністю при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, запальних захворюваннях кишечнику, алкоголізмі, гепатиті, панкреатиті, печінковій або нирковій недостатності, захворюваннях крові, сильних кровотечах, переливанні крові.При тривалому застосуванні можливі ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту. Препарат може забарвлювати калові маси в темний колір і цим маскувати приховані кровотечі.Застосування при вагітності і в період годування груддю - за рекомендацією лікаря.Під час терапії необхідно проводити періодичні аналізи крові.Дітям віком до 6 років цю лікарську форму не застосовують. Вплив на здатність керувати автотранспортом і працювати з механізмамиПід час лікування препаратом бажано уникати керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами, оскільки Ферронал може спричиняти запаморочення.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо за 1 год до або через 2 год після їди, щоб уникнути подразнення травного тракту.Дорослим та дітям старше 12 років: для лікування: 4 – 6 таблеток на добу у 2-3 прийоми; для профілактики: 2 таблетки на добу у 2 прийоми. Дітям 6 - 12 років: лікувальна доза -  1 – 3 таблетки на добу; профілактична доза -  1 таблетка на добу.Тривалість лікування не повинна перевищувати 6 місяців.

Передозування:

Симптоми: біль у животі, блювання, діарея, запор, летаргія, слабкий пульс, гіпотензія, кома, колапс (ознаки периферичного циркуляторного колапсу або проявляються протягом 30 хв після прийому або затримуються на декілька годин).Метаболічний ацидоз, конвульсії, пропасниця, лейкоцитоз (протягом 12 – 24 год після прийому).Гострі ниркові і печінкові некрози (2 – 4 дні після прийому). У дуже тяжких випадках можливий летальний наслідок.Лікування: на початкових етапах викликають блювання, здійснюють промивання шлунка. Потім призначають дефероксамін у дозі, яку підбирають індивідуально, залежно від тяжкості захворювання. Гемодіаліз для виведення заліза неефективний, але може бути використаний для прискорення виведення залізо-дефероксамінового комплексу.

Побічні дії:

Печія, запори, діарея, нудота, блювання, абдомінальний біль, алергічні реакції (свербіж, кропив'янка), гіперемія шкіри, гіпертермія, запаморочення, зубний біль, біль у грудній клітці, біль у горлі, біль у спині, гастралгія, дратівливість. При появі цих симптомів препарат слід відмінити.

Лікарська взаємодія:

Антацидні засоби, циметидин, препарати, які містять карбонати, бікарбонати, фосфати, оксалати, препарати кальцію, етидрон, панкреатин, панкреоліпаза, молочні продукти, овочі, хлібні злаки, яєчний жовток, шпинат, кава та чай знижують всмоктування Ферроналу. Препарат слід приймати за 1 год до або через 2 год після їх застосування. Аскорбінова кислота збільшує абсорбцію заліза. Ферронал знижує абсорбцію фторхінолінів, пеніциламіну, тетрациклінів та метилдопи. Ці препарати рекомендується приймати за 2 год до або через 2 год після застосування Ферроналу.Високі дози препаратів заліза знижують кишкову абсорбцію препаратів двовалентного цинку (останні рекомендується приймати через 2 год після застосування препаратів заліза).Етанол збільшує абсорбцію і ризик виникнення токсичних ускладнень.  

Термін придатності:

У сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 0С. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток в блістеріПо 3, 10, 100 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: заліза глюконат; Форма випускуТаблетки, вкриті плівковою оболонкою. АдресаП/С 10, Тель – Авів, 61000, Ізраїль.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ферронал
Виробник:СіТіЕс Лтд, Ізраїль
Форма випуску: По 10 таблеток в блістеріПо 3, 10, 100 блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7006/01/01 від 31.08.2007. Наказ № 512 від 31.08.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Ferrous gluconate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить заліза глюконату дигідрату 300 мг (еквівалентно 35 мг елементарного заліза);допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, полівінілацетату фталат, диетилфталат, пропіленгліколь, гідроксипропілметилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, титану діоксид, пурпурово-кислий азотобарвник 4R.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які містять залізо
Код АТС:B03AA03 - Заліза глюконат
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама