Хондроцерин інструкція по застосуванню

Хондроцерин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Хондроцерин капсули по 50 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7603/01/01 від 28.10.2013. Наказ № 916 від 28.10.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить діацереїну 50 мг;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон (K-30), магнію стеарат;желатинова капсула: желатин, вода очищена, натрію лаурилсульфат, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), тартразин (Е 102), еритрозин (Е 127), діамантовий синій (Е 133), титану діоксид (Е 171).

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули темно-синього/білого кольору, гладкі, розміром 2. Вміст капсул – гранульований порошок жовтого кольору.

Виробник:

Мепро Фармасютікалз Пвт. Лтд. для Мілі Хелскер

Фармакотерапевтична група:

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Діацереїн.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Хондропротектор, аналгетик та протизапальний засіб для лікування дегенеративних захворювань суглобів (остеоартриту та подібних захворювань). Унаслідок специфічного механізму дії, що не пов'язаний із впливом на синтез простагландинів, діацереїн має властивості хондропротектора та має анаболічну, антикатаболічну дію на суглобний хрящ, а також протизапальну, болезаспокійливу та жарознижувальну дії. Встановлено, що діацереїн полегшує перебіг остеоартриту. Діацереїн значною мірою усуває такий симптом остеоартриту як біль та відновлює функцію суглобів. Механізм протизапальної дії не зумовлений впливом на ЦОГ та ліпооксигеназу. Діацереїн інгібує продукування ІЛ-1 макрофагами та синовіоцитами, пригнічує продукування мієлопероксидази, бета-глюкуронідази та еластази, зменшує вміст металопротеїназ у хрящі, стимулює синтез протеогліканів, глюкозаміногліканів і гіалуронової кислоти. Зменшує прояви запалення синовіальної оболонки та пошкодження хряща. Клінічний ефект препарату проявляється після 2-4 тижнів лікування, досягаючи максимуму на 4-6 тиждень. Але дія препарату продовжується кілька місяців після завершення прийому діацереїну (ефект післядії). Клінічний ефект препарату проявляється після 2-4 тижнів лікування (ефект післядії).Фармакокінетика. Всмоктування. Повнота всмоктування становить 50-100 % введеної дози. Повторне введення не впливало на параметри фармакокінетики. Вивчення розподілу в органах виявило високі концентрації в основному в органах секреції ‒ нирках ‒ і дуже незначний вміст препарату ‒ у мозку. Діацереїн дуже швидко метаболізується, головним чином пресистемно, до реїну і кон'югатів реїну. Кількість кон’югатів різниться. Зв'язування метаболітів препарату з білками плазми становить 80-90 %. З білками плазми зв'язується 99 % реїну.Отримані у ході вивчення метаболізму дані показують, що діацереїн може бути проліками, тому що він не був визначений у великій кількості у всіх зразках плазми і сечі. 

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування ревматичних захворювань суглобів (остеоартрити та остеоартрози).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діацереїну, інших компонентів препарату або до антрахінону в анамнезі.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Унаслідок пізнього початку дії (через 2-4 тижні) протягом першого місяця лікування препаратом Хондроцерин можна поєднувати із застосуванням нестероїдних протизапальних препаратів та аналгетиків. Як і в разі будь-якого тривалого лікування іншими лікарськими засобами, під час терапії Хондроцерином слід періодично (1 раз на 2-3 місяці) проводити розгорнутий аналіз крові, визначення ферментів печінки та аналіз сечі.Слід тимчасово припинити лікування у випадку терапії антибіотиками, оскільки останні можуть посилити симптоми ентероколіту, вплинути на кишкову флору та кінетику препарату. Слід зважити співвідношення користь/ризик при призначенні Хондроцерину хворим із попередніми випадками ентероколіту, особливо з подразненням товстого кишечнику. При нирковій недостатності може змінюватися фармакокінетика діацереїну. З обережністю призначати пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю. У пацієнтів з тяжкою нирковою патологією (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) необхідне зменшення дози Хондроцерину до 1 капсули на добу.При помірному і тяжкому цирозі печінки не відбувалося фармакокінетичних змін діацереїну.При застосуванні діацереїну з їжею зростає всмоктування препарату (на 24 %); з іншого боку, тривалий дефіцит їжі зменшує біодоступність діацереїну. Як частота виникнення побічних ефектів, так і прискорений транзит через кишечник прямо пропорційно залежить від кількості діацереїну, що всмоктався. Прийом препарату натще або після дуже невеликої кількості їжі може призвести до розвитку побічної дії.Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати при спадковій непереносимості галактози, дефіциті лактази Лаппа або порушенні мальабсорбції глюкози-галактози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає повідомлень про вплив діацереїну на здатність керувати автотранспортом або роботу з іншими механізмами. Діацереїн не володіє седативною дією, яка може вплинути на здатність керувати автомобілем або механізмами.

