UA RU

Кальциум-Д (Combined drugs) інструкція із застосування

Кальциум-Д фото, інструкція
Дозування:
Кальциум-Д суспензія ор. по 120 мл у флак.
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

суспензія

Виробник:

Безпосереднє виробництво: none

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Кальцій, комбінації з вітаміном D та/або іншими препаратами.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 5 мл суспензії оральної містять кальцію карбонату 625 мг еквівалентно елементарному кальцію 250 мг, вітамін Д3 еквівалентно холекальциферолу 125 МО;допоміжні речовини: ксантанова камедь; сорбіту розчин, що не кристалізується (70 %); метилпарагідроксибензоат (Е 218); пропілпарагідроксибензоат (Е 216); кислота лимонна моногідрат; динатрію едетат; кремнію діоксид колоїдний безводний; гліцерин; сахарин натрію; есенція полунична S-3397; вода очищена.

Лікарська форма:

суспензія

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

none

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Кальцій, комбінації з вітаміном D та/або іншими препаратами.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору. Поповнює нестачу кальцію та вітаміну Д3 в організмі, потрібен для мінералізації зубів. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, згортанні крові, регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень, підтриманні стабільної нервової діяльності.Застосування кальцію та вітаміну Д3 перешкоджає збільшенню продукування паратиреоїдного гормону (ПТГ), який є стимулятором підвищеної кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).Фармакокінетика.Кальцій.Всмоктування: приблизно 30% прийнятої дози кальцію всмоктується через шлунково-кишковий тракт.Розповсюдження та метаболізм: 99% кальцію концентрується в твердих структурах організму (кістки, зуби); 1% – залишається у внутрішньому та позаклітинному середовищі.Приблизно 50% кальцію в крові знаходиться у фізіологічно активній іонізованій формі. Майже 10% знаходиться у комплексі з цитратами, фосфатами та іншими аніонами. 40%, що залишились, входять до складу білків, в основному – до альбумінів.Виведення: кальцій виводиться з фекаліями, сечею та потом. Вітамін Д3.Всмоктування: вітамін Д3 легко всмоктується у тонкому кишечнику.Розповсюдження та метаболізм: холекальциферол та його метаболіти циркулюють у крові у вигляді специфічних глобулінів. Холекальциферол перетворюється в печінці на гідроксильно активну форму 25-гідроксихолекальциферол, потім перетворюється в нирках на 1,25-гідроксихолекальциферол, який відповідає за посилене всмоктування кальцію. Вітамін Д3, який не піддався метаболізму, зберігається у м'язовій та жировій тканинах.Виведення: вітамін Д3 виводиться з фекаліями та сечею.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика дефіциту кальцію та вітаміну Д3, зумовленого неповноцінною дієтою та/або порушенням харчування; для профілактики остеопорозу та як доповнення до специфічної терапії остеопорозу; при підвищеній потребі організму в кальції та вітаміні Д3 в період вагітності або годування груддю, а також дітям віком від 1 місяця.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату, первинна або вторинна гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія або сечокам’яна хвороба, декальцинуючі пухлини, такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз. Препарат також протипоказаний при гіперпаратиреоїдизмі і тяжкій нирковій недостатності. Остеопороз, зумовлений іммобілізацією. Гіпервітаміноз Д3. Туберкульоз в активній фазі.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Для запобігання передозування добова доза не має перевищувати 1500 мг кальцію та 600 МО вітаміну Д3. Вітамін Д3 та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у матері та дитини.Необхідно уникати довготривалого застосування вітаміном Д через можливий розвиток гіперкальціємії, що призводить до вад фізичного та розумового розвитку плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосовують дітям віком від 1 місяця.

Спосіб застосування та дози:

Приймають внутрішньо безпосередньо перед прийомом їжі або під час їжі. Упаковка містить мірну ложку з поділками, одна поділка відповідає 2,5 мл.Дорослим для лікування остеопорозу по 10 мл 2-3 рази на добу.Як профілактичний засіб для профілактики дефіциту кальцію та вітаміну Д3 при неповноцінній дієті або порушенні харчування, а також для профілактики остеопорозу та остеомаляції:дорослим і дітям віком від 6 років – по 2,5 мл 1 раз на добу;дітям від 6 місяців до 6 років – по 7,5 мл на добу, розділених на 3 прийоми; грудним доношеним дітям від 1 до 6 місяців – по 7,5 мл на добу, розділених на 3 прийоми, попередньо розбавлених молоком або перевареною водою. Вагітним і жінкам, які годують груддю, для профілактики остеопорозу – по 5 мл 2 рази на добу. В умовах підвищеної інсоляції вишезазначені дози зменшувати удвічі.Тривалість застосування Кальциум-Д визначається індивідуально, виходячи з клінічної ситуації та добових доз препарату. Як правило, курс лікування становить 2 місяці.

Передозування:

Найбільш серйозним наслідком гострого або хронічного передозування є гіперкальціємія, зумовлена гіперчутливістю до вітаміну Д. Ознаки гіперкальціємії включають анорексію, нудоту, запор, блювання, болі в животі, запаморочення, відчуття розгубленості, слабкість, м'язову слабкість, відчуття втоми, головний біль; біль у кістках, відкладення солей у нирках, утворення ниркових каменів, гіперкальціємію, гіперкальціурію, гіперкреатинемію, у тяжких випадках – порушення серцевого ритму. Пацієнт може знепритомніти або впасти в кому. Полідипсія та поліурія свідчать про можливість ниркового ураження.У пацієнтів, які приймають велику кількість кальцію та лугів, що абсорбуються, може виникати молочно-лужний синдром (синдром харчової гіперкальціємії), алкалоз та ниркова недостатність. Такі пацієнти потребують госпіталізації.Лікування. Прийом препарату слід припинити. Необхідно ввести в організм велику кількість рідини та дотримуватись дієти з обмеженою кількістю кальцію. В особливо тяжких випадках може виникнути необхідність у застосуванні кортикостероїдів та іншої спеціальної терапії.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: запор, метеоризм, нудота, болі у животі, діарея.З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи свербіж, висипання, кропив’янку.Рідко зустрічається гіперкальціємія, гіперкальціурія.Препарат містить пропілпарагідроксибензоат (Е 216) та метилпарагідроксибензоат (Е 218), що здатні спричинити розвиток алергічних реакцій (можливо, уповільненого типу).

Лікарська взаємодія:

Кальцій може посилювати абсорбцію препаратів тетрациклінового ряду, тому препарат треба приймати за 3 години до або після прийому вищевказаних препаратів.Для запобігання зниження всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію рекомендується приймати препарат не раніше як за 2 години після їх прийому.Активність вітаміну Д3 може зменшитися при одночасному застосуванні фенітоїну або барбітуратів.При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану хворого, тому що препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів.Кортикостероїди зменшують всмоктування кальцію, тому лікування кортикостероїдами може потребувати збільшення дози препарату.Одночасне лікування препаратами холестираміну або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії може знижувати всмоктування вітаміну Д.При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду зростає ризик виникнення гіперкальціємії, тому що вони збільшують канальцієву реабсорбцію кальцію. Навпаки, фуросемід та інші петльові діуретики збільшують виведення кальцію нирками.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 120 мл у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Кандидат медичних наук

Луганский государственный медицинский университет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.