Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 500 мг натрію альгінату, 213 мг натрію бікарбонату, 325 мг кальцію карбонату в 10 мл суспензії.

Решта компонентів: доповнені карбомером 974Р, метілпарабеном (Е 218), пропілпарагідроксибензоатом (Е 216), натрію сахарином, маслом м'яти перцевої, натрію гідроксидом, водою очищеною.

Лікарська форма:

суспензія

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Реккітт Бенкізер Хелскер Лтд., Великобританія, Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Велика Британія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості:

Прийнятий всередину Гавіскон подвійної дії утворює на поверхневому слизовому шарі шлунка захисну гелеву плівку альгінової кислоти з нейтральним Рh, час протективної дії якої триває до 4 годин. Надає позитивну дію при початкових стадіях кислотозалежних захворювань.

Показання до застосування:

Шлунково-стравохідний рефлюкс, печія, в тому числі у вагітних.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів суспензії Гавіскон подвійної дії.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не слід продовжувати лікування більше 7 днів, якщо відсутня позитивна динаміка. Пацієнтам із застійною серцевою або нирковою недостатністю, які дотримуються низькосольової дієти, необхідно пам'ятати, що 10 мл препарату містять 141 мг (6,2 ммоль) натрію. Призначення препарату пацієнтам при підвищенні рівня кальцію в крові, при нирково-кам'яній хворобі рецидивуючому перебігу, вимагає ретельного контролю та обережності, так як в 10 мл препарату міститься 160 мг кальцію. При нирковій недостатності в обов'язковому порядку необхідно проводити моніторинг рівня кальцію, магнію, калію в крові.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В результаті клінічних досліджень за участю вагітних і даних подальшого спостереження, в період лактації не виявлено негативних наслідків на перебіг вагітності і в подальшому на стан здоров'я дитини. Суспензія Гавіскон подвійної дії дозволена до застосування у даної категорії пацієнток під лікарським контролем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Якщо лікар не рекомендує по-іншому, то середні дозування для дорослих і підлітків по 2-4 чайних ложки після кожного прийому їжі і перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. Тривалість терапії до 7 днів. При відсутності позитивної динаміки або, навпаки, при погіршенні стану - слід звернутися за консультацією до фахівця.

Дітям молодше 12 років не призначають.

Передозування:

Повідомлень про випадки передозування немає. Якщо випадково прийнята велика доза препарату можливе здуття живота.

Специфічних заходів не потрібно.

Побічні дії:

Потрібно відзначити хорошу переносимість для препарату. Побічні ефекти рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості, аж до анафілактичного шоку. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді здуття живота, запорів, рідко проявами з боку органів дихання (бронхоспазм).

Лікарська взаємодія:

Рекомендується витримувати часовий інтервал більше 2 годин між прийомом суспензії Гавіскон і таких препаратів як Н-2-антигістамінні, тетрациклін, дігоксин, фторхінолони, солі заліза, кетоконазол, нейролептики, тироксин, пеніциламін, бета-блокатори, глюкокортикоїди, хлорохін, бісфосфонати і естрамустин.

Термін придатності:

До 2 років. У відкритому вигляді - до 6 місяців.

Умови зберігання:

При температурі до 30 ° С без можливості доступу дітям. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

Флакони з кришкою з пояском контрольного першого відкриття містять по 150 суспензії або по 10 мл у саше N10, 12, 20, 24 в коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

10 мл суспензії містять:

  • діючі речовини: 500 мг натрію альгінату, 213 мг натрію гідрокарбонату, 325 мг кальцію карбонату;
  • допоміжні речовини: карбомер 974Р, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), сахарин натрію, ароматизатор м’яти перцевої № 2, натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма:

суспензія

Основні фізико-хімічні властивості:

В’язка, непрозора, від майже білого до кремового кольору суспензія з запахом м’яти.

