Гліцирам (Mono) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Віфітех, ЗАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить гліцираму (моноамонієвої солі гліциризинової кислоти) в перерахуванні на висушену речовину – 0,05 г; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат, натрію хлорид.  

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки світло-кремового або кремового кольору з вкрапленнями білого і темного кольору;

Виробник:

Віфітех, ЗАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Чинить протизапальну, помірну відхаркувальну дію, стимулює функцію кори надниркових залоз.Bідхаркувальна дія пов'язана з вмістом гліциризину, який стимулює активність війчастого епітелію у трахеї та бронхах, а також посилює секреторну функцію слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Гліцирам не чинить істотного впливу на серцево-судинну систему, він трохи збільшує гіпертензивну реакцію на внутрішньовенне введення адреналіну. На м- та н-холінореактивні структури препарат не впливає. Виявлена протизапальна активність гліцираму, а також його здатність зменшувати судинну проникність. Експерименти з проведенням адреналектомії свідчать про участь надниркових залоз у механізмі протизапальної дії гліцираму. Він має стимулюючий вплив на функціональну активність кори надниркових залоз, що значно зменшується після гіпофізектомії. Гліцирам незначною мірою змінює співвідношення іонів натрію і калію у сироватці крові. Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання до застосування:

Як відхаркувальний засіб у складі комплексної терапії при захворюваннях дихальних шляхів.Екзема, алергічний дерматит, хвороба Аддисона (діенцефально-гіпофізарні форми, як самостійно, так і в поєднанні з АКТГ), астенічні стани та гіпотонічний синдром, гіпофункція кори надниркових залоз на фоні тривалої терапії глюкокортикостероїдами, в тому числі профілактика синдрому відміни в період припинення лікувания глюкокортикостероїдами або зменшення їх дозування ( у складі комплексної терапії).

Протипоказання:

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Препарат не рекомендується призначати при вагітності i в період годування грудю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо. Дорослим i дітям віком від 12 років призначають по 1-2 таблетки 2 рази на добу через 30 хв після прийому їжі . В більш тяжких випадках разова доза препарату становить 2 таблетки 3 - 6 разів на добу. Курс лікувания триває від 2 тижнів до 6 місяців.

Передозування:

Не відзначено.

Побічні дії:

Алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Можливе посилення дії препаратів, які стимулюють функцію кори надниркових залоз.

Термін придатності:

У сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 18 до 20 °С. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 50 таблеток у банках оранжевого кольору або по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. 1 банка або 5 контурних чарункових упаковок у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Таблетки

Адреса

142279, Російська Федерація, Московська обл., Серпухівський р-н, сел. Оболенськ, ДНЦ ПМ.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.