Форлакс (Macrogol) інструкція із застосування

Форлакс фото, інструкція
Дозування:
Форлакс порошок д/приг. р-ну д/перор. заст. по 10 г у пак. №20

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Бофур Іпсен Індустрі, Франція

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Осмотичні проносні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: macrogol 4000;1 пакетик містить макроголу 4000 10 г;допоміжні речовини: сахарин натрію, віддушка з запахом апельсина та грейпфрута (масло апельсинове, масло грейпфрутове, сік апельсиновий концентрований, цитраль, альдегід оцтової кислоти, ліналол, етилбутират, альфа-терпінеол, октаналь, бета-гамма гексенол, декстринмальтоза, смола акації, сорбіт (Е 420), бутилгідроксіанізол (Е 320), сірки діоксид (Е 220)).

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Бофур Іпсен Індустрі, Франція

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Осмотичні проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

ФармакодинамікаМакроголи з високою молекулярною масою (4000) – це довгі лінійні полімери, що утримують молекули води за рахунок водневих зв’язків. Після перорального застосування збільшується об’єм рідини в кишечнику. Об’єм неабсорбованої рідини в кишечнику відповідає за проносні властивості розчину.ФармакокінетикаДані досліджень фармакокінетики підтверджують, що макрогол 4000 не всмоктується і не метаболізується після перорального прийому.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування запорів у дорослих і дітей віком від 8 років.

Протипоказання:

Тяжке запальне захворювання кишечнику (наприклад неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона) або токсичний мегаколон.Перфорація або ризик перфорації шлунково-кишкового тракту. Ілеус або підозра на кишкову непрохідність, симптоматичні стенози.Больові синдроми в животі невизначеного походження.Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу.

Особливості застосування:

Перед початком лікування необхідно пересвідчитися у відсутності органічних порушень кишечника. Форлакс (10 г) призначають для тимчасового лікування запорів як допоміжний засіб, за умови дотримання відповідних санітарно-гігієнічних заходів і дієти, з максимальною тривалістю курсу лікування для дітей – 3 місяці. Той факт, що симптоми не зникають, незважаючи на дотримання гігієнічних і дієтичних рекомендацій, повинні бути виявлені та усунені першопричини.Лікування запору будь-яким лікарським засобом є лише допоміжною терапією, що передбачає дотримання здорового способу життя і культури харчування, а саме:споживання більшої кількості рідини та дієтичної рослинної клітковини,підтримання належної фізичної активності та відновлення діяльності кишечнику.Лікарський засіб містить макрогол (поліетиленгліколь). Повідомлялося про гіперчутливість (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, висипання, свербіж, еритема) до лікарських засобів, що містять макрогол, див. розділ Побічні реакції.Лікарський засіб містить діоксид сірки, що зрідка може викликати серйозні реакції гіперчутливості та бронхоспазм. Лікарський засіб містить сорбіт. Його не рекомендується застосовувати пацієнтам із непереносимістю фруктози (рідкісний спадковий стан).Враховуючи можливість розвитку діареї, слід із обережністю застосовувати пацієнтам, схильним до порушень водно-електролітного балансу (тобто пацієнтам літнього віку, пацієнтам із порушенням функції печінки або нирок або ж пацієнтам, що вживають сечогінні засоби); також рекомендується контролювати електролітний баланс.Повідомлялося про випадки аспірації при введенні значних об’ємів поліетиленгліколю та електролітів через назогастральний зонд. Особливий ризик аспірації спостерігається у дітей із неврологічними порушеннями мовлення та моторики.Форлакс не містить значної кількості цукру або поліолу і може застосовуватися пацієнтами з цукровим діабетом або ж пацієнтами, що дотримуються безгалактозної дієти.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

ВагітністьДослідження на тваринах не свідчать про безпосередній або опосередкований токсичний вплив на репродуктивну функцію.Дані щодо застосування Форлакс вагітним жінкам обмежені (менш ніж 300 результатів вагітності).Жодної дії у період вагітності не передбачається, оскільки системний вплив лікарського засобу Форлакс є несуттєвим. Форлакс можна застосовувати у період вагітності.Годування груддюДані щодо екскреції Форлакс у грудне молоко відсутні.Не передбачається жодного впливу на новонароджених/немовлят, яких годують груддю, оскільки системний вплив лікарського засобу Форлакс у жінок, що годують груддю, є несуттєвим. Форлакс можна застосовувати у період годування груддю.ФертильністьДосліджень впливу на фертильність при застосуванні лікарського засобу Форлакс не проводилося, проте, оскільки макрогол 4000 не абсорбується значною мірою, жодного впливу на фертильність не очікується.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Не встановлено.

