Кальмабен (Diphenhydramine) інструкція із застосування

Кальмабен фото, інструкція
Дозування:
Кальмабен таблетки, в/о, по 50 мг №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармацеутіше Фабрік Монтавіт ГмбХ, Австрія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить 50 мг дифенгідраміну гідрохлориду;допоміжні речовини: коповідон, кросповідон, целактоза 80, магнію стеарат, гуміарабік, сахароза, тальк, гіметелоза, кальцію карбонат, повідон, титану діоксид, гліцерин, кремнію діоксид, ліковакс Е.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору;

Виробник:

Фармацеутіше Фабрік Монтавіт ГмбХ, Австрія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат містить блокатор Н1-рецепторів - дифенгідрамін, який вибірково пригнічує дію гістаміну на Н1 рецептори. Препарат чинить седативну, протиблювотну, антихолінергічну та протисудомну дії, а також знімає прояви алергії та свербежу. Завдяки снодійному та заспокійливому ефектам, препарат полегшує процес засинання та подовжує тривалість сну. Снодійний ефект, як правило, починається через 30 хвилин після прийому препарату через рот.Дія на ЦНС зумовлена центральною М-холінолітичною активністю та, ймовірно, дією на Н3-рецептори мозку.Фармакокінетика. Дифенгідраміну гідрохлорид повільно адсорбується з максимальним рівнем у плазмі крові через 1 - 4 години після перорального прийому. Біодоступність дифенгідраміну гідрохлориду становить 42 - 72%. Ефективні концентрації в плазмі крові для снодійного ефекту після перорального прийому – 30-68 нг/мл. Період напіввиведення із плазми крові становить 3,4 – 17,2 годин після перорального прийому. Менш 1% виводиться у незміненому стані з сечею. Виведення метаболітів дифенгідраміну гідрохлориду з сечею становить 64% після разового перорального прийому препарату в дозі 100 мг і 49% після повторного перорального прийому 50 мг препарату через 96 годин.

Показання до застосування:

Препарат застосовується як снодійний засіб для короткочасного лікування проблем засинання та для підтримання сну. Кальмабен знімає прояви алергії.

Протипоказання:

Гіперчутливість до дифенгідраміну гідрохлориду, інших антигістамінних засобів або до будь-якого з компонентів препарату; напад бронхіальної астми; феохромоцитома; закритокутова глаукома; епілепсія; уроджений подовжений QT-синдром; брадикардія, порушення ритму серця; тривале призначення препаратів, які можуть подовжувати QT-інтервал; гіпомагніємія, гіпокаліємія; прийом інгібіторів моноаміноксидази або алкоголю; вік до 12 років; вагітність та період лактації.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю призначають Кальмабен пацієнтам із закритокутовою глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози, стенозуючою виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, стенозом шийки сечового міхура, бронхіальною астмою.Для лікування розладів сну Кальмабен не слід застосовувати у дозі більше ніж 50 мг, а період лікування повинен бути настільки коротким, наскільки це можливо. Для того, щоб уникнути стану зниження психомоторних реакцій після прийому препарату, необхідно забезпечити адекватну тривалість сну протягом 7-8 годин. Застосування при вагітності і лактаціїКальмабен не слід приймати під час вагітності та лактації. Жінкам, які планують завагітніти або вважають, що вони є вагітними, слід припинити застосування препарату.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. Кальмабен викликає сонливість і зменшує швидкість реакцій, внаслідок цього знижує здатність активного включення в автомобільний рух та керування механізмами. При одночасному прийомі потенціює дію алкоголю.У разі недостатньої тривалості сну після прийому Кальмабену можливість порушення свідомості підвищується, і внаслідок цього можна очікувати загальмованості реакцій наступного дня.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці Кальмабену. Препарат слід приймати за 30 хвилин до сну, запиваючи достатньою кількістю безалкогольної рідини (наприклад, одна склянка води). При лікуванні стійких розладів сну препарат призначається протягом 14 днів. Можливі повторні курси. Для зняття проявів алергії препарат призначають дорослим та дітям старше 12 років по 1 таблетці 1-3 рази на добу. Курс лікування 10-15 днів.

Передозування:

Передозування може проявлятися як симптоми з боку ЦНС депресії (седативний ефект, сонливість, гіпотонія, дихальна депресія), так і стимуляції центральної нервової системи (збудження, тривожні стани, тремор, м’язові спазми, галюцинації). Іноді симптоми схожі на отруєння атропіном: сухість слизової оболонки рота, мідріаз, тахікардія, аритмія, пригнічення системи кровообігу та дихання. Описаний розвиток рабдоміолізу після передозування дифенгідраміну гідрохдориду.Як антидот при передозуванні дифенгідраміну гідрохлориду може бути призначений фізостигмін (0,02-0,06 мг/кг маси тіла внутрішньовенно) декілька разів, якщо антихолінергічні симптоми наростають. У випадках передозування фізостигміну рекомендується введення атропіну.

Побічні дії:

Залежно від індивідуальної чутливості хворого найпоширенішими побічними ефектами є сонливість, порушення концентрації уваги протягом наступного дня, особливо у разі недостатньої тривалості сну після прийому препарату. Можлива загальна слабкість. Головний біль, запаморочення, артеріальна гіпотензія, відчуття серцебиття, синусова тахікардія. Іноді можливі сухість в ротовій порожнині, носі та горлі, порушення зору, гастроінтестинальні порушення (нудота, блювання, діарея, запор, гастроезофагальний рефлюкс) та порушення сечовиділення. У поодиноких випадках можливі реакції гіперчутливості, зміни у формулі крові, підвищення внутрішньоочного тиску і, особливо у дітей, парадоксальні реакції у формі збудження центрального походження такі, як ажитація, роздратованість, нервозність, тривожний стан та безсоння. У поодиноких випадках під час лікування антигістамінними засобами спостерігаються алергічні реакції на шкірі, контактні дерматити, реакції фотосенсибілізації (уникати прямого сонячного світла!) та порушення функції печінки (холестатична жовтяниця).Після різкого припинення тривалого прийому дифенгідраміну гідрохлориду, порушення сну можуть поступово знову проявитися. Після невірного тривалого застосування може виникнути залежність від прийому препарату.

Лікарська взаємодія:

Кальмабен не слід призначати разом з препаратами, які містять дифенгідраміну гідрохдорид, включаючи ті, які застосовуються місцево.Кальмабен не слід приймати разом з інгібіторами МАО або з алкоголем. Одночасний прийом інгібіторів МАО та дифенгідраміну гідрохлориду може призвести до підвищення артеріального тиску, а також впливати на центральну нервову та дихальну системи. Вживання дифенгідраміну гідрохлориду разом з гіпотензивними препаратами може посилювати відчуття втоми. Слід уникати додаткового призначення препаратів, які подовжують Т- інтервал на ЕКГ. Підвищує дію аналгетиків та психотропних препаратів (трициклічних антидепресантів, барбітуратів, анксіолітиків, седативних та снодійних засобів, наркотичних анальгетиків).

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла та вологи місці, при температурі не вище 30о С. Термін придатності - 5 років.Правила відпуску. За рецептом.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

10 таблеток:1 блістер по 10 таблеток , упакований у картонну коробку.30 таблеток: 3 блістери по 10 таблеток , упаковані в картонну коробку

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва: diphenhydramine;

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Адреса

Зальбергштрасе 96, А-6060 Абзам, Тіроль, Австрія

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.