Камфарт (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Босналек д.д., Боснія і Герцеговина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовують місцево при суглобовому та м’язовому болю. Засоби, що містять похідні саліцилової кислоти.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 г крему містить камфори рацемічної 20 мг, метилсаліцилату 10 мг, бензилнікотинату 10 мг, ментолу рацемічного 10 мг; допоміжні речовини: парафін рідкий, емульгатор Е 2155 (спирт стеариловий, макроголу (7) стеариловий ефір, макроголу (10) стеариловий ефір), віск білий, цетилпальмітат, олія хвойна, вода очищена.

Лікарська форма:

крем

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Босналек д.д., Боснія і Герцеговина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовують місцево при суглобовому та м’язовому болю. Засоби, що містять похідні саліцилової кислоти.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Ревматичний біль, невралгія, міалгія; люмбаго, ішіас; фіброзит; біль, спричинений утворенням спайки плеври; спортивні травми та забиття у спортсменів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, ацетилсаліцилової кислоти та інших саліцилатів; чутлива шкіра (пацієнти, схильні до екземи), гострі запальні захворювання шкіри, відкриті рани та виразки, порушення цілісності шкіри, у тому числі при опіках, екземі, дерматиті. Бронхіальна астма, коклюш, схильність до судом.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не перевищувати дозу і частоту застосування крему, оскільки це може призвести до появи побічних ефектів.Слід запобігати потраплянню препарату на пошкоджену шкіру, слизові оболонки очей, рота та носа. Не втирати у ніздрі. При сильному подразненні шкіри застосування крему слід припинити.Після застосування крему потрібно вимити руки.На ділянку, на яку нанесено крем, не слід накладати зігріваючі компреси, а також крем не наносять на попередньо розігріту шкіру. Оброблені кремом ділянки шкіри слід захищати від сонячного випромінювання через можливі прояви фотосенсибілізації.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не призначають у період вагітності і годування груддю. Активні компоненти крему можуть проникати через плацентарний бар’єр та спричинити порушення розвитку плода. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на дані здібності, але у разі виникнення побічних реакцій з боку нервової системи (запаморочення, збудження, судоми) слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Не застосовують дітям віком до 12 років. Потрапляння препарату, у складі якого є камфора, на слизову оболонку носа у дітей може спричинити колапс або кому.

Спосіб застосування та дози:

Камфарт®, крем, призначений виключно для зовнішнього застосування на непошкодженій шкірі. Дорослі та діти віком від 12 років наносять крем тонким шаром та обережно втирають у шкіру ураженої ділянки 3-4 рази на добу. Крем можна наносити одночасно не більш ніж на дві ділянки; поверхня нанесення за площею не повинна перевищувати двох долонь. Лікування без повторної консультації лікаря не повинно тривати більше 7-8 днів.

Передозування:

Потенційною небезпекою при місцевому застосуванні крему є виникнення сильного подразнення та анафілактичної реакції на метилсаліцилат. Можливе посилення побічних реакцій, контактний дерматит, відчуття сильного тепла та печіння, запаморочення, атаксія, приливи, сонливість. При випадковому потраплянні препарату внутрішньо або при нанесенні на слизову оболонку, особливо носа у дітей, можливі токсичні реакції. Симптомами інтоксикації є нудота, блювання, коліки, головний біль, судомні скорочення м’язів, епілептиформні судоми, делірій, пригнічення ЦНС та кома. Внаслідок наявності камфори можливе пригнічення дихання, що супроводжується характерним запахом; можлива анурія. При випадковому потраплянні препарату внутрішньо слід промити шлунок із застосуванням фізіологічного розчину, прийняти проносні засоби та активоване вугілля. Не слід викликати блювання, оскільки стан може погіршитись. Потрібен моніторинг дихальної і серцево-судинної системи. При виникненні судом призначають діазепам або барбітурати внутрішньовенно, гемодіаліз з ліпідним діалізатором.

Побічні дії:

Шкіра: подразнення шкіри на місці нанесення крему, почервоніння, дерматити, в тому числі контактний дерматит, реакції гіперчутливісті, особливо в осіб з чутливою шкірою та в осіб з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти та інших саліцилатів. Алергічні реакції: можливі алергічні реакції включають шкірні висипання, кропив’янку, свербіж, анафілактичні реакції. У випадку появи висипу лікування потрібно припинити. Дихальна система: при застосуванні препарату зростає ймовірність та частота виникнення спазму бронхів, особливо у дітей. Нервова система: можливі головний біль, запаморочення, збудження, виникнення судом, спричинених камфорою.Загальні прояви: нанесення крему на великі поверхні шкіри або на пошкоджену шкіру, зігрівання поверхні, на яку був нанесений крем, може призвести до системних побічних явищ: шум у вухах, нудота, блювання.

Лікарська взаємодія:

Камфарт® не слід застосовувати у випадку лікування антигіпертензивними засобами та антидепресантами через можливу взаємодію з камфорою та ментолом. Супутня терапія з місцевим застосуванням метилсаліцилату та прямих антикоагулянтів може призвести до посилення антикоагуляційного ефекту та збільшення протромбінового часу. Одночасне застосування з варфарином може спричинити кровотечу. Не рекомендується застосовувати одночасно з іншими мазями та кремами.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 40 г у тубі, по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.