Глінез інструкція по застосуванню

Глінез фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Глінез таблетки по 5 мг №100 (10х10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2752/01/01 від 23.02.2005. Наказ № 84 від 23.02.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 5 мг гліпізиду; допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, плоскі, зі скошеними краями таблетки з відбитком “GLYNASE” на одному боці та розподілювальною рискою - на іншому боці;

Виробник:

ЮСВ Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Глінез – гіпоглікемічний засіб, похідне сульфанілсечовини. Стимулює вироблення інсуліну β - клітинами підшлункової залози. Збільшує чутливість клітин печінки і м’язів до інсуліну. Має гіполіпідемічну, фібринолітичну дію, інгібує агрегацію тромбоцитів. Зниження концентрації глюкози в крові відмічається, в середньому, через 30 хвилин після прийому їжі, за рахунок інсулінотропної дії препарату.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко і повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Зв’язування з білками плазми (переважно з альбуміном) становить 98 – 99 %.Метаболізується в печінці. Менше 10 % виводиться з сечею і калом в незміненому вигляді, близько 90 % виводиться з сечею ( 80%) і калом (10%) у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Інсулінонезалежний цукровий діабет (тип ІІ) у пацієнтів з надмірною або нормальною масою тіла при неефективності дієтотерапії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до похідних сульфанілсечовини, сульфаніламідів; цукровий діабет І типу, діабетичний кетоацидоз; діабетична прекома і кома, виражені порушення функції нирок і печінки, вагітність і період лактації.

Особливості застосування:

При прийомі Глінезу після інсуліну або інших гіпоглікемічних засобів слід враховувати швидке надходження гліпізиду у кров і в перші 4–5 днів контролювати дозу відповідно з глікемічним профілем.При розвитку гіпоглікемії, якщо пацієнт є притомним, глюкозу (або розчин цукру) призначають внутрішньо. Якщо пацієнт втратив свідомість, вводять глюкозу в/в або глюкагон п/ш, в/м або в/в. Коли хворий опритомнів, необхідно дати йому їжу, багату на вуглеводи, для запобігання повторному розвитку гіпоглікемії.При травмах, тяжких інфекціях, великих оперативних втручаннях потрібно перевести хворого на прийом інсуліну.

Спосіб застосування та дози:

Для лікування цукрового діабету ІІ типу Глінез призначають залежно від клінічної картини захворювання. Початкова доза становить 2,5 – 5 мг на добу за 15 – 30 хвилин до сніданку. За необхідності дозу збільшують до 15 мг на добу у 2 прийоми. Максимальна доза: разова – 15 мг, добова – 40 мг.

Передозування:

Специфічних симптомів передозування не відмічено.За необхідності проводять симптоматичну терапію, в залежності від клінічних проявів.

Побічні дії:

З боку ендокринної системи: рідко – гіпоглікемія, особливо у пацієнтів похилого віку і ослаблених, при нерегулярному вживанні їжі, вживанні алкоголю, при порушенні функції печінки і нирок.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, діарея, дуже рідко – токсичний гепатит.Алергічні реакції: рідко – шкірний висип, свербіж.З боку системи кровотворення: в окремих випадках – тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.Інші: можливий головний біль.

Лікарська взаємодія:

Глінез не слід призначати одночасно з міконазолом. При одночасному прийомі Глінезу із саліцилатами, сульфаніламідами, інгібіторами АПФ, при вживанні алкоголю може розвинутись важка гіпоглікемічна реакція. Одночасний прийом бета-адреноблокаторів може маскувати прояви гіпоглікемії.МАО-інгібітори, фенілбутазони, хлорамфенікол, циклофосфамід, пробенецид, фенірамідол посилюють дію препарату.Тіазидні діуретики, синтетичні прогестини, ГКС (у т.ч. при місцевому прийомі), хлорпромазин, оральні контрацептиви, адреналін - ослабляють дію Глінезу.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі 10-25 оС. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

3 блістери по 10 таблеток у блістері; 10 блістерів по 10 таблеток у блістері, в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: glipizide; Форма випускуТаблетки.АдресаБ.С.Д. Марг Роуд, Гованді, Мумбаі, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Глінез
Виробник:ЮСВ Лтд., Індія
Форма випуску: 3 блістери по 10 таблеток у блістері; 10 блістерів по 10 таблеток у блістері, в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2752/01/01 від 23.02.2005. Наказ № 84 від 23.02.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Glipizide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 5 мг гліпізиду; допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.
Код АТС:A10BB07 - Гліпізид
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені назвали продукти, які можуть замінити гліцин
Гліцин є однією із 20 амінокислот, з яких будуютьс...
Вчені сказали, скільки води треба пити перед сном
Для нормального функціонування клітин, тканин та о...
Реклама