Фровамігран (Frovatriptan) інструкція із застосування

Фровамигран фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Менаріні Інтернешонал Оперейшонс, Люксембург

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при мігрені. Селективні агоністи 5НТ1–рецепторів серотоніну. Золмітриптан.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить фроватриптану сукцинату моногідрату 3,91 мг, що еквівалентно фроватриптану 2,5 мг; допоміжні речовини: лактоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, титану діоксид (Е 171), гіпромелоза, поліетиленгліколь 3000, триацетин.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з тисненням “m” з одного боку та “2,5” – з іншого.

Виробник:

Менаріні Інтернешонал Оперейшонс, Люксембург

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при мігрені. Селективні агоністи 5НТ1–рецепторів серотоніну. Золмітриптан.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Фроватриптан – це селективний агоніст 5-НТ-рецепторів з високою спорідненістю до 5-НТ1В та 5-НТ1D типів, що продемонстровано за допомогою радіолігандного аналізу. Фроватриптан чинить значні агоністичні ефекти на 5-НТ1В- та 5-НТ1D-рецептори, що продемонстровано за допомогою функціональних аналізів. Ця речовина чинить селективну дію на 5-НТ1В/1D-рецептори та не має значної спорідненості до 5-НТ2, 5-НТ3, 5-НТ4, 5-НТ6, α-адренорецепторів або гістамінових рецепторів. Фроватриптан не має значної спорідненості до ділянок зв’язування бензодіазепіну. Припускається, що фроватриптан чинить селективну дію на екстрацеребральні внутрішньочерепні артерії, яка полягає в профілактиці надмірної дилатації цих судин та нападах мігрені. У клінічно значущих концентраціях фроватриптан призводить до звуження ізольованих церебральних артерій людини, при цьому незначно або взагалі не впливає на коронарні артерії людини. Максимальна терапевтична дія фроватриптану розвивається через 4 години після прийому. Фармакокінетика. Абсорбція. Після одноразового призначення 2,5 мг фроватриптану здоровим добровольцям середні значення концентрацій препарату в крові (Сmax), що були зареєстровані між 2 та 4 годинами після прийому дози, становили 4,2 нг/мл у чоловіків та 7,0 нг/мл у жінок. Середні значення площі під кривою (AUC) становили 42,9 та  94,0 нг.год./мл у чоловіків та жінок відповідно. Біодоступність при пероральному затосуванні становила 22 % у чоловіків та 30 % у жінок. Фармакокінетичні показники фроватриптану у здорових добровольців та у хворих на мігрень мали схожі значення. У хворих на мігрень фармакокінетика фроватриптану під час нападів не відрізнялась від фармакокінетичних характеристик в період без нападів. У межах доз, що застосовувались (від 1 мг до 40 мг), фроватриптан, у цілому, продемонстрував лінійний характер фармакокінетики. Прийом їжі не чинив значного ефекту на біодоступність фроватриптану, однак незначно подовжував швидкість всмоктування (tmax), приблизно на 1 годину.Розподіл. Об’єм розподілу фровтриптану після внутрішньовенного введення 0,8 мг становив 4,2 л/кг у чоловіків та 3,0 л/кг у жінок. Рівень зв’язування фроватриптану з білками плазми невисокий і становить 15 %. Рівень зворотного зв’язування фроватриптану з клітинами крові за контрольних умов становив близько 60 % без статевої різниці. Після досягнення рівноваги співвідношення вмісту препарату в крові до рівня препарату в плазмі становило 2:1. Метаболізм. Після перорального призначення 2,5 мг радіоактивно поміченого фроватриптану 32 % призначеної дози виділилося із сечею та 62 % – з калом. 

Показання до застосування:

Невідкладна терапія нападів мігрені з аурою (симптомами-передвісниками) або без аури у фазу головного болю.

Протипоказання:

Гіперчутливість до фроватриптану або до інших компонентів препарату. Інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця, спазми коронарних артерій (наприклад, стенокардія Принцметалла), захворювання периферичних судин або симптомокомлекс, що нагадує ішемічну хворобу серця в анамнезі. Артеріальна гіпертензія помірного або тяжкого ступеня, а також неконтрольована артеріальна гіпертензія легкого ступеня тяжкості. Інсульт, розлади мозкового кровообігу в минулому або транзиторні порушення мозкового кровообігу. Тяжкі порушення функції печінки (Child-Pugh, клас С). Одночасне призначення фроватриптану та ерготаміну або похідних ерготаміну, у тому числі метизергіду, або інших агоністів рецепторів 5-гідрокситриптаміну (5-НТ1).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Інформація щодо застосування фроватриптану у хворих старше 65 років досить обмежена, відповідно, призначення фроватриптану в цій віковій категорії не рекомендується. Коригування дози фроватриптану у хворих із порушенням функції нирок не потрібно. Коригування дози фроватриптану у хворих із порушенням функції печінки легкого або помірного ступеня також не потрібно. Фроватриптан слід застосовувати лише при чітко встановленому діагнозі “класичної” мігрені. Терапія препаратом не показана при геміплегічній, бацилярній або офтальмоплегічній мігрені. Як і при інших видах терапії нападів мігрені, перед початком лікування головного болю у хворих без попередньо встановленого діагнозу “мігрень” або при мігрені з нетиповими проявами слід виключити інші, вірогідно тяжкі, неврологічні стани. Слід зазначити, що у хворих на мігрень існує підвищений ризик розвитку певних церебральних судинних порушень (інсульт або минущі ішемічні напади). Безпека та ефективність призначення фроватриптану при мігрені в фазу аури, до початку фази головного болю, не були встановлені. Як і інші агоністи 5-НТ1-рецепторів, фроватриптан неможна призначати хворим із ризиком розвитку ішемічної хвороби серця, у тому числі особам, що викурюють щодобово значну кількість сигарет, особам, що отримують замісну терапію нікотином, без попереднього аналізу стану серцево-судинної системи. Особливу увагу слід приділити жінкам в період менопаузи та чоловікам старше 40 років, які мають вищезазначені фактори ризику. Однак обстеження серцево-судинної системи не дозволяє виявити всіх пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. У поодиноких випадках у хворих без серцево-судинної патології в минулому розвивалися тяжкі серцево-судинні порушення при застосуванні агоністів 5-НТ1-рецепторів. Терапію фроватриптаном негайно припиняють за будь-якої підозри на наявність ішемічної хвороби серця у хворого та проводять додаткові обстеження. У випадках дуже частого застосування препарату (його повторне застосування протягом декількох діб, що відповідає зловживанню препаратом) діюча речовина може акумулюватися, що, в свою чергу, може призводити до посилення побічних ефектів. Тривале застосування знеболювальних засобів з метою припинення головного болю, навпаки, може призвести до посилення цього стану. При підозрі на таке небажане явище або на медикаментозно обумовлене посилення головного болю хворий має припинити застосування фроватриптану та звернутися до лікаря. У хворих із частим або щоденним головним болем, які регулярно застосовують знеболювальні засоби проти головного болю, слід врахувати можливість розвитку головного болю, що пов’язаний із зловживанням знеболювальних засобів, що виникають не дивлячись на (або внаслідок) застосування цих засобів. Не слід перевищувати рекомендовану дозу фроватриптану. Препарат містить лактозу, тому хворим зі спадковою непереносимістю галактози, недостатністю лактази або мальабсорбцією глюкози/галактози застосування цього препарату протипоказане.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпечність застосування фроватриптану у вагітних не встановлена. Потенційний ризик щодо репродуктивної токсичності у людини не відомий, тому фроватриптан не слід застосовувати протягом вагітності, за виключенням випадків нагальної необхідності. Незважаючи на те, що факт проникнення фроватриптану у грудне молоко людини не підтверджений, його застосування у період годування груддю не рекомендується, за виключенням випадків нагальної необхідності. У разі виникнення такої необхідності слід суворо дотримуватись 24-годинних інтервалів між прийомами препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Ефекти фроватриптану на здатність керувати транспортом та працювати з механічними засобами не були вивчені. Мігрень та терапія фроватриптаном можуть призводити до сонливості. Хворих треба проінформувати про те, що їм слід критично аналізувати свою здатність виконувати складні завдання, наприклад, керувати автомобілем під час нападів мігрені та застосування фроватриптану.

