Холісал (Combined drugs) інструкція із застосування

Холисал фото, інструкція
Дозування:
Холісал гель д/рот. порож. по 10 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Єльфа, Фармзавод, А.Т., Польща

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються у стоматології місцево.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини:1 г гелю містить холіну саліцилату 87,1 мг та хлориду цеталконію 0,1 мг;

допоміжні речовини:гідроксиетилцелюлоза, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), гліцерин (Е 422), олія анісова, етанол 96 %, вода очищена.

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозора безбарвна однорідна маса з запахом анісової олії.

Виробник:

Єльфа, Фармзавод, А.Т., Польща

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються у стоматології місцево.

Фармакологічні властивості:

При місцевому застосуванні головна діюча речовина холіну саліцилат швидко всмоктується слизовою оболонкою порожнини рота, надаючи місцеву знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дії. Гальмує активність циклооксигенази, функції макрофагів і нейтрофілів, продукцію інтерлейкіну-1 і пригнічує синтез простагландинів. Володіє також протимікробною і протигрибковою дією (в кислому і лужному середовищі). Цеталконія хлорид -антисептик, діє на бактерії, а також гриби і віруси. Гелева етаноловмісна адгезивна основа забезпечує швидкий розвиток ефекту і довго утримує на слизовій оболонці діючі речовини.
Знеболююча дія настає через 2-3 хвилини, при цьому її тривалість становить 2-8 годин. Холісал® не містить цукру, не володіє місцево-подразнюючою дією і добре переноситься хворими.

Показання до застосування:

Для місцевого застосування на слизові оболонки порожнини рота як знеболюючий і протизапальний засіб при лікуванні захворювань пародонту, пошкоджень слизової оболонки, захворювань протікають з запальною реакцією і болем, в тому числі:
стоматити різної етіології; гінгівіти; пародонтити; пошкодження слизової при носінні зубних протезів; травми слизової оболонки порожнини рота; біль при прорізуванні зубів у дітей; хейлітов; молочниця; невеликі оперативні втручання; червоний плоский лишай; мультиформна еритема (в т.ч. синдром Стівенса-Джонсона) - у складі комплексної терапії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до холіну саліцилату, інших саліцилатів, хлориду цеталконію або до будь-яких інших компонентів лікарського засобу.

Особливості застосування:

Препарат містить метилпарабен та пропілпарабен, що може спричинити подразнення. При виникненні будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не проводилися дослідження відносно тривалості та ступеня всмоктування холіну саліцилату в організмі після місцевого застосування гелю на слизові оболонки ротової порожнини.

У I-II триместрах вагітності препарат застосовують з обережністю, з урахуванням співвідношення ризик/користь. Похідні саліцилової кислоти протипоказані у ІІІ триместрі вагітності.

Діючі речовини проникають у грудне молоко, тому не рекомендується застосовувати їх у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Лікарський засіб не порушує психофізичну працездатність і не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Діти:

Не застосовувати дітям до 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Місцево. Холісал® застосовують 2-3 рази на день до їди (з метою знеболення) або після їди і перед сном. Гель в кількості 1 см для дорослих і 0,5 см для дітей видавлюють на чистий палець і втирають легкими масажними рухами в уражену ділянку слизової оболонки порожнини рота.
При захворюваннях пародонту гель вводиться в ясневі кишені або застосовується у вигляді компресів, або обережно втирається в ясна 1-2 рази на день.

Передозування:

Теоретично передозування лікарського засобу неможливе. Однак, якщо це відбудеться, пацієнтові слід прополоскати порожнину рота великою кількістю води і, якщо необхідно, викликати блювання. У випадку підвищеної чутливості до саліцилатів, після передозування гелю і всмоктування в організм значних кількостей холіну саліцилату можуть настати симптоми системної дії саліцилатів: підвищене потовиділення, шум у вухах, нудота, блювання, запаморочення, шкірні висипання (еритема та кропив’янка). Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

У місці нанесення може виникнути короткочасне відчуття печіння, яке згодом проходить. Через наявність у складі метилпарабену та пропілпарабену можливий розвиток алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

При місцевому застосуванні препарату відповідно до рекомендованих дозувань відсутній ризик виникнення взаємодії.

Лише у випадку значного передозування і розвитку симптомів системної дії холіну саліцилату слід враховувати, що він діє синергічно з іншими протизапальними, жарознижувальними і болезаспокійливими лікарськими засобами.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

Гель упаковують по 10 г в алюмінієві туби. Тубу разом з інструкцією із застосування поміщають в індивідуальну картонну пачку.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.