Касенлакс (Macrogol) інструкція із застосування

Касенлакс фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Касен Рекордаті С.Л., Іспанія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Неселективні блокатори β-адренорецепторів. Пропранолол

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: макрогол;1 саше містить макроголу 4000 - 10 г;допоміжні речовини: яблучний ароматизатор, сахарин натрію.

Лікарська форма:

порошок

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Касен Рекордаті С.Л., Іспанія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Неселективні блокатори β-адренорецепторів. Пропранолол

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування запорів.

Протипоказання:

Гіперчутливість до макроголу або до інших компонентів препарату; запальні захворювання товстої кишки (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, токсичний мегаколон); кишкова непрохідність або підозра на кишкову непрохідність; перфорація кишечнику або її загроза; біль у животі невизначеного походження.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат не містить цукру, тому його можна призначати хворим на цукровий діабет, а також особам, з раціону яких виключається галактоза.Не слід застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози.До початку лікування потрібно виключити органічну природу запору. Лікування запору будь-яким лікарським засобом є лише допоміжною терапією за умови дотримання здорового способу життя та культури харчування, а саме: споживання більшої кількості рідини та клітковини, відповідна фізична активність та відновлення діяльності кишечнику. Максимальний термін застосування для дітей - не більше 3 місяців. Той факт, що симптоми не зникають навіть у результаті застосування препарату та дотримання відповідної дієти, може вказувати на інші патології, що потребують діагностики та лікування.Слід з обережністю застосовувати пацієнтам, схильним до порушення водно-електролітного балансу, а саме: пацієнтам літнього віку, з порушеннями функцій печінки або нирок; при одночасному прийомі сечогінних засобів, враховуючи можливість розвитку діареї.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат можна призначати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не встановлено.

Діти:

Препарат можна застосувати дітям віком від 8 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для перорального застосування. Лікування нормалізує моторику товстого кишечнику за умови дотримання відповідної культури харчування (дієти). Дорослим і дітям віком від 8 років зазвичай призначають по 1-2 саше на добу, бажано вранці, за один прийом під час їди. Вміст саше попередньо розчиняють у склянці води. Перший ефект від застосування препарату настає протягом 24-48 годин після прийому.  Щоденна доза визначається відповідно до клінічного ефекту і може становити від 1 саше через день (особливо для дітей) до 2 саше на день. Тривалість застосування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання, ефективності лікування. Тривалість лікування для дітей не повинна перевищувати 3 місяців, оскільки немає даних клінічних досліджень щодо застосування препарату понад цей термін.

Передозування:

У зв’язку з відсутністю системної абсорбції передозування малоймовірне.Передозування призводить до діареї, яка зникає, якщо тимчасово припинити застосування препарату або зменшити дозу. Через надмірну втрату рідини внаслідок діареї або блювання може бути потрібна корекція порушеного водно-електролітного балансу. Були зафіксовані випадки аспірації при введенні значних об’ємів поліетиленгліколю з електролітами через назогастральний зонд. Особливий ризик аспірації спостерігається у дітей з неврологічними порушеннями акту ковтання.

Побічні дії:

З боку травної системи: в окремих випадках може виникнути здуття живота та/або біль у животі, нудота, блювання, гострі позиви до випорожнення та мимовільне випорожнення кишечнику.При прийомі дуже великої дози можливий розвиток діареї, яка самостійно припиняється через 1-2 доби після відміни препарату; після цього можна приймати препарат у нижчих дозах. У дітей діарея може викликати болісні відчуття в періанальній області.Можливе порушення водно-електролітного балансу (гіпонатріємія, гіпокаліємія) і/або зневоднення, особливо у пацієнтів літнього віку.Дуже рідко можуть виникнути реакції гіперчутливості, включаючи шкірний свербіж, кропив’янку, висип, набряк обличчя, набряк Квінке, анафілактичний шок, бронхоспазм.

Лікарська взаємодія:

Можливе уповільнення абсорбції лікарських засобів, які приймають одночасно з Касенлаксом. Тому рекомендується приймати препарат окремо від інших засобів, з інтервалом не менше 2 годин.

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

10 або 20 саше у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.