Кіовіг розчин інструкція по застосуванню

Кіовіг розчин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кіовіг розчин д/інф. по 1 г (10 мл) у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
UA/16079/01/01 від 12.06.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина:

імуноглобулін людини нормальний (IVIg)*;

розчин для інфузій по 100 мг/мл:

1 флакон по 10 мл містить 1 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 25 мл містить 2,5 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 50 мл містить 5 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 100 мл містить 10 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 200 мл містить 20 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 300 мл містить 30 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg).

* відповідає вмісту білка людини, при якому щонайменше 98 % становить IgG

розподіл підкласів імуноглобуліну IgG:

IgG1 ≥ 56,9 %;

IgG2 ≥ 26,6 %;

IgG3 ≥ 3,4 %;

IgG4 ≥ 1,7 %;

максимальний вміст імуноглобуліну А (IgА) ‒ 0,14 мг/мл;

допоміжні речовини: гліцин, вода для ін’єкцій.

Виробник:

Баксалта Белджіум Мануфектурінг СА

Місцезнаходження виробника:

Бульвар Рене Бранкуа 80, Лессін, 7860, Бельгія.

Фармакотерапевтична група:

Імуноглобулін людини нормальний для внутрішньовенного введення.

Фармакологічні властивості:

Фармокодінаміка.

Імуноглобулін людини нормальний містить переважно імуноглобулін G (IgG) із широким спектром антитіл до збудників інфекцій, таких як поліомієліт (вірус поліомієліту), вірус гепатиту А, парвовірус В19, дифтерійний токсин, кір та гепатит.

Нормальний імуноглобулін людини містить антитіла IgG, що присутні в організмі більшості здорових людей. Зазвичай він виготовляється з пулу плазми, отриманого не менш ніж із 1000 порцій донорської крові. Розподіл підкласів імуноглобуліну G збігається з таким розподілом у природній плазмі крові людини. Відповідні дози цього лікарського засобу здатні підвищити аномально низький вміст імуноглобуліну G до нормального рівня.

Механізм дії при показаннях, за винятком замісної терапії, вивчений не повністю, але передбачає імуномодуляторний ефект.

Фармококінетіка.

Після внутрішньовенного введення нормальний імуноглобулін людини стає одразу і повністю біодоступним у системі кровообігу реципієнта. Він відносно швидко розподіляється між плазмою і позасудинною рідиною; приблизно через 3‒5 днів після його введення досягається стан рівноваги його вмісту між внутрішньосудинним і позасудинним простором.

Фармакокінетичні параметри препарату КІОВІГ були визначені в двох клінічних дослідженнях у пацієнтів, хворих на первинний імунодефіцит (ПІД), що були проведені в Європі і США. Разом у цих дослідженнях брало участь 83 особи віком принаймні 2 роки, які отримували дози 300‒600 мг/кг маси тіла кожні 21‒28 днів протягом 6‒12 місяців. Медіанний період напіввиведення IgG після введення препарату КІОВІГ становив 32,5 дня. Цей показник у різних пацієнтів може бути різним, особливо у хворих на первинний імунодефіцит. Фармакокінетичні параметри препарату подано у таблиці 1 відповідно до трьох вікових груп пацієнтів: діти (до 12 років,n=5), підлітки (13‒17 років,n = 10) і дорослі (від 18 років,n = 64). Отримані в цих дослідженнях дані є порівняними із параметрами, про які повідомлялося для інших імуноглобулінів людини.

Таблиця 1

* ДІ - довірчий інтервал

IgG та комплекси IgG розпадаються у клітинах ретикулоендотеліальної системи.

Показання до застосування:

Замісна терапія у дорослих, дітей та підлітків (віком 018 років) при таких станах:

- синдром первинного імунодефіциту (ПІД) з порушенням синтезу антитіл (див. розділ «Особливості застосування»);

- вторинні імунодефіцити (ВІД) у пацієнтів з тяжкими або рецидивуючими інфекціями, неефективним антимікробним лікуванням,доведеною недостатністю специфічних антитіл (ДНСА)* або рівнем IgG у сироватці крові < 4 г/л.

*ДНСА − Нездатність збільшити як мінімум двократне зростання титру антитіл IgG до вакцини пневмококового полісахариду та поліпептидного антигену.

Імуномодуляція у дорослих, дітей та підлітків (віком 018 років) при таких станах:

- первинна імунна тромбоцитопенія (ПІТ) у пацієнтів з високим ризиком кровотечі або перед оперативним втручанням з метою корекції показника тромбоцитів;

- синдром Гійєна ‒ Барре;

- хвороба Кавасакі (у комбінації з ацетилсаліциловою кислотою, див. розділ «Спосіб застосування та дози»);

- хронічна запальна демієлінізуюча полірадикулоневропатія (ХЗДП);

- багатофокальна моторна нейропатія (БМН).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якої допоміжної речовини, що входить до складу препарату. Підвищена чутливість до імуноглобулінів людини, особливо у пацієнтів з антитілами до IgA.

Призначення препаратів, що містять IgA, може призвести до анафілаксії у пацієнтів з селективним дефіцитом IgA, які виробили антитіла до IgA.

Особливості застосування:

Перед застосуванням лікарський засіб необхідно нагріти до кімнатної температури або до температури тіла.

Якщо необхідно здійснити розведення, рекомендується використовувати 5% розчин глюкози. Для отримання розчину імуноглобуліну концентрацією 50мг/мл (5%) КІОВІГ 100мг/мл (10%) слід розвести рівним за об’ємом розчином глюкози. При розведенні рекомендується звести до мінімуму ризик мікробного забруднення.

Перед застосуванням препарат слід візуально обстежити щодо наявності твердих включень і забарвлення. Розчин повинен бути прозорим або трохи опалесціюючим, безбарвним або блідо-жовтого кольору. Розчини, що є мутними або містять осад, використовувати не можна.

КІОВІГ слід застосовувати лише шляхом внутрішньовенного введення. Інші шляхи застосування цього лікарського засобу не вивчалися.

Реакція на інфузію

Деякі тяжкі побічні реакції (наприклад головний біль, почервоніння, озноб, міалгія, хрипи, тахікардія, біль у попереку, нудота та гіпотонія) можуть бути пов’язані зі швидкістю інфузії. Необхідно суворо дотримуватися швидкості інфузії. Протягом усього періоду інфузії потрібно уважно спостерігати за пацієнтами щодо проявів будь-яких симптомів.

Деякі побічні реакції можуть траплятися частіше, а саме:

- у разі високої швидкості інфузії;

- у разі коли нормальний імуноглобулін людини вводиться пацієнту вперше або, рідко, коли здійснюється заміна одного препарату нормального імуноглобуліну людини іншим таким препаратом, або у разі тривалої перерви після попередньої інфузії;

- у пацієнтів з нелікованою інфекцією або основним хронічним запаленням.

Запобіжні заходи при використанні

Потенційних ускладнень можна часто уникнути, якщо:

- переконатися в тому, що пацієнти не є чутливими до нормального імуноглобуліну людини, вводячи засіб спочатку повільно (0,5мл/кг маси тіла на годину);

- протягом усього періоду інфузії уважно спостерігати за пацієнтами з метою виявлення у них будь-яких симптомів. Зокрема, для того щоб виявити ознаки потенційної побічної реакції у лікарні, протягом першої інфузії та першої години після неї необхідно уважно спостерігати за пацієнтами, якщо нормальний імуноглобулін людини вводиться вперше або у разі заміни іншими альтернативними імуноглобулінами для внутрішньовенного введення (ІГВВ) або у разі тривалої перерви після попередньої інфузії. За іншими пацієнтами потрібно спостерігати протягом щонайменше 20 хвилин після введення цього лікарського засобу.

Для всіх пацієнтів при введенні ІГВВ потрібно:

- здійснити адекватну гідратацію перед початком інфузії ІГВВ;

- контролювати діурез;

- контролювати рівні креатиніну в сироватці;

- спостерігати за їхнім станом, щоб виявити симптоми тромбозу;

- оцінювати в’язкість крові у пацієнтів з ризиком гіперв’язкості;

- уникати супутнього застосування петльових діуретиків (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

У разі виникнення побічної реакції потрібно або знизити швидкість інфузії, або її припинити.

Лікування при цьому залежить від характеру і тяжкості побічної реакції.

Якщо КІОВІГ необхідно розвести до менших концентрацій при лікуванні пацієнтів з цукровим діабетом, то рекомендацію щодо використання 5% розчину глюкози для такого розбавлення слід переглянути.

Підвищена чутливість

Реакції підвищеної чутливості спостерігаються рідко.

Може розвинутися анафілаксія у пацієнтів:

• з невизначеним IgA, які мають антитіла до IgA;

• які мали попереднє лікування імуноглобуліном людини нормальним.

У разі шоку слід застосовувати стандартне медичне лікування шоку.

Тромбоемболія

Існують клінічні свідчення щодо існування зв’язку між введенням ІГВВ і розвитком тромбоемболічних ускладнень, таких як інфаркт міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу (включаючи інсульт), легенева емболія і тромбоз глибоких вен, що, як вважається, пов’язано з відносним підвищенням в’язкості крові внаслідок надходження значної кількості імуноглобуліну в організм пацієнтів з підвищеним ризиком. Необхідно виявляти обережність при призначенні та проведенні інфузії ІГВВ пацієнтам з надлишковою масою тіла і пацієнтам з ризиком виникнення тромбозних явищ (таких як атеросклероз в анамнезі; численні чинники серцево-судинних захворювань; літній вік; порушення серцевого викиду; артеріальна гіпертензія; застосування естрогенів; цукровий діабет і судинні захворювання або тромбозні явища в анамнезі; набуті або успадковані тромбофілічні розлади; гіперкоагуляційні порушення; тривалий період іммобілізації; тяжкий гіповолемічний шок; захворювання, що підвищують в’язкість крові; наявність постійного катетера, проведення інфузії у великих дозах і з високою швидкістю).

У пацієнтів, які проходять терапію ІГВВ, може виникати гіперпротеїнемія, підвищення в’язкості сироватки крові та подальша відносна псевдогіпонатріємія. Це потрібно враховувати лікарям, оскільки початок лікування справжньої гіпонатріємії (тобто обмеження вживання води, вільної від натрію) у таких пацієнтів може призвести до подальшого зростання в’язкості сироватки крові та можливої схильності до тромбоемболічних ускладнень.

Пацієнтам з ризиком тромбоемболічних побічних реакцій препарати ІГВВ необхідно вводити з мінімальною можливою швидкістю та у мінімальних ефективних дозах.

