Гутталакс пикосульфат (Sodium picosulfate) інструкція із застосування

Гутталакс пикосульфат фото, інструкція
Дозування:
краплі, 7,5 мг/мл по 15 мл у флак.
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 7,5 мг натрію піко сульфату.

Решта компонентів: доповнені натрію бензоатом, що не кристалізується, розчином сорбіту, кислоти лимонної моногідратом, натрію цитратом, дигідратом; водою очищеною.

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50 А

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Діюча речовина препарату відноситься до тріарилметилової групи і чинить проносну дію на рівні слизової оболонки товстого кишківника. Натрію пікосульфат розщеплюється за допомогою бактерій, кумулює на собі воду і електроліти, залучаючи їх в просвіт кишківника, прискорює його перистальтику. В результаті стимулюється дефекація, пом'якшується кал і зменшується час транзиту.

Показання до застосування:

Утруднення акту дефекації виявляються запорами.

Перед початком терапії обов'язковим є попереднє обстеження з метою уточнення причини закрепів. Препарат не використовують впродовж тривалого часу.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів препарату.

Непрохідність кишківника.

Важкі хронічні захворювання або гостра хірургічна патологія органів черевної порожнини.

Стани, що супроводжуються вираженим зневодненням або на тлі вираженої функціональної недостатності нирок.

Фруктозна непереносимість.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Тривалий прийом Гутталаксу може спровокувати порушення водно-електролітного балансу, особливо небезпечним є розвиток гіпокаліємії у пацієнтів з серцевою недостатністю.

Пацієнти з хронічними запорами перед початком терапії обов'язково повинні пройти повне обстеження з встановленням причини запору. Необхідно пам'ятати, що після відміни крапель Гутталакс можливе відновлення симптомів у більш вираженій формі.

Пацієнтам з непереносимістю фруктози Гутталакс протипоказаний так як в 1 мл крапель міститься 450 мг сорбіту.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Гутталакс при вагітності не застосовують, так як багатоцентрових досліджень у цієї категорії пацієнтів не зареєстровано. Дозволений до застосування під час лактації: підтверджено, що активні метаболіти не проникають в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Пацієнти повинні бути попереджені про можливе запаморочення чи непритомність як наслідок прояву абдомінального спазму. Ця категорія пацієнтів повинні уникати водіння під час терапії.

Спосіб застосування та дози:

Гутталакс бажано приймати на ніч, так як початок дії спостерігається через 10-12 годин. Не слід приймати щодня. Призначений для дорослих і дітей від 4 років. Починають з мінімальної дози з поступовим підвищенням до досягнення ефекту. Максимальна доза дорослим 18 крапель, дітям - до 9 крапель на прийом.

Передозування:

Проявляється діареєю, кишковими спазмами, втратою рідини і електролітів. Симптоми гострого передозування можуть усунутися або бути приведені до мінімальних примусовою блювотою або промиванням шлунку. Лікування симптоматичне (спазмолітики, сольові розчини). Є інформація, що великі дози Гутталаксу викликають ішемію слизової кишківника, хронічну діарею, вторинний гіперальдостеронізм, сечокам'яну хворобу. У рідкісних випадках тривале вживання високих доз ускладнювалося метаболічним ацидозом, м'язовою слабкістю внаслідок гіпокаліємії.

Побічні дії:

Спостерігаються рідко, можуть проявлятися запамороченнями і непритомністю, які пов'язані з вазовагальною реакцією, нудотою, блювотою, абдомінальними болями, коліками і дискомфортом в животі, діареєю.

Необхідно враховувати, що на тлі тривалого застосування можливий розвиток водно-електролітного дисбалансу, що ускладнюється розвитком м'язової слабкості і порушенням серцевої діяльності, особливо при поєднанні з діуретиками чи кортикостероїдами.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендовано поєднувати з сечогінними чи глюкокортикостероїдами через можливий ризик розвитку порушень електролітного балансу. Поєднання з антибіотиками призводить до зменшення проносного дії Гутталаксу.

Термін придатності:

До 3 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 25 ° C без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

У коробці 1 флакон об'ємом 15/30 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: натрію пікосульфат;
  • 1 мл ( 15 крапель ) містить натрію пікосульфату моногідрату 7,5 мг;
  • допоміжні речовини: натрію бензоат (E 211), сорбіту розчин (E 420), кислота лимонна, моногідрат; натрію цитрату дигідрат, вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозорий, безбарвний до жовтуватого або злегка жовтувато-коричневого кольору, злегка в'язкий розчин з майже невідчутним запахом.

Виробник:

ТОВ «Санофі-Авентіс Україна»

Місцезнаходження виробника:

Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50 А

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Натрію пікосульфат є проносним засобом місцевої дії триарилметанової групи, що після бактеріального розщеплення у товстій кишці стимулює її слизову оболонку, полегшуючи перистальтику, сприяє кумуляції води та електролітів у просвіті товстої кишки. Результатом цього є стимуляція дефекації, зменшення часу транзиту і пом’якшення калу.

Після перорального застосування натрію пікосульфат досягає товстої кишки без помітної абсорбції. Тому внутрішньопечінкова циркуляція відсутня. Шляхом бактеріального розщеплення у кишечнику утворюється активний послаблюючий компонент, біс-(п-гідроксифеніл)-піридил-2-метан (BHPM). Початок дії відбувається у проміжку від 6 до 12 годин, що пов'язано з вивільненням активної субстанції препарату.

Після перорального прийому лише незначна кількість лікарського засобу може бути виявлена в органах і системах організму.

Проносний ефект препарату не пов'язаний з рівнем активної речовини у плазмі крові.

Показання до застосування:

Запори або випадки, що потребують полегшення дефекації.

Протипоказання:

Гутталакс протипоказаний пацієнтам, з кишковою непрохідністю, гострі захворювання органів черевної порожнини, включаючи апендицит, гострі запальні захворювання кишок, гострий абдомінальний біль, що супроводжується нудотою та блюванням, та може вказувати на гострі захворювання, зазначені вище.

ГУТТАЛАКС також протипоказаний в стані сильної дегідратації та пацієнтам з відомою гіперчутливістю до натрію пікосульфату або іншого компонента препарату.

У випадку рідкісних спадкових станів, через які можлива гіперчутливість до допоміжних речовин препарату (див. розділ «Особливі застереження»), прийом препарату протипоказаний.

Особливості застосування:

Як і інші проносні засоби, Гутталакс не слід застосовувати кожного дня або протягом довгого періоду без встановлення причину запору. Тривале та надмірне застосування може призвести до порушень рідинного або електролітного балансу, гіпокаліємії.

1 мл крапель містить 0,45 г сорбіту, тобто 0,6 г сорбіту в кожній максимально рекомендованій добовій дозі, призначеній для лікування дорослих та дітей старше 10 років. Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Тривалий досвід не виявив побічної небажаної або шкідливої дії Гутталаксу при прийомі під час вагітності.

Докази щодо проникнення Гутталаксу у молоко матері-годувальниці відсутні.

Незважаючи на це, Гутталакс, як і всі інші лікарські засоби, може застосовуватись у період вагітності або годування груддю тільки, якщо на думку лікаря користь від застосування препарату переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Без консультації лікаря дітям ГУТТАЛАКС застосовувати не слід. Препарат застосовують у дітей з моменту народження.

Спосіб застосування та дози:

Рекомендуються такі дози:

  • дорослим і дітям старше 10 років - 10–20 крапель (5 – 10 мг);
  • дітям 4–10 років - 5–10 крапель (2,5 – 5 мг).

Для дітей з моменту народження до 4 років рекомендується дозування із розрахунку 1 крапля (0,5 мг) на 2 кг маси тіла.

Гутталакс необхідно приймати на ніч, щоб випорожнення кишечнику відбулося вранці.

Передозування:

Симптоми. При прийомі великих доз має місце рідке випорожнення (діарея), кишкові спазми та клінічно значима втрата калію та інших електролітів.

Крім цього, повідомляли про ішемію слизової оболонки товстого кишечнику при застосуванні великих доз Гутталаксу, значно більших за звичайно рекомендовані при запорах.

Гутталакс, як і інші проносні засоби, при тривалому передозуванні призводить до хронічної діареї та болей у животі, гіпокаліємії, вторинного гіперальдостеронізму та можливого утворення ниркових каменів. При тривалому зловживанні проносними засобами є повідомлення про ураження ниркових канальців, метаболічний алкалоз, послаблення м’язів як результат гіпокаліємії.

Терапія. Після перорального застосування Гутталаксу абсорбція може бути мінімізована або усунута шляхом викликання блювання або промивання шлунка. При передозуванні може виникнути потреба у поповненні організму рідиною та корекції електролітного балансу. Це особливо важливо для людей похилого віку та дітей. Деяке значення може мати застосування антиспазматичних засобів.

Побічні дії:

Порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу.

Шлунково-кишкові розлади: спазми та біль у животі, діарея, дискомфорт.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування великих доз Гутталаксу та діуретиків або адренокортикостероїдів може збільшити ризик порушення електролітного балансу, що може призвести до збільшення чутливості до серцевих глікозидів.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30°С у місці, недоступному для дітей. Захищати від світла.

Форма випуску / упаковка:

По 15 мл або 30 мл у флаконі поліетиленовому; по 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Виробник.

Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія/Istituto de Angel S.r.l., Italy.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Локаліта Пруллі 103/с — 50066 Регелло (Флоренція), Італія/Localita Prulli n.103/c — 50066 Reggello (FІ), Italy.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.