Фунготербін (Terbinafine) інструкція із застосування

Фунготербин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Фунготербін крем д/зовн. заст. 1 % по 15 г у тубах
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Нижфарм, АТ

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 г крему містить тербінофіну 0,01 г (у вигляді гідрохлориду);допоміжні речовини: сечовина (карбамід), бутилгідроксітолуол (дибунол),цетостеариловий ефір макрогола 20, спирт цетостеариловий, полоксамер 407,імідосечовина, пропіленгліколь, масло вазелінове медичне (парафін рідкий), вода очищена.

Лікарська форма:

крем

Основні фізико-хімічні властивості:

крем білого або майже білого кольору, з ледьвловимим запахом;

Виробник:

Нижфарм, АТ

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протигрибковий засіб для місцевого застосування. Тербінафін - активна речовина Фунготербіну - є аліламіном і має широкий спектр протигрибкової дії. Тербінафін чинить фунгіцидну дію на дерматофіти, плісняві та деякі інші диморфні гриби. Активність щодо дріжджоподібних грибів, залежно від їх виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною. Тербінафін має здатність порушувати у грибах біосинтез ергостеролу на ранніх стадіях. Це призводить до дефіциту ергостеролу та внутрішньоклітинного накопичення сквалену і подальшої загибелі клітини гриба. Тербінафін діє через пригнічення ферменту скваленепоксидази, який розміщується на клітинній мембрані гриба. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів. Фармакокінетика. При місцевому застосуванні крему всмоктується менше 5% дози, таким чином, системна дія препарату мінімальна.

Показання до застосування:

Грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами, такими як Trichophyton (наприклад, Т. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton Аоссозшп. Інфекції шкіри, зумовлені дріжджоподібними грибами роду Candida (Candida albicans). Різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), обумовлений Pityrosporum orbiculare, також відомий під назвою Malassezia furfur.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до тербінафіну або будь-якого з компонентів, які входять до складу препарату. Дитячий вік (до 12 років). З обережністю слід застосовувати при печінковій та/або нирковій недостатності, аткоголізмі, захворюваннях крові, пухлинах, захворюваннях обміну речовин, патології судин кінцівок, у період лактації.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Зменшення вираженості клінічних проявів зазвичайвідзначається у перші дні лікування. У випадку нерегулярного лікування або передчасногойого зупинення є ризик поновлення інфекції. У випадку, якщо через два тижні лікуванняне відзначається ознак поліпшення, слід провести верифікацію діагнозу.При застосуванні препарату для лікування осіб похилого віку немає причин вважати, щослід зменшити дозування або чекати появи побічних дій, що відрізняються від таких восіб молодшого віку.Крем призначений тільки для зовнішнього застосування. Слід уникати попадання крему вочі.Досвід застосування Фунготербіну у вагітних обмежений, тому препарат можназастосовувати тільки за суворими показаннями.Відомо, що тербінафін виділяється з грудним молоком. Проте при застосуванні препаратуу період лактації будь-який негативний вплив на немовля малоймовірний, оскільки системне всмоктування препарату через шкіру дуже незначне.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти старше 12 років:препарат наносять на шкіру один чи два рази на добу. Перед нанесенням крему необхідно очистити та підсушити уражені ділянки. Крем наносять тонким шаром на уражену шкіру та прилеглі ділянки і злегка втирають. При інфекціях, які супроводжуються опрілістю ( під молочними залозами, у міжпальцевих проміжках, між сідницями, у паховій ділянці), місця нанесення крему можна прикривати марлею, особливо на ніч.Середня тривалість лікування:дерматомікоз тулуба, гомілок: 1 тиждень 1 раз на день;дерматомікоз стоп: 1 тиждень 1 раз на день;кандидоз шкіри: 1-2 тижні 1 або 2 рази на день;різнобарвний лишай: 2 тижні 1 або 2 рази на день.

Передозування:

Передозування та токсичні ефекти при застосуванні препарату не виявлені. При випадковому прийомі препарату внутрішньо можлива поява нудоти, порушення апетиту, болю у верхній частині живота, діареї.

Побічні дії:

У поодиноких випадках відзначалось почервоніння, відчуття свербежу або печіння у місці нанесення крему, ці явища рідко приводять до необхідності припинення лікування. Наведені вище симптоми слід відрізняти від алергічних реакцій, наприклад кропив'янки, які виникають рідко, проте потребують припинення лікування.

Лікарська взаємодія:

Даних про взаємодію з іншими лікарськими засобами немає.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 20 °С. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Туба по 15 г у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: тербінафін, (Е)-М-(6,6-Диметил-2-гептен-4-ініл)-]\[-метил-1 -нафталенметанамін;

Форма випуску

Крем для зовнішнього застосування.

Адреса

Російська Федерація, 603950, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.