Гостра ниркова недостатність

У пацієнтів, які отримували лікування із застосуванням ІГВВ повідомлялося про випадки гострої ниркової недостатності, що включають гостру ниркову недостатність, гострий тубулярний некроз, проксимальну тубулярну нефропатію та осмотичний нефроз. У більшості випадків були визначені чинники ризику, такі як існуюча ниркова недостатність, цукровий діабет, гіповолемія, надлишкова маса тіла, одночасне застосування лікарських засобів нефротоксичної дії, вік понад 65 років, сепсис, гіперв’язкість або парапротеїнемія.

Ниркові показники слід оцінювати до введення ІГВВ, особливо у пацієнтів, які мають потенційно підвищений ризик розвитку гострої ниркової недостатності, і повторювати через відповідні інтервали.

Пацієнтам з ризиком гострої ниркової недостатності препарати ІГВВ слід вводити з мінімальною швидкістю інфузії та у мінімальній можливій дозі. У разі порушення функції нирок слід розглянути питання про припинення застосування ІГВВ.

Хоча випадки порушення функції нирок і гострої ниркової недостатності пов’язувалися з прийомом багатьох ліцензованих препаратів ІГВВ, що містили різні допоміжні речовини, такі як цукроза, глюкоза і мальтоза, частка лікарських засобів, що містять цукрозу як стабілізатор, була досить значною. Для лікування пацієнтів з підвищеним ризиком можна розглянути можливість застосування препаратів ІГВВ, що не містять зазначених допоміжних речовин. КІОВІГ не містить цукрози, мальтози та глюкози.

Синдром гострого посттрансфузійного ушкодження легень (СГПУЛ)

Повідомлялося про гострий некардіогенний набряк легень (синдром гострого посттранфузійного ушкодження легень (СГПУЛ) у пацієнтів, які отримували ІГВВ (включаючи КІОВІГ). Симптоми СГПУЛ, як правило, розвиваються протягом 6 годин трансфузії, але найчастіше протягом 1−2 годин. Тому стан реципієнтів ІГВВ потрібно контролювати, а інфузію ІГВВ необхідно негайно припинити у разі виникнення легеневих побічних реакцій. СГПУЛ - це реакція, що потенційно загрожує життю і вимагає негайної інтенсивної терапії.

Синдром асептичного менінгіту (САМ)

Повідомлялося про випадки розвитку синдрому асептичного менінгіту, пов’язані із застосуванням ІГВВ. Зазвичай синдром розвивається протягом періоду від декількох годин до двох днів після застосування ІГВВ. Результати досліджень спинномозкової рідини часто є позитивними з показником плеоцитозу до кількох тисяч клітин на 1 мм3, переважно гранулоцитарного ряду, і з підвищенням рівнів білків до кількох сотень мг/дл. САМ може виникати частіше у зв’язку з лікуванням високими дозами (2г/кг) ІГВВ.

Пацієнти, які виявляють такі ознаки та симптоми, повинні пройти ретельне неврологічне обстеження, включаючи дослідження CSF, щоб виключити інші причини менінгіту.

Припинення лікування ІГВВ призвело до ремісії AMS протягом декількох днів без наслідків.

Дані щодо застосування препарату КІОВІГ протягом післяреєстраційного періоду свідчать про відсутність чіткої кореляції між САМ та високими дозами цього лікарського засобу. Поширеність САМ у жінок була більшою.

Гемолітична анемія

Препарати ІГВВ можуть містити антитіла груп крові, що здатні діяти як гемолізини та індукувати покриття еритроцитів імуноглобуліном in vivo, спричиняючи розвиток позитивної прямої антиглобулінової реакції (тест Кумбса) та зрідка гемоліз. Гемолітична анемія може розвиватися після лікування ІГВВ внаслідок посиленої секвестрації червоних кров’яних тілець. За станом пацієнтів, які отримують ІГВВ, необхідно спостерігати для виявлення у них клінічних ознак і симптомів гемолізу (див. розділ «Побічні реакції»).

Нейтропенія/лейкопенія

Після лікування ІГВВ повідомлялось про оборотне зниження кількості нейтрофілів та/або епізоди нейтропенії, іноді тяжкі. Зазвичай це відбувається протягом годин або днів після введення ІГВВ і спонтанно зникає протягом 7−14 днів.

Проведення серологічного дослідження

Після інфузії імуноглобуліну тимчасове підвищення в крові пацієнта рівня антитіл, що передаються пасивним шляхом, може призводити до отримання хибних позитивних результатів серологічного дослідження.

Пасивна передача антитіл до еритроцитарних антигенів, таких як A, B, D, може впливати на результати деяких серологічних досліджень на антитіла до червоних кров’яних тілець, наприклад прямого антиглобулінового тесту (прямий тест Кумбса).

Введення КІОВІГ може призводити до отримання хибних позитивних результатів тестів на основі виявлення бета-D-глюканів для діагностики грибкових інфекцій. Такий ефект може тривати протягом тижнів після інфузії препарату.

Збудники інфекцій

КІОВІГ виготовляють з плазми крові людини. Стандартні заходи для запобігання передачі інфекцій при застосуванні лікарських засобів, виготовлених з крові або плазми людини, включають відбір донорів, скринінг індивідуальних порцій донорського матеріалу і пулів плазми на специфічні маркери інфекцій, а також вжиття в ході виробництва ефективних заходів, спрямованих на інактивацію/видалення вірусів. Незважаючи на це, не можна повністю виключити можливість передачі збудників інфекцій при введенні лікарських засобів, виготовлених з крові або плазми людини. Це також стосується й невідомих або нових вірусів та інших патогенних чинників.