Діти:

До цього часу немає ніякої інформації стосовно безпеки та ефективності фроватриптану у дітей, тому його призначення в цій віковій категорії не рекомендується.

Спосіб застосування та дози:

Фроватриптан слід застосовувати на якомога ранньому етапі нападу мігрені, хоча препарат чинить терапевтичну дію при застосуванні на пізніх стадіях нападу. Фроватриптан не слід застосовувати з профілактичною метою. Таблетки слід проковтувати, не розжовуючи, та запивати водою. Якщо перша доза фроватриптану не чинить терапевтичної дії, то хворому не слід застосовувати додаткову дозу препарату, оскільки вказівки на можливу терапевтичну користь відсутні. В таких випадках фроватриптан можна застосовувати при наступних нападах мігрені. Застосовують дорослим віком до 65 років. Рекомендована доза фроватриптану становить 2,5 мг. Якщо симптоми мігрені повертаються після початкового полегшення, то допускається застосування додаткової рекомендованої дози препарату, за умови, що інтервал між двома дозами фроватриптану становить не менше 2 годин. Масимальна добова доза фроватриптану не повинна перевищувати 5 мг.

Передозування:

Інформація про випадки передозування фроватриптаном обмежена. Відомо про один випадок розвитку спазму коронарних артерій у хворого, що приймав трициклічні антидепресанти з метою профілактики мігрені. Спазм коронарних артерій розвинувся після застосування дози фроватриптану, що в 4 рази перевищувала рекомендовану, протягом трьох наступних діб. Хворий видужав. Специфічного антидоту не існує. Ефекти гемодіалізу або перитонеального діалізу на концентрацію фроватриптану в сироватці крові невідомі. Лікування. У випадку передозування фроватриптану хворі повинні знаходитись під суворим наглядом протягом, як мінімум, 48 годин. За необхідності проводиться симптоматичне лікування (промивання шлунка, призначення сорбентів).

Побічні дії:

