Фестал Нео 10 000 (Multienzymes (lipase, protease etc.)) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: в 1 таб-ці панкреатин з активністю 10 тис ліполітичних МО, 7,5 тис амілолітчних МО, 3,75 тис протеолітичних МО.

Решта: формостворювачі.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармекс груп, ТОВ, Україна, вулиця Шевченка, 100, Бориспіль, Київська обл., 08301

Фармакотерапевтична група:

Засоби замісної терапії, що застосовуються при порушеннях травлення. Поліферментні препарати.

Фармакологічні властивості:

Ферменти зі складу препарату розщеплюють білки, жири, вуглеводи в тонкому кишковику та сприяють їх повноцінному всмоктуванню.

Кисле середовище шлунку не розщеплює таблетки Фестал Нео 10000. Лужне середовище кишковика сприяє вивільненню ферментів, які інактивуються в процесі травлення і не всмоктуються в кров. Неактивована частина ферментів виходить через кишковик.

Показання до застосування:

 • ферментна недостатність підшлункової залози - замісна терапія;
 • метеоризм, діарея;
 • переїдання, незвична або жирна їжа, порушення жування;
 • перед інструментальними дослідженнями.

Протипоказання:

 • чутливість до свинячого панкреатину;
 • гострий панкреатит, або загострення хронічного;
 • кишкова непрохідність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Переказувати лікарю про всі незвичні симптоми. Це важливо для виключення процесу фіброзу товстого кишковика у хворих на муковісцидоз.

Якщо прийом Фестал Нео 10000 тривалий, то рекомендовано одночасно приймати препарати заліза.

Під контролем лікаря приймати у разі ниркової недостатності, гіперурикемії, алергії до свинячого білку.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним жінкам та під час лактації проконсультуватися з лікарем. Приймати Фестал Нео 10000 у разі, якщо користь від прийому препарату перевищує ризик впливу на плід, або немовля.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Впливу не спричиняє.

Спосіб застосування та дози:

Фестал Нео 10000 приймати всередину після їжі, не жувати, запити великою кількістю води або фруктового соку.

Діти від трьох років: не> 1,5 тис ОД / кг ваги.

Діти від 12-ти років: не> 15-20 тис ОД / кг ваги.

Дози прийому обов'язково погоджувати з лікарем.

Більшість дорослих пацієнтів:

 • 2-4 таб-ки 1 р / д при розладах травлення;
 • 1-2 таб-ки 1 р / д для поліпшення перетравлювання їжі, яка важко перетравлюється / незвичної їжі.

Максимальна підтримуюча доза - 15-20 тис ОД ліпази / кг тіла / добу.

При інших дисфункциях підшлункової залози - 1-4 таб при кожному прийомі їжі. Після консультації з лікарем доза може бути вище.

Тривалість лікування залежить від причини дисфункції і може тривати від кількох днів до кількох років.

Передозування:

Прояви передозування: лабораторні зміни у сечі, блювота, нудота, закреп чи пронос.

Відмінити препарат та призначити лікування симптомів у разі потреби.

Побічні дії:

Рідко: нудота, блювота, метеоризм, діарея, біль в епігастральній ділянці, зменшення просвіту кишковика, закреп.

Іноді: шкірний висип, свербіж, чихання, сльозотеча, бронхоспазм, кропив'янка, подразнення шкіри навколо заднього проходу.

Лікарська взаємодія:

Фестал Нео 10000 впливає на обмін заліза та фолієвої кислоти, погіршує їх всмоктування.

Знижують активність Фестал Нео 10000 антациди з кальцієм карбонатом / або магнієм гідроксидом, таніном, спиртом у складі.

Термін придатності:

2 роки від дати виробництва.

Умови зберігання:

Особливих вимог немає.

Форма випуску / упаковка:

12 таб-ок блістер, в картонній пачці - 1 блістер.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діюча речовина: pancreatin;
 • 1 таблетка містить панкреатину, що відповідає мінімальній ферментативній активності: 10 000 ліполітичних МО, 7 500 амілолітичних МО, 375 протеолітичних МО;
 • допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кросповідон, гіпромелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;
 • оболонка: поліетиленгліколь, суха суміш Acryl-eze white, що містить тальк, титану діоксид (Е 171), метакрилатний сополімер, натрію лаурилсульфат, натрію карбонат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки, вкриті оболонкою, круглої форми, з двоопуклою поверхнею, білого або майже білого кольору, зі слабким специфічним запахом. На поперечному розрізі видні два шари.

Виробник:

Фармекс груп, ТОВ, Україна

Місцезнаходження виробника:

вулиця Шевченка, 100, Бориспіль, Київська обл., 08301

Фармакотерапевтична група:

Засоби замісної терапії, що застосовуються при порушеннях травлення. Поліферментні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Панкреатин – фермент підшлункової залози, що сприяє травленню. До складу препарату входять основні панкреатичні травні ферменти: ліпаза, α-амілаза, протеази (трипсин і хімотрипсин), які чинять ліполітичну, амілолітичну і протеолітичну дію, підсилюють розщеплення білків, вуглеводів і жирів у дванадцятипалій кишці, проксимальній частині тонкої кишки, що сприяє їх більш повному всмоктуванню. Вирішальним фактором є ферментна активність ліпази, а також вміст трипсину.

Фармакокінетика.

