Кемодін (Citicoline) інструкція із застосування

Кемодин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Кемодін розчин д/ін., 250 мг/мл по 2 мл (500 мг) в амп. №5

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Лаб. Лізафарма С.П.А, БІФЛ для "Ессеті Фармасьютичи С.Р.Л.", Італія

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: citicoline;1 мл містить цитиколіну 250 мг (1 ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; 1 ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг);допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин в ампулах.

Виробник:

Лаб. Лізафарма С.П.А, БІФЛ для "Ессеті Фармасьютичи С.Р.Л.", Італія

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращенню функції мембран, у тому числі функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін виявляє протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як черепно-мозкові травми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах. Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговуванні.Фармакокінетика. Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичне фармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісного визначення екзогенного і ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступності препарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральному шляхах введення практично однакові. У ході фармакокінетичного дослідження спостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення дуже повільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб прийому приблизно 16 % дози було виявлено у крові, що свідчить про те, що решта дози була включена у метаболізм.

Показання до застосування:

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату або інших споріднених з хімічної точки зору речовин.Не слід призначати хворим з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Хоча доказів ризику для плода при застосуванні препарату одержано не було, в період вагітності лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана користь переважає потенційний ризик. Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на дитину невідомі. Тому у період годування груддю препарат призначають лише тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В окремих випадках деякі побічні реакції з боку центральної нервової системи можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Цитиколін посилює ефект леводопи.Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.Можна застосовувати з кровоспинними засобами, протинабряковими засобами та рідинними перфузіями.

Діти:

У зв’язку з обмеженим досвідом застосування препарат не слід призначати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 год. Внутрішньовенно призначають у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплиного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель на хвилину).Перші 2 тижні лікування призначають по 500–1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно; потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добова доза – 2000 мг. Рекомендована тривалість курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить12 тижнів.

Передозування:

Не було повідомлень про передозування.

Побічні дії:

Побічні реакції виникають дуже рідко (<1/10000), включаючи поодинокі випадки.Психічні розлади: галюцинації.З боку нервової системи: сильний головний біль, запаморочення.З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, тахікардія.З боку дихальної системи: диспное.З боку травневого тракту: нудота, блювання, діарея.Загальні розлади: озноб, набряк, алергічні реакції, у тому числі: висипання, пурпура, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок; підвищення температури тіла, підвищена пітливість, зміни у місці введення.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ˚С.

Форма випуску / упаковка:

500 мг/2 мл в ампулі з темного скла з кільцем надлому та маркуванням на ампулі; 5 ампул у контурній чарунковій упаковці з прозорої полівінілхлоридної плівки у картонній коробці. 1000 мг/4 мл в ампулі з темного скла з кільцем надлому та маркуванням на ампулі; 5 ампул у картонній вкладці для разміщення та фіксації ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Клінічні характеристики

Гостра фаза порушень мозкового кровообігу та лікування ускладнень і наслідків порушень мозкового кровообігу.Черепно-мозкова травма та її наслідки.Неврологічні розлади (когнітивні, сенситивні, моторні), спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Несумісність

Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Місцезнаходження

Віа Лічіно, 11, 22036 Ерба Комо, Італія/ Via Licino 11-22036 Erba (CO), Italy.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.