Фітокан-Гнцлс (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

рідина

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати, що застосовуються у стоматології.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 флакон містить екстракт рідкий (1:1) із лікарської рослинної сировини: квіток ромашки (Flos Matricariae), квіток нагідок (Flos Calendulae), трави деревію (Herba Millefolii) (2:1:1) (екстрагент: етанол 40 %) з вмістом суми флавоноїдів у перерахуванні на рутин – не менше 0,1 %;

допоміжні речовини (крім екстрагенту): відсутні.

Лікарська форма:

рідина

Основні фізико-хімічні властивості:

Рідина темно-бурого кольору з оранжевим відтінком, зі специфічним запахом. Допускається утворення осаду при зберіганні.

Виробник:

Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати, що застосовуються у стоматології.

Фармакологічні властивості:

Комбінований рослинний препарат, дія якого зумовлена фізіологічно активними речовинами, що входять до його складу, чинять протизапальну, протимікробну та спазмолітичну дію, а також знижують проникність капілярів, посилюють і прискорюють процеси регенерації слизових оболонок (покращують трофічні процеси) і мають певні гемостатичні властивості.

Фітокан-ГНЦЛС чинить ранозагоювальну та антиоксидантну дію.

Показання до застосування:

У стоматологічній практиці при запальних захворюваннях слизової оболонки порожнини рота (афтозний та інші стоматити, виразково-некротичний гінгівостоматит).

У складі комбінованої терапії при лікуванні захворювань органів травлення (хронічних гастритів, дуоденітів, функціональної диспепсії, хронічних колітів).

Протипоказання:

Підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення. Гіперчутливість до компонентів препарату або інших рослин родини Айстрових (Складноцвіті).

Особливості застосування:

Без консультації лікаря не застосовувати препарат довше встановленого терміну. Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж навпаки, стан здоров’я погіршиться, з’являться небажані явища, слід звернутися до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності препарат протипоказаний. У період годування груддю застосування препарату можливе лише тоді, коли на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат містить етанол, тому на період лікування препаратом рекомендується утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Дітям віком до 12 років препарат не застосовувати.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням дорослим та дітям віком від 12 років 1 чайну ложку (5 мл) Фітокану-ГНЦЛС розчинити в 1 склянці (200 мл) теплої води.

При стоматитах та інших захворюваннях слизової оболонки порожнини рота препарат призначати у вигляді аплікацій із приготовленого розчину препарату тривалістю 15-20 хвилин або ротових ванночок з такого ж розчину тривалістю 1-2 хвилини. Застосовувати 2-3 рази на добу протягом 2-5 днів.

У гастроентерології Фітокан-ГНЦЛС застосовувати внутрішньо та у мікроклізмах.

Внутрішньо застосовувати по 1/2-1/3 склянки розчину із розрахунку 1 чайна ложка Фітокану-ГНЦЛС на 1 склянку теплої кип’яченої води за 30 хвилин до їди або через 40-60 хвилин після їди, 3-4 рази на добу.

Для мікроклізм: 1 чайна ложка препарату на 50-100 мл теплої кип’яченої води (після очищення кишечнику) 1-2 рази на добу. Курс лікування становить 15-20 днів.

Тривалість застосування препарату визначається лікарем індивідуально та залежить від досягнутого лікувального ефекту та перебігу захворювання.

Передозування:

Випадки передозування не описані.

Побічні дії:

Порушення з боку імунної системи/Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини:алергічні реакції, шкірні висипання, кропив’янка, свербіж та інші реакції гіперчутливості, почервоніння шкіри, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи шок).

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: відчуття гіркоти у роті, печіння в епігастральній ділянці, біль у животі.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід обов’язково припинити застосування препарату та звернутися до лікаря щодо подальшої терапії препаратом.

Лікарська взаємодія:

При необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо такої можливості.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл або 100 мл у флаконі, закупореному кришкою, з контролем першого розкриття, у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.