Оболонка, що покриває таблетки, не розчиняється під дією шлункового соку та захищає ферменти від їх інактивації шлунковим соком. Тільки під дією нейтрального або злегка лужного середовища тонкого кишечнику відбувається розчинення оболонки і вивільнення ферментів.

Показання до застосування:

Захворювання, які супроводжуються порушеннями процесу перетравлювання їжі у зв’язку з недостатнім виділенням травних ферментів підшлунковою залозою, таких як хронічний панкреатит.

Стани після одночасної резекції шлунка та тонкого кишечнику, стани після панкреатектомії.

Функціональне прискорення проходження їжі через кишечник. Метеоризм, диспепсія, розлади кишечнику.

Підготовка до рентгенологічних або ультразвукових діагностичних досліджень органів черевної порожнини (дегазація кишечнику).

Для поліпшення перетравлювання їжі особам з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту в разі порушень режиму раціонального харчування (важкість у шлунку, вживання великої кількості їжі, вживання жирної, смаженої або незвичної їжі, вживання важкоперетравлюваної рослинної їжі, нерегулярне харчування тощо), при порушеннях жувальної функції.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до панкреатину свинячого походження або до допоміжних речовин препарату. Гострий панкреатит або хронічний панкреатит у стадії загострення. Препарат не слід застосовувати хворим з обтураційною непрохідністю кишечнику.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат містить активні ферменти, які можуть пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини, аж до утворення виразок, тому таблетки потрібно ковтати цілими, не розжовуючи. Препарат не слід застосовувати хворим із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози і галактози.

Застосовувати з обережністю пацієнтам з нирковою недостатністю, гіперуринемією, пацієнтам з алергією до білків свинячого походження.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат приймати за призначенням лікаря, якщо очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застережень немає.

Діти:

Застосовувати дітям віком від 3 років. Питання про дозу препарату і тривалість лікування для дітей вирішує лікар. Препарат призначати у добовій дозі, що необхідна для нормалізації випорожнення, під час кожного основного прийому їжі, але не більше 1500 ОД ліпази на 1 кг маси тіла дитини віком до 12 років.

Для дітей від 12 років добова доза ферментів не повинна перевищувати 15000-20000 ОД Є.Ф. ліпази на 1 кг маси тіла.

Спосіб застосування та дози:

Доза препарату Фестал НЕО 10 000 залежить від дефіциту панкреатичних ферментів у дванадцятипалій кишці і встановлюється індивідуально. Якщо немає інших рекомендацій та у випадку вживання важкоперетравлюваної рослинної їжі, жирної або незвичної їжі приймати 1-2 таблетки однократно. В інших випадках при виникненні розладів травлення рекомендована однократна доза становить 2-4 таблетки. При необхідності дозу препарату можна підвищити. Збільшення дози з метою зменшення симптомів захворювання, наприклад стеатореї або болю у животі, потрібно проводити тільки під контролем лікаря. Добова доза ліпази не повинна перевищувати 15000-20000 ОД Є.Ф. на 1 кг маси тіла.

Таблетки приймати під час їжі, ковтаючи цілими та запиваючи значною кількістю рідини, наприклад склянкою води.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та визначається лікарем в індивідуальному порядку.

Передозування:

Можливе підсилення побічних ефектів. Під час прийому надзвичайно високих доз інших препаратів із порошку підшлункових залоз спостерігалися гіперурикемія та гіперурикозурія, у дітей запор.

Лікування симптоматичне, відміна препарату, достатня гідратація.

Побічні дії:

Для оцінки частоти виникнення побічних ефектів використовується така класифікація: дуже часто: ≥ 1/10; часто: ≥ 1/100 і < 1/10; іноді: ≥ 1/1000 і < 1/100; рідко: ≥ 1/10000 і < 1/1000; дуже рідко: < 1/10000, частота невідома (оцінка не може бути проведена за наявними даними).

З боку серцево-судинної системи. Частота невідома: тахікардія.З боку імунної системи. Дуже рідко: алергічні реакції негайного типу (шкірне висипання, чхання, сльозотеча, бронхоспазм).

З боку травного тракту. Дуже рідко: у хворих на муковісцидоз при застосуванні високих доз препарату можуть утворюватися звуження в ілеоцекальній ділянці та у висхідній частині ободової кишки; алергічні реакції з боку травного тракту (діарея, біль у животі, нудота, зміна характеру випорожнень).

З боку шкіри. Частота невідома: кропив’янка, гіперемія, свербіж, ангіоневротичний набряк.

З боку сечостатевої системи. Частота невідома: у хворих на муковісцидоз можливе підвищене виділення сечової кислоти із сечею, особливо при застосуванні високих доз препарату. Для уникнення утворення сечокислих конкрементів у таких хворих слід контролювати вміст сечової кислоти в сечі.

Загальні порушення. Частота невідома: відчуття жару, загальна слабкість.

Лікарська взаємодія:

При застосуванні препаратів, що містять панкреатин, може зменшуватися всмоктування заліза, фолієвої кислоти, що може потребувати додаткового їх надходження в організм. Цукрознижувальна дія акарбози і міглітолу може зменшуватися при одночасному застосуванні панкреатину.

При одночасному застосуванні з антацидами, що містять кальцію карбонат і/або магнію гідроксид, з таніном, спиртовмісними засобами знижується ефективність панкреатину.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

№ 20 (20×1): по 20 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.