Система органів Дуже часто (> 1/10) Часто (³1/100, <1/10) Нечасто (³1/1000, <1/100) Рідко (³1/10000, <1/1000) Дуже рідко (≤1/10000)/ частота не встановлена
З боку лімфатичної системи     Лімфаденопатія
З боку метаболізму та живлення Дегідратація Гіпоглікемія
З боку психіки     Стани тривоги, безсоння, сплутаність свідомості, нервозність, збудливість, депресія, деперсоналізація Незвичні сновидіння, зміни особистості
З боку нервової системи Запаморочення, парестезії, головний біль, сонливість, дизестезія, гіпостезія Розлади смакового сприйняття, тремор, порушення концентрації уваги, сонливість, гіперестезія, седативний ефект, запаморочення вестибулярного походження, судоми м’язів Амнезія, гіпертонус, гіпотонус, зниження рефлексів, рухові розлади
З боку органів зору Порушення зору Біль в очах, подразнення очей, острах світла Гемералопія
З боку органів слуху та лабіринту Шум у вухах, біль у вухах Неприємні відчуття, розлади слуху, свербіж, гіперакузія
З боку серцево-судинної системи Припливи Посилене серцебиття, тахікардія, похолодання кінцівок, артеріальна гіпертензія Брадикардія
З боку органів дихання, грудної клітки та середостіння Відчуття стиснення в горлі Риніт, синусит, біль у ділянці глотки та гортані Носові кровотечі, гикавка, гіпервентиляція, розлади дихання, подразнення в горлі
З боку травного тракту Нудота, сухість у роті, диспепсія, біль у ділянці живота Діарея, дисфагія, метеоризм, дискомфорт з боку шлунка, здуття живота Запор, відрижка, рефлюкс езофагіт, синдром подразненого кишечнику, утворення пухирців на губах, спазм стравоходу, утворення пухирців на слизовій оболонці рота, пептичні виразки, біль у ділянці слинних залоз, стоматит, зубний біль
З боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини Підвищене потовиділення Свербіж Еритема, пілоарекція, геморагічний висипання, кропив’янка
З боку кістково-м’язової системи Ригідність м’язів, біль у м’язах, біль у кінцівках та спині, артралгії
З боку нирок та сечовивідних шляхів Полакіурія, поліурія Ніктурія, біль у ділянці нирок
З боку статевої системи, ураження молочних залоз Болючість молочних залоз
Загальні розлади та реакції у місці введення препарату Втомлюваність, неприємні відчуття в ділянці грудної клітки Біль у ділянці грудної клітки, відчуття жару, непереносимість зміни температур, біль, астенія, спрага, в’ялість, збудливість, нездужання Гіпертермія
Результати додаткових досліджень Підвищення білірубіну в крові, зниження рівня кальцію в крові, відхилення показників аналізу сечі
Пошкодження та інтоксикація Укушена рана

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування протипоказане. Ерготамін та похідні ерготаміну (у тому числі метизергід), а також інші агоністик ангоністи 5-НТ1-рецепторів. Ризик розвитку артеріальної гіпертензії та звуження коронарних артерій у зв’язку із адитивними вазоспастичними ефектами при одночасному призначенні для припинення одного і того ж нападу мігрені. Ефекти цих препаратів можуть мати адитивний характер. Перед призначенням препаратів ерготаміну рекомендується витримати 24-годинну паузу після останнього прийому фроватриптану. Аналогічно, після прийому препаратів ерготаміну слід витримати, як мінімум, 24-годинну паузу перед прийомом фроватриптану. Одночасне застосування не рекомендується. Інгібітори моноаміноксидази. Фроватриптан не є субстратом моноаміноксидази-А, але, не дивлячись на це, ризик розвитку серотонінового синдрому або артеріальної гіпертензії повністю виключити не можна. Одночасне застосування вимагає обережності. Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (циталопрам, флуоксетин, флувоксамін, пароксетин, сертралін). Потенційний ризик розвитку артеріальної гіпертензії, спазму коронарних судин або серотонінового синдрому. Суворе дотримання рекомендованої дози є визначальним для профілактики вищеназваних станів. Метилергометрин. Ризик розвитку артеріальної гіпертензії та спазму коронарних судин. Флувоксамін. Це ефективний інгібітор цитохрому CYP1А2. Було показано, що він підвищує рівень фроватриптану в крові на 27-49 %. Пероральні протизаплідні засоби. У жінок, що застосовують пероральні контрацептиви, концентрація фроватриптану в крові на 30 % вища, порівняно з жінками, що не застосовують ці засоби. Підвищення частоти розвитку або інтенсивності небажаних явищ у зв’язку з застосуванням пероральних контрацептивів зареєстровано не було. Звіробій (Hypericum perforatum). Як і при призначенні інших триптанів, одночасне застосування фроватриптану та рослинних препаратів звіробою може призвести до підвищення ризику розвитку серотонінового синдрому. 

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 °C. Блістер зберігати в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Блістер, що містить 2 або 6 таблеток, вкритих плівковою оболонкою; 1 блістер у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

Менаріні Інтернешонал Оперейшонс Люксембург С.А.

Місцезнаходження

Віа Кампо ді Піле, 67100 Л’Аквіла (АК), Італія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.