Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 250 мг натрію альгінату, 106,5 мг натрію бікарбонату, 187,5 мг кальцію карбонату в 1 таблетці.

Решта компонентів: доповнені макроголом 2000, манітом, кополівідоном, калію ацесульфамом, аспартамом, м'ятним ароматизатором, кармоїзином, магнію стеаратом, ксилітом DC.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Реккітт Бенкізер Хелскер Лтд., Великобританія, Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Велика Британія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості:

Прийнятий всередину Гавіскон Подвійної дії в таблетках утворює на поверхневому слизовому шарі шлунку, а у важких випадках і на слизовій стравоходу, захисну гелеву плівку альгінової кислоти з нейтральним Рh, час протективної дії якої триває до 4 годин. Має позитивну дію при початкових стадіях кислотозалежних захворюваннях.

Показання до застосування:

Шлунково-стравохідний рефлюкс, печія, в тому числі у вагітних.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів Гавіскону подвійної дії.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не слід продовжувати лікування більше 7 днів якщо відсутнє покращення. Пацієнтам із застійною серцевою або нирковою недостатністю, які дотримуються низькосольової дієти, необхідно пам'ятати, що в 2 таблетках препарату міститься 110,75 мг (4,82 ммоль) натрію. Призначення препарату пацієнтам при підвищенні рівню кальцію в крові, при нирково-кам'яній хворобі рецидивуючому перебігу, вимагає ретельного контролю та обережності, так як в 2 таблетках препарату міститься 150 мг кальцію. Не призначений для використання у пацієнтів з фенілкетонурією, так як до складу входить аспартам.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В результаті клінічних досліджень за участю вагітних і даних подальшого спостереження, в період лактації не виявлено негативних наслідків на перебіг вагітності та стан здоров'я дитини. Таблетки Гавіскон Подвійної дії дозволені до застосування у даної категорії пацієнток під лікарським контролем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Якщо лікар не рекомендує по-іншому, то середні дозування для дорослих і підлітків по 2-4 таблетки після кожного прийому їжі і перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. При відсутності позитивної динаміки або, навпаки, якщо спостерігається погіршення стану - слід звернутися за консультацією до фахівця.

Дітям молодше 12 років не призначають.

Передозування:

Повідомлень про випадки передозування немає. Якщо випадково прийнята велика доза препарату можливе здуття живота. Специфічних заходів не потрібно.

Побічні дії:

Потрібно відзначити хорошу переносимість для препарату. Побічні ефекти рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості, аж до анафілактичного шоку. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді здуття живота, запорів, рідко проявами з боку органів дихання (бронхоспазм).

Лікарська взаємодія:

Рекомендується витримувати часовий інтервал більше 2 годин між прийомом таблеток Гавіскон і таких препаратів як Н2-антигістамінні, тетрациклін, дігоксин, фторхінолони, солі заліза, кетоконазол, нейролептики, тироксин, пеніциламін, бета-блокатори, глюкокортикоїди, хлорохін, дисфосфонати.

Термін придатності:

До 2 років.

Умови зберігання:

При температурі до 30°С без можливості доступу дітям. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

Блістери N 2 або 3 по 8 таблеток в кожному в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить:

  • діючі речовини: 250 мг натрію альгінату, 106,5 мг натрію гідрокарбонату, 187,5 мг кальцію карбонату;
  • допоміжні речовини: макрогол 20 000, маніт (Е 421), коповідон, калію ацесульфам, аспартам (Е 951), м’ятний ароматизатор J8696, кармоїзин (Е 122), магнію стеарат, ксиліт DC.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Круглі, плоскі двошарові таблетки зі скошеними краями та м’ятним запахом. Один шар таблетки рожевий з невеликими вкрапленнями, інший – білий. З однієї сторони таблетки зображено меч та коло, з іншої – GDA 250.

Виробник:

Реккітт Бенкізер Хелскер Лтд., Великобританія

Місцезнаходження виробника:

Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Велика Британія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості:

Лікарський засіб є комбінацією двох антацидів (карбонату кальцію та гідрокарбонату натрію) і альгінату.

Під час прийому їжі лікарський засіб швидко реагує з шлунковою кислотою, утворюючи шар гелю альгінової кислоти, який має нейтральне значення рН та ефективно покриває стінки шлунка, запобігаючи появі гастроезофагеального рефлюксу. У важких випадках шар гелю, розподілений по поверхні вмісту шлунка, піднімається до стравоходу і запобігає подразненню стравоходу. Карбонат кальцію нейтралізує шлункову кислоту та забезпечує швидке полегшення від симптомів розладу шлунку і печії. Цей ефект збільшується при додаванні гідрокарбонату натрію, який також має нейтралізуючу дію. Загальна нейтралізуюча здатність продукту при найнижчій дозі 10 мл становить близько 10 mEqH +.

Показання до застосування:

Лікування симптомів гастроезофагеального рефлюксу, пов’язаних з кислотністю вмісту шлунку, що закидається в стравохід, таких як кисла відрижка, печія, розлад травлення, наприклад після приймання їжі або під час вагітності.

Протипоказання:

Підвищена чутливість (алергія) до будь-якого з компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Щодо хворих, які дотримуються низькосольової дієти у зв’язку з захворюванням нирок або серцево-судинної системи, необхідно врахувати, що дві таблетки препарату містять 110,75 мг (4,82 ммоль) натрію. Слід також звернути увагу на те, що дві таблетки містять 150 мг (3,75 ммоль) кальцію, тому необхідно з обережністю призначати препарат хворим з гіперкальціємією та нефрокальцинозом. Оскільки препарат містить аспартам, його не можна призначати хворим на фенілкетонурію.

У пацієнтів з низьким рівнем кислотності шлункового соку можливе зниження ефективності дії соляної кислоти.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

«Гавіскон® Подвійної дії», таблетки, не впливають на перебіг вагітності, внутрішньоутробний та постнатальний розвиток дитини. Препарат можна застосовувати вагітним та у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.

Діти:

Не рекомендовано лікування дітей молодших за 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначають перорально по 2 – 4 таблетки після їди та перед сном, до 4 разів на добу. Таблетки необхідно розжовувати. Не потрібно коригувати дозу для осіб літнього віку.

Клінічні дані щодо застосування дітям віком до 12 років відсутні.

Передозування:

Передозування буває дуже рідко та може проявлятись у вигляді дискомфорту та відчуття здуття в животі.

При передозуванні необхідно припинити застосування препарату та проводити симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Дуже рідко, але як і при застосуванні інших лікарських засобів, у пацієнтів з підвищеною чутливістю до компонентів препарату може виникнути алергічна реакція у вигляді, кропивниці, бронхоспазму, анафілактичного та анафілактоїдного шоку.

Лікарська взаємодія:

Через присутність карбонату кальцію, який діє як антацид, необхідно витримувати 2-годинний інтервал між прийомом «Гавіскон® Подвійної дії», таблеток та іншими лікарськими засобами, особливо Н2-антигістамінами, тетрациклінами, дигоксином, фторхінолоном, солями заліза, кетаконазолом, нейролептиками, тироксином, пеніциламіном, бета-блокаторами (атенолол, метопролол, пропанолол), глюкокортикоїдами, хлорохіном і дифосфонатами.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 ºС, в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 8 жувальних таблеток у блістері, по 2 або 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.