Глібамід інструкція по застосуванню

Глібамід фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Глібамід таблетки по 5 мг №30 у конт. полім.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2820/01/01_ від 14.03.2005. Наказ № 483 від 17.08.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить глібенкламіду – 5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний або кукурудзяний, натрію кроскармелоза, повідон 25, магнію стеарат, аеросил, індигокармін.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки світло-блакитного або блакитного кольору, з плоскою поверхнею, рискою і фаскою. На поверхні таблеток допускається мармуровість;

Виробник:

Технолог ПрАТ

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Пероральний протидіабетичний засіб, похідне сульфонілсечовини ІІ покоління. Чинить гіпоглікемічну дію шляхом стимуляції секреції інсуліну функціонуючими β-клітинами підшлункової залози, а також шляхом підвищення чутливості рецепторів периферичних тканин до інсуліну. Чинить гіполіпідемічну дію, певною мірою нормалізує процеси внутрішньосудинної мікроциркуляції. За гіпоглікемічною активністю значно перевищує толбутамід, хлорпропамід. Гіпоглікемічний ефект після прийому препарату внутрішньо настає через 2 год, максимальний ефект – через 7-8 год, тривалість дії – понад 12 год.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо глібенкламід швидко і майже повністю всмоктується, на 95 % зв’язується з білками крові. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 год, період напіввиведення становить приблизно 2-10 год. Швидко виводиться із організму, майже повністю метаболізується у печінці, майже 50 % виводиться з сечею і близько 50 % – з жовчю ( у тому числі 4-6 % – у незміненому стані).

Показання до застосування:

Інсуліннезалежний цукровий діабет.

Протипоказання:

Прекоматозний та коматозний стани, кетоацидоз, печінкова недостатність, ниркова недостатність з кліренсом креатиніну нижче 30 мл/хв, період вагітності та годування груддю, дитячий та підлітковий вік, зміни у периферичній крові (лейкопенія, тромбоцитопенія), підвищена чутливість до препаратів сульфонілсечовини та сульфаніламідів.

Особливості застосування:

При лікуванні Глібенкламідом значно підвищується ризик розвитку гіпоглікемії у пацієнтів з порушенням функції печінки і нирок, при зловживанні алкоголем, голодуванні або неадекватно зниженому споживанні вуглеводів, надмірних фізичних навантаженнях.Прийом симпатолітиків (блокаторів β-адренорецепторів, резерпіну, клонідину) може маскувати симптоми гіпоглікемії. В осіб похилого віку, пацієнтів з атеросклерозом мозкових судин і сенільною деменцією ризик розвитку гіпоглікемії і міра її тяжкості підвищуються, у зв’язку з цим необхідно призначати Глібенкламід у відповідно знижених дозах.Препарат не рекомендований хворим з тяжкими формами цукрового діабету, за наявності кетоацидозу або діабетичної коми в анамнезі, при гіперглікемії більш за 13,9 ммоль/л.Тривалий прийом Глібенкламіду може викликати резистентність до нього, яка переборюється комбінованою терапією з одномоментним введенням препаратів інсуліну.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо, в один (до сніданку) або два прийоми (за 30 хв до їди). Дозу підбирають індивідуально. Звичайно лікування розпочинають з дози 2,5-5 мг на добу, за необхідністю дозу підвищують до 10-15 мг на добу. Максимальна добова доза – 20 мг. При нормалізації вмісту глюкози в крові встановлюють підтримуючу дозу – звичайно 2,5-5 мг на добу.Якщо добова доза, що дорівнює 15-20 мг, не призводить до ефекту протягом 4-6 тижнів, переходять на комбіновану терапію з бігуанідами або з препаратами інсуліну.

Передозування:

Симптоми гіпоглікемії: відчуття голоду, підвищена пітливість, тахікардія, тремор, неспокій, головний біль, депресія, роздратованість, порушення сну, координації рухів, мови, зору, зниження уваги, кома.Лікування: при легкій гіпоглікемії – прийом цукру або їжі, що багата на глюкозу. При гіпоглікемічній комі – вводять внутрішньовенно глюкозу (40-100 мл 20 % розчину), потім інфузійно – 5-10 % розчин глюкози та внутрішньом’язово або підшкірно 1-2 мг глюкагону. Після тяжкої гіпоглікемії регулярно контролюють рівень цукру в крові протягом 48 год. При гострому отруєнні та тривалому коматозному стані проводять промивання шлунка, прийом активованого вугілля, призначають тривалу інфузію 5-10 % розчином глюкози. Через 20 хв можливе повторне введення концентрованого розчину глюкози.

Побічні дії:

Гіпоглікемія, нудота, блювання, діарея, фотосенсибілізація; дуже рідко – минущі гранулоцитопенія, тромбоцитопенія й еритроцитопенія до агранулоцитозу та панцитопенії, гемолітична анемія, реакції підвищеної чутливості у формі шкірних висипів, гіпертермії, артралгії; холестатична жовтяниця, гепатит, протеїнурія.

Лікарська взаємодія:

Посилення гіпоглікемізуючої дії препарату відбувається при одночасному прийомі з сульфаніламідами, саліцилатами, хлорамфеніколом, фібратами, азапропазоном, похідними кумарину, міконазолом, тетрациклінами, інгібіторами МАО, фенфлураміном, пентоксифіліном, інгібіторами АПФ, анаболічними стероїдами, флуоксетином, циклофосфамідом, тритокваліном, інсуліном та іншими протидіабетичними засобами (метформіном, акарбозою).Гіпоглікемічний ефект препарату знижують барбітурати, фенітоїн, рифампіцин, глюкагон, адреналін та інші симпатоміметичні засоби, гормони щитовидної залози, глюкокортикостероїди, діуретики, нікотинова кислота у високих дозах, фенотіазини, діазоксид, препарати статевих гормонів (гестагенів, естрагенів).Алкоголь та антагоністи Н2-рецепторів можуть як послабити, так і посилити гіпоглікемізуючу дію Глібенкламіду.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі вище 25 0 С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 30 таблеток у контейнерах полімерних.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: глібенкламід; (1-(4-{2-(5-хлор-2-метоксибензамідо)-етил}-бензолсульфоніл)-3-циклогексилсечовина);Форма випускуТаблетки. Фармакологічна група. Пероральні гіпоглікемізуючі препарати. Похідні сульфонілсечовини. Код АТС А10В В01.Адреса20300, м. Умань Черкаської обл., вул. Залізняка, 3.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Глібамід
Виробник:Технолог ПрАТ
Форма випуску: По 30 таблеток у контейнерах полімерних.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2820/01/01_ від 14.03.2005. Наказ № 483 від 17.08.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Glibenclamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить глібенкламіду – 5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний або кукурудзяний, натрію кроскармелоза, повідон 25, магнію стеарат, аеросил, індигокармін.

Фармакотерапевтична група:Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.
Код АТС:A10BB01 - Глібенкламід
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама