Фосфоліп (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Джельтек Пвт. Лтд для "Медична компанія "Магадфарм", ТОВ, УІ", Індія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатопротекторні препарати.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діюча речовина: лецитин;

1 капсула містить лецитину (еквівалентно 175 мг фосфоліпідів - фосфатидилхолін, фосфатидилетаноламін, фосфатидилінозит і фосфатидилсерин) 350 мг;

допоміжні речовини: олія соєва гідрогенізована, желатин, гліцерин, метилпарабен (Е218), етилпарабен (Е214), пропілпарабен (Е216), вода очищена, червоногарячий 4R (Е124), діамантовий блакитний FCF (Е133), титану діоксид (Е171).

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

Темного червоно-коричневого кольору, матові, подовженої форми, м’які желатинові капсули.

Виробник:

Джельтек Пвт. Лтд для "Медична компанія "Магадфарм", ТОВ, УІ", Індія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатопротекторні препарати.

Фармакологічні властивості:

При захворюваннях печінки мембрани гепатоцитів та їх органели завжди зазнають ушкоджень, що може призводити до зміни активності мембранозв’язаних ферментів та рецепторних систем, порушення метаболічної функції клітини та зниження інтенсивності регенерації печінки.

Фосфоліпіди, що містяться у препараті, за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних фосфоліпідів, але переважають їх за рахунок високого вмісту поліненасичених (есенціальних) жирних кислот. Ці молекули вбудовуються переважно у структури клітинних мембран та полегшують відновлення ушкоджених тканин печінки. Оскільки цис-подвійні зв’язки цих полієнових кислот перешкоджають паралельному розташуванню вуглеводних ланцюгів мембранних фосфоліпідів, щільність розташування фосфоліпідних структур зменшується, внаслідок чого швидкість надходження і виведення речовин зростає. Мембранозв’язані ферменти утворюють функціональні одиниці, які можуть посилювати їх активність та забезпечувати фізіологічне протікання основних метаболічних процесів.

Фосфоліпіди впливають на порушений ліпідний метаболізм шляхом регуляції метаболізму ліпопротеїнів, у результаті чого нейтральні жири та холестерин перетворюються на форми, придатні для транспортування, особливо завдяки збільшенню здатності ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) приєднувати холестерин, та спрямовуються для подальшого окиснення. Під час виведення фосфоліпідів через жовчовивідні шляхи літогенний індекс знижується, і відбувається стабілізація жовчі.

При прийомі внутрішньо більше 90 % препарату всмоктується в тонкому кишечнику.

Основна кіклькість розкладається під впливом фосфоліпази-А до 1-ацил-лізо- фосфатидил-холіну, 50 % якого відразу реацилюється в поліненасичений фосфатидилхолін ще під час всмоктування в тонкому кишечнику. Поліненасичений фосфатидилхолін потрапляє в кров через лімфатичні шляхи і далі, переважно у комплексі з ЛПВЩ, транспортується в печінку. Максимальний вміст фосфатидилхоліну у крові через 6-24 години після перорального прийому становить в середньому 20 %. Період напіввиведення для холінового компонента становить близько 66 годин, для насичених жирних кислот – 32 години.

Показання до застосування:

Жирова дегенерація печінки (включно з ураженням печінки при цукровому діабеті), гострі і хронічні гепатити, цироз печінки, перед- і післяопераційне лікування хворого при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикози вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Внутрішньопечінковий холестаз.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності та годування груддю препарат застосовують тільки у разі, коли, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Фосфоліп не впливає на здатність керувати транспортними засобами або механізмами.

Діти:

Протипоказаний дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Початкова доза препарату для дорослих та дітей старше 15 років становить по 2 капсули 3 рази на добу, підтримуюча – по 1 капсулі 3 рази на добу. Капсули застосовують під час прийому їжі, не розжовують, запивають невеликою кількістю води. Рекомендований курс лікування - не менше ніж 3 місяці.Схему і курс лікування псоріазу визначає лікар. Фосфоліп застосовують по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 тижнів.

Передозування:

Повідомлень про передозування не зафіксовано. Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні дії:

В окремих випадках при застосуванні Фосфоліпу можуть виникнути шлунково-кишкові розлади: нудота і пронос, дискомфорт у ділянці шлунка.

Можливі алергічні реакції, шкірні висипання, відчуття свербежу.

Лікарська взаємодія:

Дані про несумісність або взаємодію Фосфоліпу з іншими лікарськими засобами відсутні.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 3 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.