Кальцитаб інструкція по застосуванню

Кальцитаб фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кальцитаб таблетки шип. №20 (20х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8819/01/01 від 21.08.2008. Наказ № 583 від 15.07.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 1500 мг кальцію карбонату, що відповідає 600 мг кальцію та 11 мкг холекальциферолу (вітамін D3), що відповідає 400 МО вітаміну D3; допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, кислота яблучна, натрію гідрокарбонат, натрію цикламат, натрію карбонат безводний, мальтодекстрин, сахарин натрію, аромат лимонний “BSL”, що містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420).

Виробник:

Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Препарати кальцію та засоби лікування остеопорозу

Показання до застосування:

Лікування та профілактика дефіциту кальцію і вітаміну D3 в організмі, зокрема під час вагітності і в період годування груддю, а також у дітей старше 12 років в період інтенсивного росту.Профілактика і комплексна терапія остеопорозу (менопаузального, сенільного, стероїдного, ідіопатичного) та його ускладнень (переломи кісток).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, сої, арахісу;  гіперкальціємія або гіперкальціурія; ниркова недостатність та сечокам’яна хвороба з утворенням кальцієвих конкрементів; декальцинуючі пухлини (мієлома, метастази у кістки, саркоїдоз); дитячий від до 12 років.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Шипучі таблетки Кальцитаб  можна застосовувати під час вагітності за наявності дефіциту кальцію і вітаміну D3. Однак щоденний прийом повинен становити не більше 1500 мг кальцію і 600 МО вітаміну D3. Тому під час вагітності необхідно приймати щоденно не більше ніж 1 шипучу таблетку. Шипучі таблетки Кальцитаб  можна застосовувати у період годування груддю. Кальцій і вітамін D3 виділяються у грудне молоко. Це слід враховувати, якщо дитині призначено додатковий прийом вітаміну D3.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Шипучі таблетки Кальцитаб  не слід застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі, діти старше 12 років та літні пацієнти.По 1 шипучій таблетці 2 рази на день. Шипучу таблетку розчиняють у стакані води і відразу випивають. Дозування при порушеннях функції печінки.Коригування дози не потрібне. Дозування при порушеннях функції нирок. Шипучі таблетки Кальцитаб  не рекомендується приймати пацієнтам з тяжкими порушеннями функції нирок. Середня тривалість лікування – 4 - 6 тижнів. Кількість повторних курсів протягом року визначають індивідуально.

Передозування:

Симптоми: передозування може призвести до гіпервітамінозу D і гіперкальціємії. Симптоми гіперкальціємії: відсутність апетиту, спрага, нудота, блювання, запор, біль у животі, м’язова слабкість, виснаження, психічні порушення, полідипсія, поліурія, біль у кістках, утворення каміння у нирках, у тяжких випадках - порушення серцевого ритму. Значна гіперкальціємія може призвести до коми і навіть смерті. Постійне підвищення рівня кальцію може призвести до необоротних ушкоджень нирок, а також до вапнування м’яких тканин. Лікування: слід припинити лікування шипучими таблетками Кальцитаб.  У пацієнтів, які перебувають у свідомості, необхідно викликати блювання. Слід прийняти велику кількість рідини. Також може знадобитися прийом петльових діуретиків, таких як фуросемід, а також кортикостероїдів. У таких хворих слід контролювати рівень електролітів у сироватці крові, функцію нирок і діурез. У тяжких випадках слід зробити ЕКГ і визначати артеріальний тиск.

Побічні дії:

Побічні реакції препарату класифіковані за частотою: Дуже поширені ≥ 10 % пацієнтів Поширені  ≥ 1 %, < 10 % пацієнтів Непоширені  ≥ 0,1 %, < 1 % пацієнтів Рідко поширені  ≥ 0,01 %, < 0,1 % пацієнтів Дуже рідко поширені < 0,01 % пацієнтів Захворювання імунної системи Дуже рідко поширенічастково гідрогенізована соєва олія, що входить до складу препарату, може спричинити алергічні реакції. Порушення обміну речовин Непоширенігіперкальціємія та гіперкальціурія. Захворювання шлунково-кишкового тракту Рідко поширені:запор, метеоризм, нудота, блювання, діарея, біль у животі. Захворювання шкіри та підшкірної клітковиниРідко поширені:свербіж, шкірний висип, кропив'янка.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду збільшується ризик виникнення гіперкальціємії, оскільки вони збільшують канальцеву реабсорбцію кальцію. У цьому випадку необхідно регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці. Фуросемід та інші петльові діуретики, навпаки, посилюють виведення кальцію нирками.При одночасному застосуванні системних кортикостероїдів може знадобитись підвищення дози шипучих таблеток Кальцитаб, оскільки кортикостероїди зменшують резорбцію кальцію. Одночасне лікування холестираміном або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії можуть знижувати всмоктування вітаміну D3. Препарати кальцію і вітаміну D3 можуть збільшувати всмоктування тетрациклінів, тому лікарські засоби, що містять тетрациклін, потрібно застосовувати мінімум за 2 - 4 години перед прийомом препаратів кальцію. При одночасному лікуванні серцевими глікозидами їх токсичність може збільшуватися внаслідок гіперкальціємії. З цієї причини у таких пацієнтів слід контролювати рівень кальцію в сироватці та своєчасно робити обстеження (ЕКГ і клінічний стан). При одночасному лікуванні біфосфонатами або фторидом натрію рекомендовано приймати Кальцитаб не раніше ніж за 2 години після їхнього прийому через ризик зменшення всмоктування у шлунково-кишковому тракті.Щавлева кислота, що міститься у шпинаті або щавлі, може зменшувати всмоктування кальцію внаслідок утворення нерозчинних комплексів з іонами кальцію. Протягом 2 годин після прийому їжі з високим вмістом щавлевої кислоти не слід приймати інші лікарські засоби, що містять кальцій. Активність вітаміну D3 може знижуватися при одночасному застосуванні з фентоніном або барбітуратами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Спеціальних умов зберігання не вимагає. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 20 таблеток у контейнері для таблеток. По 1, 2 або 3 контейнери в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняПід час тривалого застосування слід контролювати рівень кальцію в крові. Слід контролювати функціональний стан нирок, досліджуючи зміни креатиніну сироватки. Особливо важливо спостерігати за літніми пацієнтами і пацієнтами, які одночасно лікуються серцевими глікозидами або діуретиками. Це стосується також і пацієнтів зі схильністю до утворення каменів. При гіперкальціємії або ознаках порушення функції нирок слід зменшити дозу або припинити лікування. Вітамін D3 слід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушенням функції нирок. У таких пацієнтів слід одночасно спостерігати за рівнем кальцію і фосфатів у сироватці крові. Необхідно враховувати ризик вапнування м’яких тканин. У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок холекальциферол не засвоюється, тому їм не слід приймати зазначений препарат. Пацієнтам з остеопорозом, спричиненим тривалою іммобілізацією, дозволяється приймати шипучі таблетки Кальцитаб під контролем лікаря, оскільки у них існує підвищений ризик виникнення гіперкальціємії. При одночасному застосуванні інших препаратів вітаміну D3 слід враховувати, що в одній шипучій таблетці Кальцитаб  міститься 400 МО вітаміну D3. Прийом додаткової дози кальцію і вітаміну D3 слід погоджувати з лікарем. За необхідності прийому додаткових доз необхідно регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці крові та в сечі.Під час лікування слід вживати достатню кількість рідини для попередження утворення кальцієвих конкрементів у сечовивідних шляхах.Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози-галактози або нестачею сахарози-ізомальтази не слід приймати шипучі таблетки Кальцитаб. Одна шипуча таблетка містить 1,8 ммоль (42 мг) натрію. Це слід враховувати особам, які мають необхідність застосовувати безсольові дієти і контролювати вміст натрію.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11JB:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кальцитаб
Виробник:Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина
Форма випуску: По 20 таблеток у контейнері для таблеток. По 1, 2 або 3 контейнери в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8819/01/01 від 21.08.2008. Наказ № 583 від 15.07.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 1500 мг кальцію карбонату, що відповідає 600 мг кальцію та 11 мкг холекальциферолу (вітамін D3), що відповідає 400 МО вітаміну D3; допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, кислота яблучна, натрію гідрокарбонат, натрію цикламат, натрію карбонат безводний, мальтодекстрин, сахарин натрію, аромат лимонний “BSL”, що містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420).

Фармакотерапевтична група:Препарати кальцію та засоби лікування остеопорозу
Код АТС:A11JB - Вітаміни в комбінації з мінералами
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
3 продукти, які допоможуть вбити клітини пухлини
Деякі продукти можуть мати антиканцерогенні власти...
Як визначити, що застуда перейшла у пневмонію
Застуда зазвичай викликається вірусами та вражає в...
Реклама