Діти:

Ефективність і безпека при застосуванні препарату дітям не встановлені, тому діацереїн не можна застосовувати цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Протягом перших 2-4 тижнів лікування препарат призначати дорослим по 1 капсулі (50 мг) після прийому їжі на ніч. Починаючи з 2-4-го тижня лікування, дозу препарату збільшувати до 100 мг на добу за 2 прийоми (по 1 капсулі вранці і ввечері після їди). Препарат застосовувати протягом тривалого часу (не менше 6 місяців).Тривалість лікування визначається індивідуально.Пацієнти з хронічною нирковою недостатністю.При нирковій недостатності може змінюватися фармакокінетика діацереїну. У цих випадках рекомендується знижувати дозу до 1 капсули на добу (кліренс креатиніну < 30 мг/мл).

Передозування:

При випадковому або навмисному прийомі великих доз діацереїну може виникнути діарея або посилення проявів інших побічних реакцій. Лікування. Специфічного антидоту не існує. Невідкладне лікування полягає у відновленні електролітного балансу.

Побічні дії:

З боку травного тракту: відзначається прискорення проходження вмісту кишечнику у вигляді діареї (симптоми можуть виникати протягом перших кількох діб лікування), здебільшого при продовженні лікування симптоми зникають самостійно, при застосуванні препарату можливі диспептичні порушення, нудота, блювання, біль в епігастрії, животі, які виникають протягом першого місяця лікування. З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення рівня печінкових ферментів.При застосуванні препарату можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, гіперемію, кропив’янку, свербіж.Інколи прийом Хондроцерину може призвести до більш інтенсивного забарвлення сечі у жовтий колір (це звичайне явище для сполук цього типу, яке не має клінічного значення).

Лікарська взаємодія:

Діацереїн не слід приймати одночасно з препаратами, які змінюють проходження вмісту кишечнику (наприклад, волокна або продукти рослинного походження). Слід уникати одночасного застосування препаратів, які вміщують гідроксид алюмінію та магнію, тому що це може вплинути на всмоктування діацереїну. Встановлено синергічну дію діацереїну з нестероїдними протизапальними засобами та ненаркотичними аналгетиками.Не слід застосовувати Хондроцерин одночасно з хіміотерапією або антибіотиками, що впливають на кишкову флору, а також проносними лікарськими засобами або препаратами, що змінюють перистальтику кишечнику.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняUnit II, Q-Роад, Фазе ІV, GIDC, Вадхван сіті, Сурендранагар, Гуджарат, ІН 363 035, Індія/Unit II, Q-Road, Phase IV, GIDC, Wadhwan сіty, Surendranagar, Gujarat, IN 363 035, India.для ЗаявникМілі Хелскере Лімітед, Велика Британія/Mili Healthcare Limited, Great Britain. МісцезнаходженняФаірфакс Хаус, 15 Фалвуд Плейс, Лондон, WC1V 6AY, Велика Британія/Fairfax House, 15 Fulwood Place, London, WC1V 6AY, Great Britain.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M01AX21:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Хондроцерин
Виробник:Мепро Фармасютікалз Пвт. Лтд. для Мілі Хелскер
Форма випуску: По 10 капсул у блістері, 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7603/01/01 від 28.10.2013. Наказ № 916 від 28.10.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Diacerein
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить діацереїну 50 мг;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон (K-30), магнію стеарат;желатинова капсула: желатин, вода очищена, натрію лаурилсульфат, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), тартразин (Е 102), еритрозин (Е 127), діамантовий синій (Е 133), титану діоксид (Е 171).

Фармакотерапевтична група:Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Діацереїн.
Код АТС:M01AX21 - Діацереїн
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама