Кетоконазол інструкція по застосуванню

Кетоконазол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кетоконазол капсули по 0,2 г №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7574/01/01 від 26.07.2013. Наказ № 39 від 16.01.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули жовтого кольору, які містять гранульований порошок білого або майже білого кольору; состав: 1 капсула містить кетоконазолу - 200 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат (цукор молочний), кальцію стеарат, натрію кроскармелоза.

Виробник:

Червона зірка, ХФЗ, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Кетоконазол.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Синтетичний протигрибковий засіб широкого спектру дії. Має фунгіцидну і фунгістатичну активність щодо дерматофітів (Trichophyton spp., Epidermophyton fl., Mycosporum spp.), дріжджів (Candida spp., Pityrosporum spp.). Менш чутливі до кетоконазолу Aspergillus spp., Sporothrix scheckii та інші фукоміцети (за винятком Entomophthrales). Кетоконазол активний також щодо грампозитивних коків (Staphylococcus spp., Streptococcus spp.). Механізм дії полягає в пригніченні синтезу ергостеролу і зміні ліпідного складу мембрани грибів. Фармакокінетика. Добре абсорбується в шлунково-кишковому тракті, зв'язується з білками плазми. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1-2 год. Період напіввиведення кетоконазолу становить 3,3 год. За 4 доби виводиться 70 % прийнятої дози в незміненому стані та у вигляді неактивних метаболітів, переважно з жовчю і 13 % - з сечею. Фунгіцидні концентрації препарату в слизовій оболонці піхви досягаються на 3-4 день після застосування. Незначна кількість проникає у спинномозкову рідину.

Показання до застосування:

Грибкові захворювання спричинені чутливими до кетоконазолу збудниками:грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами та/або дріжджами (дерматофія, оніхомікози, висівкоподібний лишай) - у разі неефективності місцевого лікування;інфекції ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту, спричинені дріжджами;вагінальний кандидоз (при недостатній ефективності місцевого лікування);системні грибкові інфекції (кандидоз);профілактика грибкових уражень у пацієнтів з підвищеним ризиком їхнього розвитку.

Протипоказання:

Гіперчутливість до кетоконазолу, порушення функції печінки та нирок, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Слід уникати одночасного прийому препаратів, що знижують кислотність шлункового вмісту (антихолінергічні та антацідні засоби, блокатори Н2-рецепторів). Якщо такі лікарські засоби показані, їх слід приймати не раніше ніж через 2 години після прийому кетоконазолу.З обережністю призначають жінкам старше 50 років, пацієнтам з захворюванням печінки або алергічними реакціями на лікарські засоби в анамнезі, з порушеннями функції надниркових залоз. Необхідно регулярно контролювати картину периферичної крові, функціональний стан печінки та нирок. Лікування продовжують протягом декількох днів після зникнення всіх симптомів захворювання. Кетоконазол не призначений для лікування грибкового менінгіту.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо. Дорослим призначають по 200 мг (1 капсулі) один раз на добу під час їжі. У разі недостатнього терапевтичного ефекту дозу збільшують до 400 мг (2 капсул) один раз на добу.Тривалість лікування при дерматомікозах - 4 тижні, при висівкоподібному лишаї - 10 днів, при оніхомікозах - 6-12 місяців, при кандидозі порожнини рота та шкіри - 2-3 тижні, при системних мікозах - 1-2 місяці. При вагінальних кандидозах добова доза -400 мг, тривалість терапії - 5 днів.Дітям старше 12 років призначають по 200 мг (1 капсулі) один раз на добу під час їжі. Тривалість курсу визначається клінічною ситуацією.

Передозування:

Випадки передозування при застосуванні рекомендованих доз не описані. Можливе посилення побічних ефектів. При випадковому прийманні препарату у дозах, які перевищують рекомендовані, слід провести промивання шлунка гідрокарбонатом натрію. Показане симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Можливі біль у животі, нудота, блювання, діарея, головний біль, запаморочення, розлади сну, фотофобія, парастезія, тромбоцитопенія, екзантема. Дуже рідко - випадіння волосся, гінекомастія, зниження лібідо, олігоспермія, артралгія, гарячка, алергічні реакції у вигляді кропив'янки, шкірного висипу. Крім цього, у дітей -гіперкінезія, знервованість, безсоння, кон'юнктивіт, збудження.

Лікарська взаємодія:

Оскільки абсорбція кетоконазолу залежить від рН, то антациди, антихолінолітики та β-блокатори зменшують його всмоктування у шлунку. При одночасному застосуванні рифампіцин та ізоніазид знижують концентрацію кетоконазолу у плазмі, кетоконазол може підвищувати концентрацію циклоспорину, ритонавіру, непрямих антикоагулянтів та метилпреднізолону в плазмі. Кетоконазол інгібірує активність деяких оксидаз печінки і може уповільнити інактівацию препаратів, метаболізм яких залежить від дії цих ферментів. Підвищений рівень призначених паралельно з кетоконазолом препаратів може збільшити частоту прояву побічних ефектів. Це відноситься до таких засобів, як циклоспорин, терфенадин, антикоагулянти, метилпреднізолон і, ймовірно, бусульфан. При одночасному призначенні з кетоконазолом дози цих лікарських засобів слід знизити. Кетоконазол не можна призначати одночасно з астемізолом.Після лікування грізеофульвіном рекомендується зробити перерву на один місяць, а потім почати лікування кетоконазолом.

Термін придатності:

Зберігати у сухому місці при температурі від 15 до 25 оС. Термін придатності - 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері. По 1 або 2 блістери у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: ketoconazole; 1-ацетіл-4-[4-[[2-(2,4-діхлорфеніл)-2-(1Н-імідазол-1-ілметил)-1,3 -діоксолан-4-іл]метокси]феніл]піперазин;Форма випускуКапсули.Адреса61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1. Тел/факс (057) 733-10-96, 733-07-04.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кетоконазол
Виробник:Червона зірка, ХФЗ, ПАТ
Форма випуску: По 10 капсул у блістері. По 1 або 2 блістери у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7574/01/01 від 26.07.2013. Наказ № 39 від 16.01.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Ketoconazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Кетоконазол.
Код АТС:D01AC08 - Кетоконазол
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені ідентифікували молекули, що викликають розвиток раку
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтологи назвали продукти, які слід виключити з раціону для покращення роботи кишківника
Згідно зі статистикою, запорами страждають близько...
Реклама