Фітокан-Гнцлс (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

рідина

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати, що застосовуються у стоматології.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 флакон містить екстракт рідкий (1:1) із лікарської рослинної сировини: квіток ромашки (Flos Matricariae), квіток нагідок (Flos Calendulae), трави деревію (Herba Millefolii) (2:1:1) (екстрагент: етанол 40 %) з вмістом суми флавоноїдів у перерахуванні на рутин – не менше 0,1 %;

допоміжні речовини (крім екстрагенту): відсутні.

Лікарська форма:

рідина

Основні фізико-хімічні властивості:

Рідина темно-бурого кольору з оранжевим відтінком, зі специфічним запахом. Допускається утворення осаду при зберіганні.

Виробник:

Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати, що застосовуються у стоматології.

Фармакологічні властивості:

Комбінований рослинний препарат, дія якого зумовлена фізіологічно активними речовинами, що входять до його складу, чинять протизапальну, протимікробну та спазмолітичну дію, а також знижують проникність капілярів, посилюють і прискорюють процеси регенерації слизових оболонок (покращують трофічні процеси) і мають певні гемостатичні властивості.

Фітокан-ГНЦЛС чинить ранозагоювальну та антиоксидантну дію.

Показання до застосування:

У стоматологічній практиці при запальних захворюваннях слизової оболонки порожнини рота (афтозний та інші стоматити, виразково-некротичний гінгівостоматит).

У складі комбінованої терапії при лікуванні захворювань органів травлення (хронічних гастритів, дуоденітів, функціональної диспепсії, хронічних колітів).

Протипоказання:

Підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення. Гіперчутливість до компонентів препарату або інших рослин родини Айстрових (Складноцвіті).

Особливості застосування:

Без консультації лікаря не застосовувати препарат довше встановленого терміну. Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж навпаки, стан здоров’я погіршиться, з’являться небажані явища, слід звернутися до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності препарат протипоказаний. У період годування груддю застосування препарату можливе лише тоді, коли на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат містить етанол, тому на період лікування препаратом рекомендується утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Дітям віком до 12 років препарат не застосовувати.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням дорослим та дітям віком від 12 років 1 чайну ложку (5 мл) Фітокану-ГНЦЛС розчинити в 1 склянці (200 мл) теплої води.

При стоматитах та інших захворюваннях слизової оболонки порожнини рота препарат призначати у вигляді аплікацій із приготовленого розчину препарату тривалістю 15-20 хвилин або ротових ванночок з такого ж розчину тривалістю 1-2 хвилини. Застосовувати 2-3 рази на добу протягом 2-5 днів.

У гастроентерології Фітокан-ГНЦЛС застосовувати внутрішньо та у мікроклізмах.

Внутрішньо застосовувати по 1/2-1/3 склянки розчину із розрахунку 1 чайна ложка Фітокану-ГНЦЛС на 1 склянку теплої кип’яченої води за 30 хвилин до їди або через 40-60 хвилин після їди, 3-4 рази на добу.

Для мікроклізм: 1 чайна ложка препарату на 50-100 мл теплої кип’яченої води (після очищення кишечнику) 1-2 рази на добу. Курс лікування становить 15-20 днів.

Тривалість застосування препарату визначається лікарем індивідуально та залежить від досягнутого лікувального ефекту та перебігу захворювання.

Передозування:

Випадки передозування не описані.

Побічні дії:

Порушення з боку імунної системи/Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини:алергічні реакції, шкірні висипання, кропив’янка, свербіж та інші реакції гіперчутливості, почервоніння шкіри, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи шок).

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: відчуття гіркоти у роті, печіння в епігастральній ділянці, біль у животі.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід обов’язково припинити застосування препарату та звернутися до лікаря щодо подальшої терапії препаратом.

Лікарська взаємодія:

При необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо такої можливості.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл або 100 мл у флаконі, закупореному кришкою, з контролем першого розкриття, у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.