Ефективними вважаються заходи, що застосовуються для оболонкових вірусів, таких як ВІЛ, гепатит В та гепатит С, а також для безоболонкових вірусів - вірусу гепатиту А та парвовірусу B19.

Існує клінічне підтвердження відсутності передачі гепатиту A або парвовірусу B19 із імуноглобулінами. Крім того, вважається, що важливу роль у забезпеченні вірусної безпеки препаратів відіграють присутні в них антитіла.

Кожного разу при введенні препарату КІОВІГ пацієнту наполегливо рекомендується реєструвати назву і номер серії застосованого лікарського засобу з метою збереження інформації щодо зв’язку стану конкретного пацієнта із препаратом конкретної серії.

Діти

Характерного для педіатричних пацієнтів ризику виникнення будь-яких згаданих вище побічних реакцій немає. Пацієнти дитячого віку можуть бути більш уразливими до розвитку об’ємного перевантаження.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність

Безпека застосування цього лікарського засобу вагітними не була встановлена у контрольованих клінічних дослідженнях, тому вагітним і жінкам, які годують груддю, його можна призначати лише з обережністю. Було виявлено, що препарати ІГВВ проникають через плаценту, причому особливо активно - протягом третього триместру вагітності. Досвід клінічного застосування імуноглобулінів свідчить про відсутність їхньої шкідливої дії на перебіг вагітності, плід або новонародженого.

Годування груддю

Імуноглобуліни виділяються з грудним молоком і здатні сприяти захисту новонародженого від хвороботворних мікроорганізмів, що проникають в організм дитини через слизову оболонку ротової порожнини. Відсутні негативні наслідки для новонароджених/немовлят.

Фертильність

Досвід клінічного застосування імуноглобулінів свідчить про відсутність їхнього шкідливого впливу на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами може погіршуватися внаслідок деяких побічних реакцій, спричинених застосуванням препарату КІОВІГ. Пацієнти, у яких виникають побічні реакції протягом лікування, повинні зачекати до їх зникнення, перш ніж керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Діти:

Дозування для дітей та підлітків (віком 0‒18 років) не відрізняється від дозування для дорослих, тому що дозування за кожним показанням призначається згідно з масою тіла та коригується під клінічний результат вищезазначених станів.

Спосіб застосування та дози:

Замісну терапію необхідно проводити під наглядом лікаря, який має досвід лікування імунодефіциту.

Дози

Доза і схема лікування залежать від показань.

При замісній терапії може виникнути необхідність визначення дози на індивідуальній основі для кожного окремого пацієнта залежно від фармакокінетики і клінічного ефекту. Розрахована доза на основі маси тіла може потребувати коригування для пацієнтів із низькою або надмірною масою тіла. Нижчезазначені схеми лікування наведено як загальне керівництво.

Замісна терапія при синдромі первинного імунодефіциту

Схема лікування повинна забезпечити досягнення мінімального рівня IgG (що вимірюється перед наступною інфузією) принаймні 5-6г/л. Лікування необхідно проводити протягом трьох-шести місяців для досягнення рівноваги (стійкого рівня IgG). Рекомендована початкова доза становить 0,4‒0,8г/кг одноразово з наступним введенням щонайменше
0,2 г/кг кожні три-чотири тижні.

Доза, що необхідна для досягнення мінімального рівня 5‒6г/л, становить приблизно 0,2‒0,8 г/кг на місяць. Інтервал між прийомами препарату після досягнення стабільного стану коливається від 3-х до 4-хтижнів.

Найнижчий рівень IgG слід вимірювати та оцінювати залежно від частоти інфекції. Для зменшення частоти виникнення бактеріальної інфекції, можливо, потрібно буде збільшити дозу і намагатися досягти більш високої мінімальної залишкової концентрації препарату.

Гіпогамаглобулінемія і рецидиви бактеріальних інфекцій у пацієнтів із хронічною лімфоцитарною лейкемією, для яких застосування профілактичних антибіотиків не було ефективним; гіпогамаглобулінемія і рецидиви бактеріальних інфекцій у пацієнтів з множинною мієломою у стабільній фазі, для яких імунізація пневмококовою вакциною не була ефективною; вроджений СНІД і рецидиви бактеріальних інфекцій

Рекомендована доза становить 0,2‒0,4 г/кг кожні 3‒4 тижні.

Вторинні імунодефіцити (як зазначено у розділі «Показання»)

Рекомендована доза становить 0,2−0,4 г/кг кожні три-чотири тижні.

Найнижчі рівні IgG слід вимірювати та оцінювати залежно від частоти інфекції. У разі необхідності дозу потрібно скоригувати для досягнення оптимального захисту від інфекцій: збільшення може бути необхідним для пацієнтів з персистуючою інфекцією; зниження дози можна розглядати, коли у пацієнта інфекція відсутня.

Гіпогамаглобулінемія у пацієнтів після алогенної трансплантації кровотворних стовбурових клітин

Рекомендована доза становить 0,2‒0,4 г/кг кожні 3‒4 тижні. Мінімальні показники необхідно підтримувати на рівні понад 5 г/л.

Первинна імунна тромбоцитопенія

Існує дві альтернативні схеми лікування:

- 0,8‒1г/кг в перший день, цю дозу можна повторно ввести ще один раз протягом 3-х днів;

- 0,4г/кг щоденно протягом 2‒5 днів.

У разі рецидиву курс лікування можна повторити.

Синдром ГійєнаБарре

0,4г/кг/день протягом 5 днів (можливе повторне призначення дози у разі рецидиву).

Хвороба Кавасакі

Слід вводити 2 г/кг як разову дозу.

Одночасно пацієнти повинні приймати ацетилсаліцилову кислоту.

Хронічна запальна демієлінізуюча поліневропатія (ХЗДП)

Початкова доза: 2 г/кг, розподілені на 2−5 днів.

Підтримуючі дози:

1 г/кг протягом 1−2 днів кожні 3 тижні.

Ефект лікування слід оцінювати після кожного циклу; лікування слід припинити, якщо ефекту від лікування не спостерігається через 6 місяців.

При досягненні позитивного терапевтичного ефекту подальша тривалість лікування визначається лікарем з урахуванням реакції пацієнта на введення препарату.

Дозування та інтервали, можливо, доведеться адаптувати з огляду на індивідуальний перебіг захворювання.

Багатофокальна моторна нейропатія (БМН)

Початкова доза ‒ 2 г/кг протягом 2‒5 днів.

Підтримуюча доза ‒ 1 г/кг кожні 2‒4 тижні або 2 г/кг кожні 4‒8 тижнів.

Ефект лікування слід оцінювати після кожного циклу; лікування слід припинити, якщо ефекту від лікування не спостерігається через 6 місяців.

При досягненні позитивного терапевтичного ефекту подальша тривалість лікування визначається лікарем з урахуванням реакції пацієнта на введення препарату.

Дозування та інтервали, можливо, доведеться адаптувати з огляду на індивідуальний перебіг захворювання.

Рекомендації щодо схеми лікування подано у таблиці 2.

Таблиця 2

Показання

Доза

Частота введення

Замісна терапія при синдромі первинного імунодефіциту

початкова доза ‒ 0,4‒0,8 г/кг

Підтримуюча доза ‒ 0,2‒0,8 г/кг

кожні 3‒4 тижні до досягнення мінімального рівня IgG принаймні 5‒6 г/л

Замісна терапія при вторинному імунодефіциті

0,2‒0,4 г/кг

кожні 3-4 тижні до досягнення мінімального показника IgG принаймні 5‒6 г/л

Вроджений СНІД

0,2‒0,4 г/кг

кожні 3‒4 тижні

Гіпогамаглобулінемія (< 4 г/л) у пацієнтів після алогенної трансплантації кровотворних стовбурових клітин

0,2‒0,4 г/кг

кожні 3‒4 тижні до досягнення мінімального показника IgG понад 5 г/л

Імуномодуляція:

Первинна імунна тромбоцитопенія

0,8‒1 г/кг

в перший день, можливо з одноразовим повтором протягом 3-х днів

або 0,4 г/кг/день

протягом 2‒5 днів

Синдром Гійєна ‒ Барре

0,4 г/кг/день

протягом 5 днів

Хвороба Кавасакі

2 г/кг

одноразово одночасно з ацетилсаліциловою кислотою

Хронічна запальна демієлінізуюча полірадикулоневропатія (ХЗДП)

початкова доза ‒ 2 г/кг

в розподілі доз на 2−5 днів

підтримуюча доза ‒ 1 г/кг

кожні 3 тижні протягом 1−2 днів

Багатофокальна моторна нейропатія (БМН)

початкова доза ‒ 2 г/кг

протягом 2‒5 днів

підтримуюча доза ‒ 1 г/кг

кожні 2‒4 тижні

або 2 г/кг

або кожні 4‒8 тижнів протягом 2−5 днів

Порушення функції печінки

Немає даних про необхідність корекції дози.

Порушення функції нирок

Клінічно не обґрунтовано необхідність коригування дози, див. розділ «Особливості застосування».

Пацієнти літнього віку

Клінічно не обґрунтовано необхідність коригування дози, див. розділ «Особливості застосування».

Спосіб застосування

Для внутрішньовенного застосування.

Імуноглобулін людини нормальний слід вводити внутрішньовенно з початковою швидкістю інфузії 0,5мл/кг маси тіла на годину протягом 30 хвилин. Якщо така інфузія переноситься добре (див. розділ «Особливості застосування»), швидкість введення можна поступово підвищувати максимум до 6 мл/кг маси тіла на годину. Клінічні дані, отримані від малочисельної когорти пацієнтів, свідчать, що дорослі пацієнти з первинним імунодефіцитом можуть також переносити інфузію зі швидкістю до 8 мл/кг маси тіла на годину. Інформацію про додаткові заходи безпеки див. у розділі «Особливості застосування».

У разі необхідності, КІОВІГ можна розвести 5% розчином глюкози для отримання кінцевої концентрації 50мг/мл (5% імуноглобуліну). Рекомендації щодо розведення лікарського засобу перед його введенням див. у розділі «Особливості застосування».

У разі виникнення будь-яких пов’язаних з інфузією небажаних явищ необхідно знизити швидкість інфузії або її припинити.

Передозування:

Передозування може призводити до перенасиченості рідиною та гіперв’язкості, особливо у пацієнтів з підвищеним ризиком, включаючи пацієнтів літнього віку або пацієнтів з порушенням функції серця або нирок (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти віком до 5 років можуть бути особливо чутливими до перевантаження об’ємом. Тому дозування для таких дітей потрібно ретельно розраховувати. Діти із хворобою Кавасакі знаходяться в групі ризику через серцевий компроміс, тому дозування та швидкість інфузії для цієї групи потрібно ретельно контролювати.

