Інформація про використання рецептурних препаратів

Глюктам (Gliclazide) інструкція із застосування

Глюктам фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить 80 мг гліклазиду;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, гліцеролдибегенат, лактози моногідрат, магнію стеарат, повідон.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, плоскі таблетки з хресто-подібним гравіруванням з одного боку;

Виробник:

Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Гліклазид – гіпоглікемізуючий засіб, похідний продукт сульфанілсечовини, має таку фармакологічну активність:стимулює секрецію інсуліну, підвищує чутливість периферичних тканин до інсуліну;зменшує адгезію та агрегацію тромбоцитів, уповільнює тромбоутворення, нормалізує ендотеліальний фібриноліз, знижує чутливість судин до адреналіну, що поліпшує мікроциркуляцію;поліпшує баланс простагландинів, зменшує ураження ендотелію судин вільними радикалами, нормалізує проникність судин і гальмує розвиток атеросклерозу.ФармакокінетикаГліклазид швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Середній біологічний період напіврозпаду гліклазиду у людини становить 12 годин. Гліклазид майже повністю метаболізується в печінці. Виводиться головним чином із сечею.

Показання до застосування:

Інсулінонезалежний цукровий діабет.

Протипоказання:

Цукровий діабет у дітей та підлітків, виражений кетоацидоз, діабетична передкома або кома, тяжкі опіки, травми або інфекції, тяжка ниркова і печінкова недостатність, алергія на сульфонаміди, вагітність і годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Лікування Глюктамом® потрібно проводити під суворим медичним наглядом (включаючи аналіз крові i сечі для контролю змін рівня цукру). Суворо дотримувати рекомендації лікаря. Не можна вживати алкогольні напої під час лікування. В період вагітності, а також за необхідності проведення хірургічної операції хворому призначають інсулін. Щоб уникнути симптоматичної гіпоглікемії, лікування треба починати з обережністю, поступово підвищуючи дозу з урахуванням віку хворого, дієти, ступеня тяжкості захворювання, фізичних навантажень, при обов’язковому контролі вмісту глюкози в крові та сечі. З обережністю керувати автотранспортом та виконувати роботу, що потребує підвищеної уваги.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Звичайна доза для дорослих – 80 мг (1 таблетка), 2-3 рази на добу. Однак дозу можна підбирати і регулювати індивідуально:80 мг (1 таблетка) на добу при легкому перебігу діабету;240 мг (3 таблетки) на добу при тяжкому перебігу діабету.

Передозування:

Симптоми. Ознаки гіпоглікемії. Лікування. У легких випадках достатньо прийняти грудочку цукру, при тяжкій формі необхідно внутрішньовенне введення глюкози.

Побічні дії:

Гіпоглікемія. Можливі шлунково-кишкові розлади, включаючи нудоту, гастралгію, диспепсію, пронос, запор, яких можна уникнути при прийомі гліклазиду з їжею. У поодиноких випадках спостерігаютьсяшкірні реакції, включаючи висип, свербіж, кропив'янку, бульозний висип, еритему;патологічні зміни крові, включаючи анемію, лейкопенію, тромбоцитопенію;підвищення активності ферментів печінки та у виняткових випадках – гепатит.

Лікарська взаємодія:

Не можна застосовувати Глюктам® разом з міконазоном. Саліцилат, сульфаніламід, непрямі антикоагулянти, інгібітори МАО, блокатори b-адренорецепторів, діазепам, тетрациклін, пергексилін, хлорамфенікол, клофібрат, етанол потенціюють гіпоглікемізуючий ефект гліклазиду.Барбітурати, салуретики, естрогени при одночасному застосуванні з Глюктамом® можуть знизити ефективність останнього.

Термін придатності:

Зберігати при температурі до 30 оС у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 20 таблеток у блістері; по 3 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: gliclazide; 1-(3-азабіцикло[3.3.0]окт-3-іл)-3-п-толісульфанілсечовина;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

EGIS Pharmaceuticals PLC.1106 Budapest, Kereszturi ut 30-38, Hungary.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.