Імодіум Плюс інструкція по застосуванню

Імодіум Плюс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Імодіум Плюс таблетки д/жув. №12 (6х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3659/01/01 від 17.08.2005. Наказ № 412 від 17.08.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить лопераміду гідрохлориду 2 мг, симетикону (еквівалент полідиметилсилоксану) 125 мг;допоміжні речовини: цукор, целюлоза мікрокристалічна, поліметакрилат основний, целюлози ацетат, сорбітол, декстрати, ароматизатор ванільний, натрію сахарин, кислота стеаринова і кальцію фосфат.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, пласкі таблетки,із запахом ванілі та м’яти, з надписом “ ІМО” на одному боці.

Виробник:

Янссен-Сілаг С.п.А./Янссен Фармацевтика Н.В., Італія/Бельгія

Фармакотерапевтична група:

Симптоматичні засоби для лікування діареї

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Активна речовина препарату Імодіум Плюс – лопераміду гідрохлорид, зв’язується з опіатними рецепторами стінки кишечнику, що призводить до пригнічення пропульсивної перистальтики, збільшення часу кишечного транзиту та підсилення резорбції води і електролітів. Лоперамід не змінює фізіологічну мікрофлору кишечнику і підвищує тонус анального сфінктера. Імодіум Плюс не має центральної дії. Симетикон являє собою інертну поверхневоактивну сполуку, яка має піногасящі властивості і тому полегшує симптоми, пов’язані з діареєю, в тому числі метеоризм, абдомінальний дискомфорт, здуття та спазми. Фармакокінетика. Період напіввиведення Імодіуму Плюс у людини в середньому дорівнює 10,8 год, варіюючи від 9 до 14 годин. Лопераміду гідрохлорид легко абсорбується з кишечнику, але майже повністю метаболізується, екстрагується та метаболізується печінкою, де він кон’югується та виділяється з жовчю у вигляді кон’югованих метаболітів. У результаті інтенсивного метаболізму першого проходження в плазмі присутні дуже низькі концентрації незміненого лопераміду. Метаболіти лопераміду екскретуються переважно з калом. Симетикон взагалі не абсорбується з шлунково-кишечного тракту.

Показання до застосування:

Діарея будь-якої етіології (яка супроводжується невідходженням кишкових газів і включає абдомінальний дискомфорт, спастичні болі і метеоризм).

Протипоказання:

Імодіум Плюс не можна призначати дітям до 12 років і пацієнтам з підвищенною чутливістю (алергією) до будь-якого компонента препа-рату.

Особливості застосування:

Оскільки лікування діареї лоперамідом і симетиконом має симптоматичний характер, при можливості необхідно також проводититерапію, спрямовану на усунення причини діареї. У хворих на тяжку діарею може мати місце втрата рідини та електролітів. У таких випадках слід проводити відповідну замісну терапію (прийом рідини і електролітів).За відсутності клінічного поліпшення протягом 48 годин прийом препарату Імодіум Плюс необхідно відмінити. Пацієнти з тяжким порушенням функції печінки повинні приймати Імодіум Плюс під наглядом лікаря. Імодіум Плюс не слід застосовувати тоді, коли необхідно уникати пригнічення перистальтики. При виникненні запору і/або здуття живота в процесілікування Імодіумом Плюс прийом даного препарату необхідно одразу припинити. Використання в педіатріїІмодіум Плюс не рекомендується дітям до 12 років.Застосування для лікування пацієнтів похилого вікуПри лікуванні пацієнтів похилого віку корекція дози не потрібна.Застосування для лікування пацієнтів з порушеннями функції печінки та нирокПри лікуваніні пацієнтів з порушеннями функції нирок не потрібно зменшувати дозу Імодіума Плюс. Препарат слід призначати з обережністю пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки, оскільки у них уповільнений метаболізм першого проходження.Застосування під час вагітності та лактаціїНа даний момент відсутня інформація про те, що лоперамід або сіметикон має тератогенний або ембріотоксичний вплив. Імодіум Плюс, як і інші препарати, можна приймати під час вагітності, особливо в перший триместр, тільки за наявності вагомих клінічних показань. Даних про виділення Імодіуму Плюс з материнським молоком недостатньо, але, оскільки незначна кількість препарату була виявлена в грудному молоці, прийом Імодіуму Плюс при годуванні груддю не рекомендується.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з технікоюІмодіум Плюс не впливає на швидкість реакції. Однак у разі виникнення втоми, сонливості або запаморочення рекомендується утримуватись від керування автомобілем або праці з технікою.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 12 роківПочаткова доза – 2 таблетки, далі по 1 таблетці після кожного наступного рідкого випорожнення. Протягом доби можна приймати не більше 4 таблеток. Тривалість застосування таблеток не повинна перевищувати 2 діб.

