Гінофлор (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: до складу однієї вагінальної таблетки входить 100 млн ацидофільних лактобактерій та 0,03 міліграми естріолу.

Решта компонентів: лактоза, целюлоза, крохмальгліколят натрію, стеарат магнію, гідрофосфат натрію.

Лікарська форма:

свічки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Медінова АГ, Еггбюхлштрассе 28, 8050 Цюрих, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології

Фармакологічні властивості:

Завдяки бактеріальній флорі, що входить до складу таблеток, Гінофлор допомагає у збереженні нормальної вагінальної мікрофлори зі збереженням усіх основних функцій цих бактерій. Естріол, який є похідним естрогену, допомагає у відновленні епітеліального шару вагіни, що є основним для забезпечення росту та життя мікроорганізмів.

Показання до застосування:

Таблетки Гінофлор застосовують для відновлення вагінальної мікрофлори, що порушується при лікуванні антибіотиками, ефективно відновлює епітеліальний шар вагіни під час клімаксу. Можна використовувати як допоміжний лікарський препарат при лікуванні бактеріальних інфекцій.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного зі складників засобу.

Заборонено використовувати при новоутвореннях, запальних процесах ендометрію, не використовують при кровотечах. Заборонений у дитячій гінекології.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Під час вживання засобу через деякий час можливий його частковий вихід назовні, що не впливає на дію.

Якщо при введенні таблетки Гінофлор піхва недостатньо волога, таблетку необхідно змочити у воді.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Під час таких фізіологічних періодів Гінофлор таблетки застосовувати можна.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування таб-ми Гінофлор можна приймати участь у діяльності, що потребує підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Гінофлор таблетки вагінальні призначені дорослим жінкам для введення в вагіну.

1-2 таб-ки ввести перед сном глибоко в піхву, курс 6-12 діб. Під час місячних застосування припиняють, відновлюють по закінченню менструації.

Терапія атрофічного вагініту і виділень: 1 таб-ка вводиться на ніч 12 днів, підтримуюча доза: 1 таб-ка раз / двічі на тиждень.

Терапія повторюваних інфекцій: 1 таб-ка вводиться на ніч 12 днів.

Передозування:

Наслідки прийому високої дози не спостерігалося.

Побічні дії:

Після застосування засобу Гінофлор можливі реакції у місці введення, що виявляються жаром чи печінням. В цілому, крім ймовірних алергічних відповідей, реакцій не спостерігалося.

Лікарська взаємодія:

При лікуванні протимікробними речовинами одночасно з Гінофлором ефективність його буде сумнівна.

Термін придатності:

Для застосування придатний три роки від дати виготовлення.

Умови зберігання:

Особливих умов не вимагають, берегти від дітей.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки упаковують у блістери по шість штук по одному чи два блістери в упаковці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 таблетка вагінальна містить 100 мільйонів життєздатних бактерій Lactobacillus acidophilus, 0,03 мг естріолу;
  • допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; натрію крохмальгліколят (тип А); магнію стеарат; натрію гідрофосфат безводний.

Лікарська форма:

свічки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки злегка бежевого кольору з вкрапленнями, двоопуклі, овальної форми.

Виробник:

Медінова АГ

Місцезнаходження виробника:

Еггбюхлштрассе 28, 8050 Цюрих, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Lactobacillі acidophilі є одними із домінуючих мікроорганізмів флори вагіни здорової жінки. Lactobacillі виконують захисну функцію у вагіні. Вони ферментують глікоген вагінального епітелію до молочної кислоти. Кисле середовище (рН 3,8-4,5), яке утворюється в результаті, створює несприятливі умови для колонізації та розвитку патогенних мікроорганізмів та забезпечує оптимальне середовище для проліферації Lactobacillі. Крім молочної кислоти, Lactobacillі продукують перекис водню і бактеріоцини, які також пригнічують розвиток патогенних мікроорганізмів.

Естріол є ендогенним естрогенним гормоном, який особливо впливає на вагіну і не чинить жодного впливу на ендометрій. Естріол у Гінофлорі забезпечує проліферацію вагінального епітелію. Проліферуючий та зрілий епітелій є фізіологічним бар’єром та містить глікоген, живильний субстрат для Lactobacillі. При гормональних розладах, які частіше виникають у жінок літнього віку, вагінальний епітелій пошкоджується і кількість глікогену зменшується.

Екзогенний естріол, навіть у малій дозі, призводить до відновлення проліферуючого та зрілого епітелію і, таким чином, забезпечує запас глікогену для живлення Lactobacillі.

Порушення або знищення фізіологічної вагінальної флори головним чином відбувається внаслідок місцевого або системного лікування протиінфекційними засобами, серйозних системних захворювань, неправильних заходів гігієни та вагінальних інфекцій. У нефізіологічному вагінальному середовищі кількість Lactobacillі може зменшитися або вони можуть навіть зникнути, їх захисна функція більше не гарантується.

Терапевтичний ефект Гінофлору полягає у відновленні вагінальної флори внаслідок введення екзогенних Lactobacillі та покращанні стану вагінального епітелію внаслідок введення екзогенного естріолу. Результатом цього є відновлення фізіологічної рівноваги у вагіні та відновлення вагінального епітелію.

Lactobacillus acidophilus та естріол діють місцево, виключно у вагіні.

Лактоза, яка міститься у вагінальних таблетках як наповнювач, також може бути ферментована Lactobacillі у молочну кислоту. Розмноження Lactobacillі та реколонізація вагіни цими бактеріями починається після першого застосування препарату.

Фармакокінетика.

Як тільки вагінальні таблетки вступають у взаємодію з вагінальним секретом, таблетка починає розщеплюватися і вивільняються ліофілізовані бактерії та естріол. Експерименти in vitro показали, що Lactobacillі поновлюють свій метаболізм і за кілька годин призводять до зниження величини рН.

Позитивні естрогенні ефекти, спричинені естріолом, починаються швидко, і протягом курсу лікування (6-12 днів) стан проліферативного та зрілого вагінального епітелію поступово поліпшується.

Після 12-го застосування вагінальних таблеток (наприкінці лікування Гінофлором один раз на день) піковий рівень незв’язаного естріолу в плазмі порівняно з основним рівнем не був підвищеним.

Протягом дванадцятиденного лікування накопичення естріолу не спостерігалось. Концентрації в плазмі, які спостерігались після повторного застосування Гінофлору, перебували в нормальних межах ендогенного рівня незв’язаного естріолу в плазмі.

Терапія естріолом не впливає на концентрації в плазмі естрону та естрадіолу, оскільки естріол є кінцевим продуктом їх метаболізму.

Завдяки низькій дозі естріолу (0,03 мг), місцевому застосуванню та обмеженій тривалості лікування (6-12 днів) накопичення естріолу не виникає і системні впливи естрогену малоймовірні.

Показання до застосування:

  • відновлення флори Lactobacillus після місцевого та/або системного лікування антиінфекційними або хіміотерапевтичними засобами;
  • атрофічний вагініт, спричинений недостатністю естрогену під час менопаузи та постменопаузального періоду, або як супутній засіб у разі системної гормональної замісної терапії;
  • легкі та помірної тяжкості випадки бактеріального вагінозу та кандидозу, вагінальні виділення невідомого походження (Fluor vaginalis), при яких застосування антиінфекційної терапії не є виключно необхідним;
  • профілактичне лікування рецидивних вагінальних інфекцій.

Протипоказання:

  • підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин;
  • злоякісні новоутворення (естрогензалежні злоякісні пухлини) у молочних залозах, матці або вагіні;
  • ендометріоз (підозрюваний або діагностований);
  • вагінальні кровотечі невідомого походження;
  • препарат не можна застосовувати молодим дівчатам, які не досягли статевої зрілості.

Особливості застосування:

Гінофлор містить компоненти, які можуть повністю не розщепитися; рештки таблетки іноді можна знайти на спідній білизні. На ефективність препарату це не впливає.

При значній сухості вагіни таблетку можна зволожити невеликою кількістю звичайної води, що сприятиме її розчину.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Гінофлор можна застосовувати під час вагітності та лактації. Як і з усіма лікарськими засобами, слід бути обережними, призначаючи Гінофлор жінкам у першому триместрі вагітності.

Дані не свідчать про небажані впливи естріолу та Lactobacillus acidophilus на вагітність або здоров’я плода/новонародженої дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Цей препарат не можна застосовувати молодим дівчатам, які не досягли статевої зрілості.

Спосіб застосування та дози:

Відновлення флори Lactobacillus після місцевого та/або системного лікування антиінфекційними або хіміотерапевтичними засобами, Fluor vaginalis (вагінальні виділення), вагінальні інфекції

1-2 вагінальна таблетка вводиться щодня протягом 6-12 днів. Вагінальні таблетки необхідно глибоко ввести у піхву ввечері перед тим, як лягати спати. Краще зробити це, лежачи на спині, ледь зігнувши ноги у колінах.

Лікування призупинити під час менструації, а після менструації знову продовжити.

Атрофічний вагініт, вагінальні виділення (Fluor vaginalis) у період постменопаузи.

1 вагінальна таблетка вводиться щодня впродовж 12 днів, далі підтримуюча доза становить 1 вагінальну таблетку 1-2 рази на тиждень. Регулярне застосування Гінофлору при атрофічних змінах вагінального епітелію необхідне для профілактики атрофічного вагініту.

Лікування рецидивних вагінальних інфекцій.

Рекомендована доза становить 1 вагінальну таблетку щодня впродовж 12 днів.

Передозування:

Передозування препаратом не спостерігалось.

Побічні дії:

Загальні розлади та стани у місці введення.

Після застосування Гінофлору протягом короткого часу може відчуватися легке печіння або відчуття жару.

При застосуванні препарату можливі місцеві алергічні реакції, включаючи висипання, почервоніння, біль, набряк, свербіж, у пацієнток з підвищеною чутливістю не виключений розвиток генералізованих алергічних реакцій.

Якщо Гінофлор був прийнятий перорально, не очікується жодних небажаних ефектів.

Лікарська взаємодія:

Lactobacillus acidophilus чутливі до численних антиінфекційних засобів (місцевого або системного застосування). Супутнє лікування такими засобами може призвести до зменшення ефективності Гінофлору.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці у холодильнику (від 2 до 8 °С).Зберігання Гінофлору при кімнатній температурі протягом 1-2 тижнів не зашкодить його ефективності. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у блістері; по 1 або 2 блістери в картонній коробці. По 2 таблетки у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.