Побічні дії:

Час від часу можуть виникати такі побічні реакції, як озноб, головний біль, запаморочення, гарячка, блювання, алергічні реакції, нудота, артралгія, низький артеріальний тиск і помірний біль у попереку.

Зрідка нормальні імуноглобуліни людини можуть спричиняти раптове зниження артеріального тиску і в окремих випадках ‒ анафілактичний шок, навіть якщо при попередньому введенні у пацієнта не спостерігалося реакцій підвищеної чутливості.

При застосуванні нормального імуноглобуліну людини спостерігалися випадки асептичного менінгіту оборотного характеру і рідкісні випадки тимчасових шкірних реакцій. У пацієнтів, особливо з групою крові A, B та AB, спостерігалися оборотні гемолітичні реакції. Зрідка після лікування високими дозами ІГВВ може розвинутися гемолітична анемія, що вимагає переливання крові.

Спостерігалося підвищення рівня креатиніну в сироватці крові та/або гостра ниркова недостатність.

Дуже рідко: тромбоемболічні реакції, такі як інфаркт міокарда, інсульт, легенева емболія і тромбоз глибоких вен.

Випадки синдрому гострого посттрансфузійного ушкодження легень (СГПУЛ).

Таблиці 3 та 4 містять інформацію згідно з класами систем органів за класифікацією MedDRA (із застосуванням термінів переважного використання). У таблиці 3 наведено побічні реакції, що були зареєстровані у клінічних випробуваннях, а у таблиці 4 - протягом післяреєстраційного періоду.

Частота випадків побічних реакцій класифікувалася за таким принципом: дуже часто (>1/10), часто (від >1/100 до <1/10), нечасто (від >1/1000 до <1/100), рідко (від >1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (на основі наявних даних частоту оцінити неможливо).

В межах кожної категорії частоти побічні реакції представлено у порядку зниження їх тяжкості.

Таблиця 3

Частота побічних реакцій (ПР) у клінічних випробуваннях препарату КІОВІГ

Клас систем органів за класифікацією MedDRA

Побічна реакція

Частота

Інфекції та інвазії

Бронхіт, назофарингіт

Часто

Хронічний синусит, мікоз, інфекція, інфекція нирок, синусит, інфекція верхніх дихальних шляхів, інфекція сечовидільних шляхів, бактеріальна інфекція сечовидільних шляхів, асептичний менінгіт

Нечасто

Розлади з боку крові та лімфатичної системи

Анемія, лімфаденопатія

Часто

Розлади з боку імунної системи

Реакції підвищеної чутливості, анафілактична реакція

Нечасто

Розлади з боку ендокринної системи

Розлади щитовидної залози

Нечасто

Порушення метаболізму і травлення

Знижений апетит

Часто

Розлади з боку психіки

Безсоння, тривога

Часто

Дратівливість

Нечасто

Розлади з боку нервової системи

Головний біль

Дуже часто

Запаморочення, мігрень, парестезія, гіпестезія

Часто

Амнезія, дизартрія, порушення смакових відчуттів, порушення рівноваги, тремор

Нечасто

Розлади з боку органів зору

Кон’юнктивіт

Часто

Біль в очах, набряк очей

Нечасто

Розлади з боку вуха та лабіринту

Вертиго, рідина у середньому вусі

Нечасто

Серцеві розлади

Тахікардія

Часто

Судинні розлади

Гіпертензія

Дуже часто

Припливи

Часто

Холодність кінцівок, флебіт

Нечасто

Розлади з боку респіраторної системи, органів грудної клітки і середостіння

Кашель, ринорея, астма, закладеність носа, орофарингеальний біль, задишка

Часто

Орофарингеальний набряк

Нечасто

Шлунково-кишкові розлади

Нудота

Дуже часто

Діарея, блювання, біль у животі, диспепсія

Часто

Здуття живота

Нечасто

Розлади з боку шкіри та підшкірної тканини

Висипання

Дуже часто

Травма шкіри, свербіж, кропив’янка, дерматит, еритема

Часто

Ангіоневротичний набряк, гостра кропив’янка, холодний піт, реакція світлочутливості, нічна пітливість, гіпергідроз

Нечасто

Порушення з боку кістково-м’язової системи і сполучної тканини

Біль у спині, артралгія, біль у кінцівках, міалгія, м’язові спазми, м’язова слабкість

Часто

М’язове посмикування

Нечасто

Порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів

Протеїнурія

Нечасто

Загальні розлади та ураження в місці введення

Реакції у місці введення (наприклад біль/ набряк/реакція/свербіж у місці інфузії), пірексія, підвищена втомлюваність

Дуже часто

Озноб, набряк, грипоподібні стани, дискомфорт у грудях, біль у грудях, астенія, нездужання, м’язова ригідність

Часто

Здавленість в грудях, відчуття жару, відчуття печіння, припухлість

Нечасто

Лабораторні дослідження

Підвищений рівень холестерину в крові, підвищений рівень креатиніну в крові, підвищений рівень сечовини в крові, знижений рівень лейкоцитів у крові, підвищений рівень аланінамінотрансферази, знижене гематокритне число, знижений рівень еритроцитів у крові, підвищена частота дихання