Передозування:

У випадку передозування (включаючи відносне передозування, зумовлене порушенням функції печінки) може виникати пригнічення центральної нервової системи (ступор, порушення координації, сонливість, міоз, м’язовий гіпертонус, пригнічення дихання) та паралітична непрохідність кишечника. У дітей пригнічення ЦНС може виникати частіше, ніж у дорослих. Якщо виникають симптоми передозування, як антидот слід ввести налоксон. Оскільки тривалість дії Імодіуму Плюс більша за тривалість дії налоксону (1-3 години), може знадобитись повторне введення налоксону. Для виявлення можливого пригнічення ЦНС хворий повинен знаходитись під ретельним наглядом не менше 48 годин.

Побічні дії:

Лоперамід не спричиняє серйозних побічних ефектів навіть при тривалому застосуванні. Зрідка надходила інформація про реакції підвищеної чутливості (висип на шкірі і кропив’янка), і в поодиноких випадках спостерігались анафілактичний шок і бульозні висипання, включаючи токсичний епідермальний некроліз. У більшості цих випадків пацієнти приймали супутні лікарські засоби, які також могли бути причиною або сприяти розвитку алергічних реакцій. Також повідомлялось про виникнення запору і/або здуття живота. Лікування лоперамідом дуже рідко супроводжується виникненням паралітичної непрохідності кишечнику, при цьому цей побічний ефект спостерігається переважно у пацієнтів, які не дотримувались рекомендацій лікаря. Слід підкреслити, що такі симптоми, як біль у животі/абдомінальний дискомфорт, нудота, блювання, втома, сонливість, запаморочення і сухість у роті, рідко виникають при застосуванні лопераміду, вони типові для гострих діарейних синдромів.

Лікарська взаємодія:

Крім препаратів з аналогічними фармакологічними властивостями, взаємодія між препаратами не відмічалась.

Термін придатності:

Зберігати при температурі 15 - 30 °С в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

№4 - 4 таблетки в блістері, по одному блістеру в картонній пачці №12 - 6 таблеток в блістері, по два блістера в картонній пачці

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристика Адреса

Турнхоутсевег 30, В-2340 Беерсе, Бельгія. Turnhoutseweg 30, B –2340 Beersе, Belgium.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Імодіум Плюс
Виробник:Янссен-Сілаг С.п.А./Янссен Фармацевтика Н.В., Італія/Бельгія
Форма випуску:№4 - 4 таблетки в блістері, по одному блістеру в картонній пачці №12 - 6 таблеток в блістері, по два блістера в картонній пачці
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3659/01/01 від 17.08.2005. Наказ № 412 від 17.08.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить лопераміду гідрохлориду 2 мг, симетикону (еквівалент полідиметилсилоксану) 125 мг;допоміжні речовини: цукор, целюлоза мікрокристалічна, поліметакрилат основний, целюлози ацетат, сорбітол, декстрати, ароматизатор ванільний, натрію сахарин, кислота стеаринова і кальцію фосфат.

Фармакотерапевтична група:Симптоматичні засоби для лікування діареї
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Як вгамувати біль у коліні за 30 секунд
Біль у коліні може бути викликаний різними причина...
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Реклама