Калій-Нормін інструкція по застосуванню

Калій-Нормін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Калій-Нормін таблетки прол./д. по 1 г №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/0553/01/01 від 30.04.2014. Наказ № 294 від 30.04.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: potassium chloride;1 таблетка містить калію хлориду 1 г;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілбутираль, спирт цетиловий, магнію стеарат, тальк.

Виробник:

Алкалоіда Кемікал Компані ЗАТ для "МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ", Угорщина/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Мінеральні добавки. Препарати калію.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Калій є внутрішньоклітинним іоном, що забезпечує ізотонічність клітин. Іони калію задіяні у багатьох важливих фізіологічних процесах, включаючи підтримання внутрішньоклітинного тонусу, передачу нервових імпульсів, скорочення серцевих, скелетних та гладеньких м’язів та підтримання нормальної функції нирок.Калій є компонентом нормального раціону та, за умови збалансованого стану, кількість резорбованого калію відповідає тій його кількості, що виводиться з сечею.Фармакокінетика.Калій-нормін – це таблетка пролонгованої дії; активна речовина вивільняється під час проходження через шлунково-кишковий тракт. Таким чином, будь-якої високої локальної концентрації калію не відбувається, і ризик побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту знижується. Після перорального прийому максимальний рівень у плазмі крові досягається протягом 8-10 годин. Калій виводиться з сечею, а деяка його кількість також виводиться з екскрементами.Оскільки через ниркову недостатність знижується виведення калію, пацієнтам із нирковою недостатністю слід приймати препарат з обережністю.

Показання до застосування:

Профілактика та лікування гіпокаліємії різного генезу, такими як блювання або аспірація вмісту шлунка, діарея, тривале лікування кортикостероїдами, їх надлишкове продукування, лікування діуретиками у поєднанні з серцевими глікозидами та кортикоїдами, фістуле, тривале застосування проносних засобів та недостатнє вживання в їжу продуктів, що містять калій.

Протипоказання:

Гіперчутливість до хлориду калію або до будь-якої з допоміжних речовин; ниркова недостатність (оліго-анурична фаза гострої ниркової недостатності та ретенційна уремічна стадія хронічної ниркової недостатності); порушення рухової активності шлунково-кишкового тракту з органічної або функціональної причини; гіперкаліємія; захворювання, пов’язані з широким руйнуванням тканин (такі як травми, опіки); гостре зневоднення; одночасне застосування з калійзберігаючими діуретиками самостійно або у комбінації з салуретичними діуретиками; недостатність кори надниркових залоз; вроджена міотонія; метаболічний ацидоз (при неконтрольованому діабеті); гіповолемія з гіпонатріємією; шлунково-кишкова кровотеча; загострення виразкової хвороби.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При сумісному застосуванні з іншими лікарськими засобами, що вступають у взаємодію з препаратом, слід періодично перевіряти рівень калію у сироватці крові.Збільшення концентрації калію у сироватці крові може виникати у випадку одночасного застосування калію хлориду з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, інгібіторами ангіотензин ІІ рецепторів, індометацином, глюкокортикоїдами, гепарином, серцевими глікозидами, бета-адренолітиками, іншими препаратами, що містять калій.Калійзберігаючі діуретики. Сумісне застосування калію хлориду з калійзберігаючими діуретиками, такими як амілорид, канренон, спіролактон, тріамтерен (самостійно або у комбінації), протипоказане. У хворих із нирковою недостатністю потенційно збільшується ризик гіперкаліємії з летальним наслідком.Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту. Не рекомендується сумісне застосування калію хлориду з інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, за винятком випадків гіпокаліємії. Сумісне застосування таких препаратів збільшує ризик летальної гіперкаліємії, особливо у пацієнтів із нирковою недостатністю.Серцеві глікозиди. З особливою обережністю слід застосовувати калію хлорид із серцевими глікозидами, оскільки гіперкаліємія зменшує інотропічну активність серцевих глікозидів (дигоксину) та може сприяти порушення атріовентрикулярної провідності.Нестероїдні протизапальні засоби. З обережністю слід застосовувати калію хлорид разом із нестероїдними протизапальними засобами, оскільки останні можуть спричиняти гіперкаліємію. При їх сумісному застосуванні слід контролювати рівень калію у сироватці крові.Кальцій. При сумісному застосуванні калію хлориду з парентеральними препаратами кальцію можлива поява аритмій.Натрію хлорид. Дієта, багата на натрію хлорид, збільшує виведення калію.