Спосіб застосування та дози:

Для перорального застосування.ДозуванняДозування становить 1–2 пакетика (10–20 г) на добу, бажано вранці за 1 прийом.Добова доза визначається відповідно до клінічного ефекту і може становити від 1 пакетику через день (особливо для дітей) до 2 пакетиків на добу. Перший ефект від застосування Форлакс настає протягом 24–48 годин після прийому.ДітиТривалість лікування для дітей не має перевищувати 3 місяці, з огляду на відсутність даних клінічних досліджень щодо застосування лікарського засобу для терміну понад 3 місяці.Відновлення моторики кишечнику внаслідок лікування має підтримуватися шляхом дотримання гігієнічних і дієтичних рекомендацій.Спосіб застосуванняВміст кожного пакетика слід попередньо розчинити у склянці води безпосередньо перед застосуванням.Діти.Лікарський засіб можна застосовувати дітям віком від 8 років. Тривалість лікування для дітей не повинна перевищувати 3 місяці.

Передозування:

Повідомлялося про діарею, біль у животі та блювання. Діарея, спричинена прийомом надмірної дози, зникає, якщо тимчасово призупинити лікування або зменшити дозу.Надмірна втрата рідини внаслідок діареї або блювання може вимагати коригування порушень електролітного балансу.

Побічні дії:

Небажані реакції класифікуються таким чином: дуже часті (≥ 1/10); часті (≥ 1/100 до < 1/10); нечасті (≥ 1/1000 до < 1/100); поодинокі (≥ 1/10000 до < 1/1000), рідкісні (< 1/10000), невідомо (не може бути оцінено на підставі наявних даних).ДоросліПро побічні реакції, перелічені нижче, повідомлялося протягом клінічних випробувань (що включали в себе 600 дорослих пацієнтів) і післяреєстраційного застосування. Загалом, побічні реакції були незначними і тимчасовими, та передусім стосувалися травної системи:З боку травної системиЧасті: біль у животі, здуття живота, діарея, нудота.Нечасті: блювання, гострі позиви до випорожнення, мимовільне випорожнення кишечнику.З боку обміну речовин та харчуванняНевідомо: порушення водно-електролітного балансу (гіпонатріємія, гіпокаліємія) та/або зневоднення, особливо у пацієнтів літнього віку.З боку імунної системиНевідомо: гіперчутливість (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, висип, свербіж, еритема).ДітиПро побічні реакції, перелічені нижче, повідомлялося протягом клінічних випробувань (що включали в себе 147 дітей віком від 6 місяців до 15 років) і післяреєстраційного застосування. Як і серед дорослого населення, побічні реакції здебільшого були незначними і тимчасовими, та передусім стосувалися травної системи:З боку травної системиЧасті: біль у животі, діарея*.Нечасті: блювання, здуття живота, нудота.З боку імунної системиНевідомо: гіперчутливість (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, висип, свербіж).*Діарея може викликати болісні відчуття в періанальній ділянці.

Лікарська взаємодія:

Можливе уповільнення абсорбції лікарських засобів, які приймають одночасно з Форлаксом. Тому рекомендується приймати Форлакс окремо від інших лікарських засобів, з інтервалом не менше 2 годин.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10,167 г порошку в пакетику; по 10 або по 20 пакетиків у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

ІПСЕН ФАРМА/IPSEN PHARMA.

Місцезнаходження заявника

65, набережна Жорж Горс-92100 Булонь Бійанкур, Франція/65, quai Georges Gorse-92100 Boulogne Billancourt, France.

Додаткові дані

Дозування:
Форлакс порошок д/приг. р-ну д/перор. заст. по 10 г у пак. №20
Реєстрація:
№ UA/6852/01/01 від 20.09.2017. Наказ № 1117 від 20.09.2017
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.