Виробник:

Реккітт Бенкізер Хелскер Лтд., Великобританія

Місцезнаходження виробника:

Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Велика Британія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості:

Лікарський засіб є комбінацією двох антацидів (карбонату кальцію, гідрокарбонату натрію) та альгінату натрію, який має адсорбуючу та обволікаючу дію. Після прийому лікарський засіб швидко реагує з шлунковою кислотою, утворюючи масу з гелю альгінової кислоти, яка має майже нейтральне значення рН та покриває поверхню вмісту шлунка, ефективно запобігаючи проявам гастроезофагеального рефлюксу. У серйозних випадках шар гелю, передуючи вмісту шлунка, піднімається до стравоходу та запобігає його подразненню.

Карбонат кальцію нейтралізує шлункову кислоту і забезпечує швидке полегшення при розладах травлення та печії. Цей ефект посилюється завдяки гідрокарбонату натрію, який також має нейтралізуючу дію. Загальна нейтралізуюча здатність продукту при найнижчій дозі 10 мл становить близько 10 мЕкв Н⁺.

Механізм дії лікарського засобу - фізичний і не залежить від всмоктування у системний кровообіг.

Показання до застосування:

Лікування симптомів гастроезофагеального рефлюксу, пов’язаних з кислотністю вмісту шлунку, що закидається в стравохід, таких як кисла відрижка, печія, розлад травлення, наприклад після приймання їжі або під час вагітності.

Протипоказання:

Лікарський засіб протипоказаний пацієнтам з відомою або потенційно можливою чутливістю до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Кожні 10 мл суспензії містять 127,25 мг (5,54 ммоль) натрію. Це слід враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з високим обмеженням солі, наприклад, у деяких випадках застійної серцевої недостатності та ниркової недостатності.

Кожні 10 мл суспензії містять 130 мг (3,25 ммоль) кальцію. Препарат слід обережно приймати пацієнтам з гіперкальціємією, нефрокальцинозом і рецидивним утворенням ниркових каменів, які містять кальцій.

Слід уникати довготривалого застосування препарату. Якщо симптоми не зникають через 7 днів, слід звернутися до лікаря.

Застосування суспензії Гавіскон® Подвійна дія, як і інших антацидних засобів, у випадках неуточненого діагнозу може маскувати симптоми інших захворювань.

Гавіскон® Подвійної дії, суспензію, не слід застосовувати пацієнтам з нирковою недостатністю та гіпофосфатемією. Є вірогідність зниження ефективності препарату у пацієнтів з дуже низькими рівнями кислотності шлунка.

Існує підвищений ризик гіпернатріємії у дітей з гастроентеритом або підозрюваною нирковою недостатністю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Гавіскон® Подвійної дії, суспензія не впливає на перебіг вагітності, стан плода та новонародженого. Препарат можна застосовувати у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими складними механізмами.

Діти:

Як правило, не рекомендовано дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 12 років - по 10-20 мл (2-4 чайні ложки) після їди та перед сном, до 4 разів на добу. Не потрібно коригувати дозу для пацієнтів літнього віку. Перед застосуванням збовтати.

Передозування:

Передозування буває дуже рідко та може проявлятись дискомфортом та відчуттям здуття в животі.

При передозуванні необхідно припинити застосування препарату та проводити симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Дуже рідко (≤ 1/10000), як і при застосуванні інших лікарських засобів, у пацієнтів з підвищеною чутливістю до компонентів препарату може виникнути алергічна реакція у вигляді висипу на шкірі, бронхоспазму, анафілактичних або анафілактоїдних реакцій.

Лікарська взаємодія:

У зв’язку з наявністю карбонату кальцію, який діє як антацид, необхідно витримувати 2-годинний інтервал між прийомом Гавіскону® Подвійної дії та іншими лікарськими засобами, особливо Н2-антигістамінами, тетрациклінами, дигоксином, фторхінолоном, солями заліза, кетаконазолом, нейролептиками, тироксином, пеніциламіном, бета-блокаторами (атенолол, метопролол, пропанолол), глюкокортикоїдами, хлорохіном і дифосфонатами.

Термін придатності:

2 роки. Відкритий флакон зберігати не більше 6 місяців. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 ºС у недоступному для дітей місці. Не зберігати в холодильнику та не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 150 мл у флаконі з поліпропіленовою кришкою з поліетиленовим пояском контролю першого відкривання або по 10 мл у саше, по 10, 12, 20 або 24 саше у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.