Гінекотекс (Benzalkonium) інструкція із застосування

Гинекотекс фото, інструкція
Дозування:
Гінекотекс таблетки вагін. по 20 мг №12 у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

свічки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Верофарм, ВАТ, м. Москва, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Контрацептиви для місцевого застосування. Вагінальні контрацептиви.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: benzalkonium chloride;1 вагінальна таблетка містить 20 мг(0,02 г) бензалконію хлориду; допоміжні речовини: лактоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, коповідон, кросповідон,  макрогол 4000, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

свічки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Верофарм, ВАТ, м. Москва, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Контрацептиви для місцевого застосування. Вагінальні контрацептиви.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Місцева контрацепція. Цей засіб контрацепції можуть застосовувати всі жінки репродуктивного віку. Застосування Гінекотексу доцільне:якщо існують тимчасові чи постійні протипоказання для пероральної контрацепції чи внутрішньоматкової спіралі, наприклад, після пологів, у період годування груддю, після переривання вагітності та в період менопаузи; при необхідності епізодичного запобігання вагітності (нерегулярне статеве життя); при застосуванні пероральної контрацепції, якщо жінка забула чи спізнилась прийняти таблетку (в цьому випадку потрібно додатково застосовувати препарат у будь-які дні циклу), а також при одночасному застосуванні деяких ліків (наприклад, нестероїдних протизапальних засобів); у період заміни спіралі або перерви в прийомі гормональних контрацептивів; як допоміжний засіб при бар'єрній контрацепції (піхвова діафрагма) чи наявності внутрішньоматкової спіралі.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, кольпіт, виразкове ураження і подразнення слизової оболонки піхви і матки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Бензалконію хлорид руйнується милом, тому таблетки Гінекотекс не сумісні з милом, навіть у мізерних кількостях. Однак одразу після статевого акту та протягом 2-х годин до та 2-х годин після статевого акту допускається проведення зовнішнього туалету з використанням чистої води. Спринцювання піхви, а також миття у ванні або у водоймі можливе не раніше ніж через 2 години після статевого акту, щоб запобігати вимиванню препарату водою.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Шкідливого впливу на хід вагітності не чинить. Не виділяється у грудне молоко, може застосовуватися в період лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат не застосовують у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Попередньо звільнивши таблетку від контурної упаковки, вводять її глибоко у піхву у позиції лежачи на спині за 5 хвилин до статевого акту; тривалість дії – 4 години.Разова доза: 1 таблетка, розрахована на 1 статевий акт.Обов’язково вводити нову вагінальну таблетку у випадку повторних статевих актів.Кількість використань обмежена індивідуальною переносимістю діючої речовини і частотою статевих актів.

Передозування:

Випадків передозування не виявлено.

Побічні дії:

Алергічні реакції (печіння, свербіж); контактний дерматит.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування таблеток Гінекотекс та інших внутрішньовагінальних засобів не рекомендується, оскільки можливе зниження активності препаратів.Розчин йоду (в т.ч. 0,1 % розчин йодонату) інактивує препарат.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

12 вагінальних таблеток у тубу полімерну. Кожну тубу в пачку з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.