Кальци-Ефф (Calcium (different salts in combination)) інструкція із застосування

Кальци-Эфф фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Кальци-Ефф таблетки шип. №10 (2х5) у стрип.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ексір Фармасьютикал Ко., Іран.

Фармакотерапевтична група:

Препарати кальцію. Комбінація різних солей кальцію.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка шипуча містить кальцію лактату глюконату 2,94 г, кальцію карбонату 0,3 г, що еквівалентно іонізованому кальцію 0,5 г;допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, сахароза, сахарин натрію, натрію хлорид, ароматизатор лимонний, поліетиленгліколь 6000, натрію бензоат (Е 211), повідон.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Ексір Фармасьютикал Ко., Іран.

Фармакотерапевтична група:

Препарати кальцію. Комбінація різних солей кальцію.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Остеопороз різного генезу (клімактеричний, сенільний, зумовлений тривалою терапією глюкокортикоїдами, іммобілізацією, гастроектомією) – частіше у складі комбінованої терапії; профілактика перед- та постклімактеричної демінералізації кісток; рахіт і остеомаляція (як доповнення до основної терапії); тетанія латентного перебігу; стани, що супроводжуються підвищеною потребою у кальції, у тому числі вагітність, період годування груддю, період інтенсивного росту у дітей.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гіперкальціємія (у тому числі при гіперпаратиреозі, передозуванні вітаміну D, декальцифікуючих пухлинах, таких як плазмоцитома, метастази у кістках); виражена гіперкальціурія; тяжка ниркова недостатність; саркоїдоз.  

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Даних щодо тератогенної дії на плід не виявлено.При проведенні лікування малоймовірно, що та незначна кількість кальцію, яка може виділятися у грудне молоко, буде несприятливо впливати на немовля.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не відома.

Діти:

Не застосовують дітям віком до 2 років.

Спосіб застосування та дози:

Призначають дорослим і дітям старше 2 років. Перед прийомом таблетку слід розчинити в 1 склянці води. Препарат можна застосовувати незалежно від прийому їжі.Дорослим та дітям віком від 7 років - по 2 таблетки на добу; дітям віком від 2 до 7 років – 1 таблетка. У тяжких випадках у перші тижні лікування можливо підвищення дози до 4 таблеток на добу (2 г іонізованого кальцію). Рекомендована добова доза для жінок у період вагітності або годування груддю становить 1,2 г іонізованого кальцію (2 таблетки на добу).Тривалість застосування препарату визначається лікарем індивідуально.

Передозування:

Про випадки гострого передозування повідомлень немає. Можна очікувати, що передозування спричинить порушення з боку шлунково-кишкового тракту, але не призведе до виникнення гіперкальціємії, за винятком випадків одночасного застосування вітаміну D у високих дозах і його похідних. 

Побічні дії:

Рідко – слабо виражений метеоризм, запор або діарея.

Лікарська взаємодія:

У зв’язку з можливим утворенням комплексів, які не всмоктуються, шипучі таблетки КАЛЬЦИ-ЕФФ можуть зменшувати абсорбцію естрамустину, етидронату і, можливо, інших бісфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду для прийому внутрішньо і препаратів фтору. Етидронат необхідно приймати через 2 години після прийому КАЛЬЦИ-ЕФФ.Одночасне застосування вітаміну D і його похідних збільшує всмоктування кальцію.Застосування нітрату галію з КАЛЬЦИ-ЕФФ може зменшувати ефект нітрату галію; застосування бікарбонату натрію з КАЛЬЦИ-ЕФФ може призвести до синдрому дискальціємії; фториду натрію з КАЛЬЦИ-ЕФФ - до створення комплексу іонів кальцію з фторидом, що інгібує абсорбцію фториду та кальцію. Всмоктування кальцію зі шлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному вживанні деяких видів їжі, наприклад шпинату, ревеню, висівок і зернових.При застосуванні у високих дозах разом з вітаміном D і його похідними кальцій може зменшувати реакцію на верапаміл і, можливо, на інші блокатори кальцієвих каналів.При прийомі внутрішньо кальцію у високих дозах у пацієнтів, які одержують препарати наперстянки, можливо збільшення ризику розвитку аритмій.Тіазидні діуретики зменшують екскрецію кальцію із сечею, тому при їх одночасному застосуванні з шипучими таблетками КАЛЬЦИ-ЕФФ існує ризик розвитку гіперкальціємії.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому та недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 2 таблетки у стрипі, по 5 стрипів в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Пацієнтам із незначною гіперкальціурією (що перевищує 300 мг або 7,5 ммоль/добу), зі слабко або помірно вираженими порушеннями функції нирок, а також за наявності в анамнезі сечокам’яної хвороби необхідний регулярний контроль екскреції кальцію із сечею. За необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим, схильним до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах, рекомендується збільшення прийому рідини.При лікуванні препаратами кальцію необхідно запобігати прийому вітаміну D або його похідних у високих дозах, якщо тільки для цього немає особливих показань. Оскільки є свідчення про те, що солі кислоти лимонної збільшують усмоктування алюмінію, слід з обережністю призначати КАЛЬЦИ-ЕФФ при прийомі таблеток, які містять кислоту лимонну, хворим з вираженими порушеннями функції нирок, особливо при супутньому прийомі препаратів, які містять алюміній.Слід додержуватися інтервалів не менше 3 години між прийомом таблеток КАЛЬЦИ-ЕФФ та естрамустину, етидронату та інших бісфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду для прийому внутрішньо і препаратів фтору.При призначенні препарату хворим на цукровий діабет слід враховувати, що вміст вуглеводів в 1 шипучій таблетці становить 870 мг.При призначенні препарату пацієнтам, що знаходяться на низькосольовій дієті, слід мати на увазі, що вміст натрію в 1 шипучій таблетці становить 270 мг.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.