Особливості застосування:

Через ризик виникнення гіперкаліємії слід звертати особливу увагу на пацієнтів із нирковою дисфункцією, а також на пацієнтів літнього віку, особливо на пацієнтів із нирковою та/або печінковою недостатністю.При застосуванні препарату у високих дозах (наприклад, від 3 до 6 таблеток), необхідний регулярний контроль за концентрацією калію у сироватці крові та періодичний – за електрокардіограмою.Таблетка Калій-норміну виявляється при рентгенологічному дослідженні протягом 8 годин після прийому.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Калій-нормін не слід застосовувати жінкам у період вагітності, окрім випадків крайньої необхідності.Невідомо, чи проникає хлорид калію у грудне молоко. Тому препарат не слід застосовувати жінкам у період годування груддю, окрім випадків крайньої необхідності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Калій-нормін не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Препарат протипоказаний для застосування дітям.

Спосіб застосування та дози:

Для перорального застосування.Дозування визначається індивідуально для кожного окремого пацієнта.За 1 раз приймати не більше 2 таблеток. Таблетки приймати після їди, не розжовуючи, запиваючи водою.ДоросліПрофілактика гіпокаліємії: 1 таблетка 1 раз на добу.Лікування гіпокаліємії: 1-2 таблетки на добу залежно від основного захворювання та рівнів сироваткового калію. Для лікування тяжкої гіпокаліємії 3-6 таблеток на добу через регулярні проміжки часу.Пацієнти літнього вікуЗмінювати дозування для пацієнтів літнього віку не обов’язково. Необхідна обережність для пацієнтів із нирковою або печінковою недостатністю.

Передозування:

Симптоми проявляються при досягненні високого рівня сироваткового калію у сироватці крові (6,5-8 ммоль). Ранніми ознаками підвищеної концентрації сироваткового калію є: депресія, гіпотонія, зниження маси тіла, психічні розлади, зміни ЕКГ (високий гострий зубець Т, зникнення зубця Р, подовження сегмента QT), слабкість у м’язах.Пізніми ознаками гіперкаліємії (9-12 ммоль) є параліч м'язів, шлуночкова аритмія, фібриляція шлуночків, блокада пучка Гіса, зупинка серця.Інші симптоми: сенсорні порушення, парестезії кінцівок, апатичність, сплутаність свідомості, атонічний параліч, порушення ритму серця та серцеві блокади (наприклад, атріовентрикулярна блокада).Лікування. Промивання шлунка, введення 0,9 % розчину натрію хлориду, інфузії глюкози та інсуліну, форсований діурез. У випадку тяжкої гіперкаліємії можна розглянути можливість використання гемодіалізу або перитонеального діалізу.При лікуванні гіперкаліємії застосовувати: дієту без продуктів та препаратів, що містять калій; абсорбцію або обмін калію шляхом застосування натрієвої або амонієвої циклічної катіообмінної смоли, перорально або через клізму (застереження: амонієві компоненти не можна застосовувати пацієнтам, хворим на цироз печінки). У випадку дигіталізації надто швидке зниження концентрації калію у сироватці крові може спричинити дигітальну токсичність.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту. Блювання, діарея, нудота, біль у животі, відчуття дискомфорту, відчуття печіння у шлунку та стравоході, запор, незначні ерозійні зміни у тонкому кишечнику, гастродуоденальні виразки (ризик появи гастродуоденальних виразок збільшується при застосуванні високих доз калію хлориду), метеоризм, дуже рідко - мелена.З боку серцево-судинної системи. Аритмії, порушення атріовентрикулярної провідності.З боку шкіри та підшкірних тканин. Висипання.Гіперкаліємія може розвиватися особливо у випадку ниркової дисфункції.Гіперкаліємії слід запобігати шляхом постійного контролю рівня калію у сироватці крові.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому місці при температурі 15-25 ºС, недоступному для дітей.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

ЗаявникМЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ/MEDA Pharma GmbH & Co. KG.Місцезнаходження заявника та/або представника заявника. Бенцштрассе 1, 61352 Бад Хомбург, Німеччина/Benzstrasse 1, 61352 Bad Homburg, Germany.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Калій-Нормін
Виробник:Алкалоіда Кемікал Компані ЗАТ для "МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ", Угорщина/Німеччина
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/0553/01/01 від 30.04.2014. Наказ № 294 від 30.04.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Potassium chloride
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: potassium chloride;1 таблетка містить калію хлориду 1 г;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілбутираль, спирт цетиловий, магнію стеарат, тальк.

Фармакотерапевтична група:Мінеральні добавки. Препарати калію.
Код АТС:A12BA01 - Калію хлорид
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама