Глінез (Glipizide) інструкція із застосування

Глинез фото, інструкція
Дозування:
Глінез таблетки по 5 мг №100 (10х10)
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ЮСВ Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить 5 мг гліпізиду; допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, плоскі, зі скошеними краями таблетки з відбитком “GLYNASE” на одному боці та розподілювальною рискою - на іншому боці;

Виробник:

ЮСВ Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Глінез – гіпоглікемічний засіб, похідне сульфанілсечовини. Стимулює вироблення інсуліну β - клітинами підшлункової залози. Збільшує чутливість клітин печінки і м’язів до інсуліну. Має гіполіпідемічну, фібринолітичну дію, інгібує агрегацію тромбоцитів. Зниження концентрації глюкози в крові відмічається, в середньому, через 30 хвилин після прийому їжі, за рахунок інсулінотропної дії препарату.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко і повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Зв’язування з білками плазми (переважно з альбуміном) становить 98 – 99 %.Метаболізується в печінці. Менше 10 % виводиться з сечею і калом в незміненому вигляді, близько 90 % виводиться з сечею ( 80%) і калом (10%) у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Інсулінонезалежний цукровий діабет (тип ІІ) у пацієнтів з надмірною або нормальною масою тіла при неефективності дієтотерапії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до похідних сульфанілсечовини, сульфаніламідів; цукровий діабет І типу, діабетичний кетоацидоз; діабетична прекома і кома, виражені порушення функції нирок і печінки, вагітність і період лактації.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При прийомі Глінезу після інсуліну або інших гіпоглікемічних засобів слід враховувати швидке надходження гліпізиду у кров і в перші 4–5 днів контролювати дозу відповідно з глікемічним профілем.При розвитку гіпоглікемії, якщо пацієнт є притомним, глюкозу (або розчин цукру) призначають внутрішньо. Якщо пацієнт втратив свідомість, вводять глюкозу в/в або глюкагон п/ш, в/м або в/в. Коли хворий опритомнів, необхідно дати йому їжу, багату на вуглеводи, для запобігання повторному розвитку гіпоглікемії.При травмах, тяжких інфекціях, великих оперативних втручаннях потрібно перевести хворого на прийом інсуліну.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Для лікування цукрового діабету ІІ типу Глінез призначають залежно від клінічної картини захворювання. Початкова доза становить 2,5 – 5 мг на добу за 15 – 30 хвилин до сніданку. За необхідності дозу збільшують до 15 мг на добу у 2 прийоми. Максимальна доза: разова – 15 мг, добова – 40 мг.

Передозування:

Специфічних симптомів передозування не відмічено.За необхідності проводять симптоматичну терапію, в залежності від клінічних проявів.

Побічні дії:

З боку ендокринної системи: рідко – гіпоглікемія, особливо у пацієнтів похилого віку і ослаблених, при нерегулярному вживанні їжі, вживанні алкоголю, при порушенні функції печінки і нирок.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, діарея, дуже рідко – токсичний гепатит.Алергічні реакції: рідко – шкірний висип, свербіж.З боку системи кровотворення: в окремих випадках – тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.Інші: можливий головний біль.

Лікарська взаємодія:

Глінез не слід призначати одночасно з міконазолом. При одночасному прийомі Глінезу із саліцилатами, сульфаніламідами, інгібіторами АПФ, при вживанні алкоголю може розвинутись важка гіпоглікемічна реакція. Одночасний прийом бета-адреноблокаторів може маскувати прояви гіпоглікемії.МАО-інгібітори, фенілбутазони, хлорамфенікол, циклофосфамід, пробенецид, фенірамідол посилюють дію препарату.Тіазидні діуретики, синтетичні прогестини, ГКС (у т.ч. при місцевому прийомі), хлорпромазин, оральні контрацептиви, адреналін - ослабляють дію Глінезу.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі 10-25 оС. Термін придатності - 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

3 блістери по 10 таблеток у блістері; 10 блістерів по 10 таблеток у блістері, в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва: glipizide;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

Б.С.Д. Марг Роуд, Гованді, Мумбаі, Індія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.