Гентаміцин-Пос (Gentamicin) інструкція із застосування

Гентамицин-Пос фото, інструкція
Дозування:
Гентаміцин-Пос краплі оч., 5 мг/мл по 5 мл у флак.-крап.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Урсафарм Арцнайміттель ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Аміноглікозидии.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діюча речовина: 1 мл розчину містить 5 мг гентаміцину сульфату, які еквівалентні 3 мг гентаміцину; допоміжні речовини: бензалконію хлорид (консервант), натрію хлорид, натрію гідрофосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, динатрію едетат, вода для ін’єкцій. Лікарська форма. Краплі очні.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин без кольору та запаху.

Виробник:

Урсафарм Арцнайміттель ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Аміноглікозидии.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Гентаміцин (який входить до складу препарату Гентаміцин-ПОС у вигляді сульфату) є сумішшю основних олігосахаридів, одержаних з актиноміцетів Micromonospora purpurea. Основними сполуками, які зумовлюють його мікробіологічну дію, є гентаміцини С1, С2 та С1а. Їх хімічна структура відрізняється лише ступенем метилювання одного з трьох сахарів, які входять до складу молекули.Гентаміцину властива швидка бактерицидна дія, яка спрямована безпосередньо на бактеріальні рибосоми і полягає в інгібіюванні синтезу білків шляхом переривання нормального циклу рибосомальних функцій. Крім того, гентаміцин індукує неправильне зчитування генетичного коду з мРНК, що призводить до вбудовування неправильної амінокислотної послідовності до утворюваного поліпептидного ланцюга.Грампозитивні бактерії, на які діє гентаміцин, включають коагулазопозитивні та коагулазонегативні стафілококи, у т. ч. деякі штами, резистентні до дії пеніциліну; β-гемолітичні групи А та негемолітичні стрептококи; Diplococcus pneumoniae. Грамнегативні бактерії, чутливі до гентаміцину, включають деякі штами Pseudomonas aeruginosa, індолпозитивні та індолнегативні види Proteus; Escherichia coli; Klebsiella pneumoniae; Heamophilus influenza та Haemophilus aegypticus; Aerobacter aerogenes; види Neisseria, включаючи Neisseria gonorrhoeae.Фармакокінетика. Після місцевого застосування гентаміцин абсорбується неушкодженою рогівкою та кон¢юнктивою. Через 15 хвилин гентаміцин було знайдено в гуморальній рідині. Однак гентаміцин не проникає крізь здорову рогівку. Дослідження гуморальної рідини підтвердили, що після застосування очних крапель у неушкодженій рогівці не було досягнуто ефективних антибактеріальних концентрацій препарату.

Показання до застосування:

Інфекції переднього відділу ока, спричинені патогенними бактеріями, чутливими до дії гентаміцину: кон¢юнктивіт, кератит, блефарит, ячмінь.

Протипоказання:

Гіперчутливість до гентаміцину та інших компонентів препарату.Спосіб застосування та дози. Закапувати по 1 краплі 4 - 6 разів на добу в кон¢юнктивальний мішок.Звичайно лікування Гентаміцином-ПОС не повинно перевищувати період у 2 тижні або максимально 3 тижні. Точне визначення часу терапії із застосуванням Гентаміцину-ПОС повинно базуватись на оцінці лікаря, яка має враховувати всі фактори, включаючи ефективність лікування, тяжкість симптомів та потенційні побічні ефекти.Побічні реакції. У поодиноких випадках повідомлялось про реакції підвищеної чутливості, які полягали у виникненні тимчасового печіння в очах.Передозування. Відомості відсутні.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

До цього часу дані клінічних випробувань щодо застосування очних крапель Гентаміцин-ПОС під час вагітності та лактації відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Відсутня.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодії. Відомості відсутні.

Діти:

Застосування препарату Гентаміцин-ПОС для лікування дітей старше 1 року, вагітних і матерів-годувальниць можливе у випадку, якщо на думку лікаря очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів. Тривалість застосування препарату у даної категорії пацієнтів становить не більше 7 - 10 днів.Особливості застосування. Протягом лікування препаратом не слід користуватись контактними лінзами.

Спосіб застосування та дози:

Передозування:

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

Термін придатності – 3 роки. Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.Після відкриття флакона використовувати препарат не більше 6 тижнів.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25оС, у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл очних крапель у флаконах-крапельницях, закритих ковпачками із контролем першого розкривання. Флакон вмішують у картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не відома.

Місцезнаходження

D-66129, Саарбрюкен, Німеччина.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.