Флуімуцил (Acetylcysteine) інструкція із застосування

Флуимуцил фото, інструкція
Дозування:
Флуімуцил гранули д/приг. р-ну д/перор. заст., 100 мг/пак. по 1 г у пак. №30

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

гранули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Замбон Світцерланд Лтд, Швейцарія/Італія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 пакет містить ацетилцистеїну 100 мг або 200 мг;допоміжні речовини: аспартам, b-каротин, апельсиновий аромат, сорбітол.

Лікарська форма:

гранули

Основні фізико-хімічні властивості:

гранули жовтого кольору з характерним апельсиновим злегка сірчаним запахом;

Виробник:

Замбон Світцерланд Лтд, Швейцарія/Італія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Діючою речовиною препарату Флуімуцил є ацетилцистеїн. Ацетилцистеїн – ефективний муколітичний засіб. Завдяки наявності в молекулі вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки у молекулах кислих мукополісахаридів мокротиння, що сприяє зменшенню в’язкості бронхіального слизу. Препарат зберігає активність і за наявності гнійного секрету (слизу).Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується при пероральному прийманні, легко проникає в усі органи і тканини, максимальна концентрація 357,4 нг/л спостерігається у плазмі через 60 хв, у легенях – через 1,5 год; період напіввиведення із плазми – 6,2 год. У крові спостерігається рухлива рівновага вільного Флуімуцилу і комплексів Флуімуцилу та його метаболітів (цистеїну, цистину, діацетилцистеїну), зв’язаних з білками дисульфідними зв’язками. Флуімуцил та його метаболіти виводяться, в основному, нирками.

Показання до застосування:

Флуімуцил показаний для застосування при клінічних станах, які характеризуються наявністю густого в’язкого слизового або гнійно-слизового мокротиння при таких захворюваннях:хронічні бронхолегеневі захворювання: хронічні обструктивні захворювання легенів, емфізема з бронхітом, хронічний бронхіт, бронхоектази;гострі бронхолегеневі захворювання: астма із закупоркою бронхів слизом, бронхіт, бронхопневмонія, трахеобронхіт, бронхіоліт, муковісцидоз.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну, тяжкі ураження печінки, нирок, надниркових залоз.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Гранули розчинити в 1/3 склянки води. Не вводити у цей розчин інших препаратів. Приймати до або після їжі.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим:при гострих захворюваннях: по 1 пакету 200 мг 3 рази на день;при хронічних захворюваннях: по 400 мг на день протягом 4 - 6 місяців.Дітям:при гострих захворюваннях:до 2 років: по ½ пакета по 100 мг 3 рази на день;від 2 до 12 років: по 1 пакету 100 мг 3 рази на день;у віці 12 років і старше – доза дорослого;при муковісцидозі:по 1 пакету 200 мг 3 рази на день.

Передозування:

Промивання шлунка. Симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Флуімуцил не спричиняє значних побічних ефектів. В окремих випадках можливі шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, діарея, печіння); алергічні реакції (шкірні висипання, кропив’янка, свербіж). Можуть мати місце кровотеча з носа, шум у вухах.

Лікарська взаємодія:

Одночасний прийом Флуімуцилу та антибіотиків призводить до уповільнення всмоктування антибіотиків із групи цефалоспоринів, тетрациклінів (за винятком доксицикліну), аміноглікозидів і зниження муколітичної активності Флуімуцилу. Флуімуцил можна приймати одночасно з такими антибіотиками, як амоксицилін, еритроміцин, фузидин, тіамфенікол. При прийманні інших антибіотиків необхідно дотримуватися 2 годинного інтервалу.Можливий запах сірки при відкритті пакета не означає розкладання продукту, а належить активному компоненту. Препарат містить аспартам – не рекомендується хворим на фенілкетонурію.Умови та термін придатності. Зберігати у недоступному для дітей місці, у звичайних умовах. Термін придатності – 3 роки.

Термін придатності:

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: acetylcysteine; N-ацетил-L-цистеїн;

Форма випуску

Гранули для приготування розчину для внутрішнього застосування.

Адреса

м. Кадемпіно, Швейцарія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.