Нечасто

Таблиця 4

Побічні реакції (ПР), зареєстровані протягом післяреєстраційного періоду

Клас систем органів за класифікацією MedDRA

Побічна реакція

Частота

Розлади з боку системи крові та лімфатичної системи

Гемоліз

Невідомо

Розлади з боку імунної системи

Анафілактичний шок

Невідомо

Розлади з боку нервової системи

Транзиторний ішемічний напад, гостре порушення мозкового кровообігу

Невідомо

Серцеві розлади

Інфаркт міокарда

Невідомо

Судинні розлади

Гіпотензія, тромбоз глибоких вен

Невідомо

Розлади з боку респіраторної системи, органів грудної клітки і середостіння

Легенева емболія, набряк легень

Невідомо

Лабораторні дослідження

Позитивний результат прямого тесту Кумбса, знижене насичення киснем

Невідомо

Травми, отруєння та ускладнення внаслідок проведення процедури введення

Синдром гострого посттрансфузійного ушкодження легень

Невідомо

Опис окремих побічних реакцій

М’язове посмикування і слабкість спостерігалися лише у пацієнтів з БМН.

Лікарська взаємодія:

Вакцини з живих ослаблених вірусів

Введення імуноглобуліну може знизити ефективність вакцин із живих ослаблених вірусів, таких як кір, краснуха, епідемічний паротит і вітряна віспа, на період від щонайменше 6 тижнів до 3 місяців. Після застосування цього лікарського засобу необхідно забезпечити інтервал у 3 місяці перед щепленням вакцинами з живих ослаблених вірусів. У випадку корі такий негативний ефект може зберігатися протягом періоду до одного року. Саме тому у пацієнтів, які отримують вакцину кору, необхідно проводити дослідження на антитіла.

Розведення лікарського засобу КІОВІГ 5% розчином глюкози може призводити до підвищення рівнів глюкози у крові.

Петльові діуретики

Слід уникати одночасного застосування петльових діуретиків.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати в оригінальній упаковці з метою захисту від світла. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність

За відсутності досліджень на сумісність цей лікарський засіб не слід змішувати з іншими лікарськими засобами, з будь-якими іншими препаратами ІГВВ.

Форма випуску / упаковка:

По 1 флакону з розчином для інфузій по 1 г/10 мл, 2,5 г/25 мл, 5 г/50 мл, 10 г/100 мл, 20 г/200 мл або 30 г/300 мл в коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКАМіжнародна непатентована назва: human normal immunoglobulin (IVIg).Основні властивості лікарської форми: прозорий або злегка опалесціюючий розчин, безбарвний або блідо-жовтий.ЯКІСНИЙ ТА КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД Діюча речовина Об’єм флакону 10 мл 25 мл 50 мл 100 мл 200 мл Імуноглобулін людини нормальний (IVIg)* 1 г 2,5 г 5 г 10 г 20 г Допоміжні речовини Гліцин   0,25 моль   0,25 моль   0,25 моль   0,25 моль   0,25 моль   Вода для ін’єкцій до 10 мл до 25 мл до 50 мл до 100 мл до 200 мл * відповідає вмісту білка людини, при якому щонайменше 98 % складає IgGРозподіл класів імуноглобулінів:IgG1 ≥ 56,9 %IgG2 ≥ 26,6 %IgG3 ≥ 3,4 %IgG4 ≥ 1,7 %Максимальний вміст імуноглобуліну А (IgА): 0,14 мг/мл.ФОРМА ВИПУСКУРозчин для інфузій.КОД АТС: J06BА02. Імуноглобулін людини нормальний для внутрішньовенного введення. ІМУНОЛОГІЧНІ І БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІПрепарат людського нормального імуноглобуліну містить в основному імуноглобуліни класу G з широким спектром антитіл до збудників різних інфекцій. Розподіл підкласів імуноглобуліну G (IgG) у препараті такий, як і в природній плазмі, і має всі властивості, характерні для здорової людини. Виготовляється з пулу плазми не менше, ніж від 1000 донорів. Ефективні дози препарату можуть відновити низький рівень IgG до його нормального рівня. Механізм дії при інших показаннях, крім замісної терапії у пацієнтів з імунодефіцитом, повністю неясний, але полягає в імуномодулюючій дії.Фармакокінетичні властивостіІмуноглобулін людини нормальний стає одразу і повністю біодоступним у системі кровообігу реципієнта після внутрішньовенного введення. Він розподіляється відносно швидко між плазмою і позасудинною рідиною. Приблизно через 3-5 днів досягається рівновага між внутрішньосудинним і позасудиним простором. Фармакокінетичні параметри препарату КІОВІГ були визначені в двох клінічних дослідженнях у пацієнтів, хворих на первинний імунодефіцит (ПІД), які були проведені в Європі і США. В цих дослідженнях загалом брало участь 83 особи віком не менше 2 років, які приймали дози 300-600 мг/кг ваги тіла кожні 21-28 днів протягом 6-12 місяців. Середній період напіввиведення IgG після введення препарату КІОВІГ складав 32,5 днів. Цей період напіввиведення варіюється для різних пацієнтів, особливо хворих на первинний імунодефіцит. Фармакокінетичні параметри препарату зведені у наступній таблиці. Всі параметри були проаналізовані окремо для трьох вікових груп: діти (до 12 років включно, n = 5), підлітки (13-17 років, n = 10) і дорослі (старше 18 років, n = 64). Отримані в дослідженнях дані порівняльні з параметрами, про які повідомлялося для інших імуноглобулінів людини. Короткий опис фармакокінетичних параметрів препарату КІОВІГ Параметр Діти (12 років і молодші) Підлітки (13-17 років) Дорослі (18 років і старші) медіана 95% ДІ* медіана 95% ДІ* медіана 95% ДІ* Кінцевий період напіввиведення (днів) 41,3 20,2-86,8 45,1 27,3-89,3 31,9 29,6-36,1 Сmin (мг/дл)/(мг/кг) (мінімальний рівень) 2,28 1,72-2,74 2,25 1,98-2,64 2,24 1,92-2,43 Сmax (мг/дл)/(мг/кг) (піковий рівень) 4,44 3,30-4,90 4,43 3,78-5,16 4,50 3,99-4,78 Відновлення in vivo (%) 121 87-137 99 75-121 104 96-114 Інкрементне відновлення (мг/дл)/(мг/кг) 2,26 1,70-2,60 2,09 1,78-2,65 2,17 1,99-2,44 AUC0-21d (г·год/дл) (площа під кривою) 1,49 1,34-1,81 1,67 1,45-2,19 1,62 1,50-1,78 * ДІ – Довірчий інтервалIgG і комплекси IgG розпадаються на клітини в ретикулоендотеліальній системі.Імуноглобуліни є нормальною складовою частиною тіла людини.Безпечність препарату КІОВІГ була продемонстрована у декількох неклінічних дослідженнях. Неклінічні дані не показали особливого ризику для людей, виходячи з традиційних досліджень безпечності, фармакології і токсичності. Дослідження токсичності повторної дози, генотоксичності і токсичності для репродуктивної системи на тваринах є недоцільними через індукцію і пригнічення через утворення антитіл до гетерологічних білків. Оскільки клінічний досвід не дає жодних даних щодо канцерогенного потенціалу імуноглобулінів, не проводилися жодні експериментальні дослідження на гетерогенних видах. ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ1) Замісна терапіяСиндроми первинного імунодефіциту, такі як:вроджена агамаглобулінемія і гіпогамаглобулінемія; загальна варіабельна імунна недостатність;тяжка комбінована імунна недостатність; синдром Віскотта-Олдріча.Мієлома або хронічний лімфоцитарний лейкоз (ХЛЛ) з тяжкою вторинною гіпогамаглобулінемією і рецидивуючими інфекціями. Діти з вродженим СНІДом і рецидивуючими інфекціями.2) ІмуномодуляціяІдіопатична тромбоцитопенічна пурпура (ІТП) у дітей і дорослих з високим ризиком кровотечі або до хірургічної операції для коригування кількості тромбоцитів;синдром Гієна-Барре; хвороба Кавасакі.3) Алогенна трансплантація кісткового мозку.СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ І ДОЗИДози і тривалість терапії визначаються індивідуально, залежно від показань, фармакокінетичних параметрів у конкретного пацієнта і досягнутого клінічного ефекту. В якості рекомендацій, препарат можна застосовувати в таких дозах.Замісна терапія при синдромах первинного імунодефіцитуРежим дозування повинен забезпечити досягнення мінімального рівня IgG (при вимірюванні перед наступною інфузією) не менше 4-6 г/л. Після початку терапії потрібно від трьох до шести місяців для досягнення рівноваги. Рекомендована стартова доза 0,4-0,8 г/кг ваги тіла (далі - в.т.), після чого не менше 0,2 г/кг в.т. кожні три тижні. Доза, необхідна для досягнення мінімального рівня 6 г/л дорівнює порядку 0,2-0,8 г/кг в.т./місяць. Інтервал між введеннями препарату при досягненні стабільного стану варіюється від 2 до 4 тижнів.Мінімальні рівні потрібно вимірювати для корегування дози та інтервалу між введенням дози. Замісна терапія при мієломі і хронічному лімфоцитарному лейкозі (ХЛЛ) з тяжкою вторинною гіпогаммаглобулінемією і рецидивними інфекціями; замісна терапія у дітей з вродженим СНІДом і рецидивними інфекціямиРекомендована доза становить 0,2-0,4 г/кг в.т. кожні три-чотири тижні. Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (ІТП)Для лікування гострого приступу: 0,8-1 г/кг в.т. в перший день, з можливим повтором один раз протягом 3 днів, або 0,4 г/кг в.т. щоденно протягом двох-п’яти днів. Лікування можна повторити у разі рецидиву. Синдром Гієна-Барре0,4 г/кг в.т./день протягом 3-7 днів.Досвід лікування дітей обмежений.Хвороба Кавасакі1,6-2,0 г/кг в.т. слід у вигляді розділених доз протягом двох-п'яти днів або 2,0 г/кг в.т. у вигляді однієї дози. Хворі повинні отримувати супутню терапію ацетилсаліциловою кислотою.Алогенна трансплантація кісткового мозкуЛікування імуноглобуліном людини нормальним може використовуватися як частина режиму підтримання здоров’я після трансплантації. Для лікування інфекцій та профілактики захворювання трансплантат проти господаря доза підбирається індивідуально. Стартова доза зазвичай становить 0,5 г/кг в.т./тиждень, починаючи за сім днів до трансплантації, і до 3 місяців після трансплантації. У випадку стійкого дефіциту утворення антитіл рекомендується доза 0,5 г/кг в.т./місяць, поки рівень антитіл не повернеться до нормального рівня. У таблицю зведені рекомендовані дози: Показання Доза Частота ін’єкцій Замісна терапія при первинному імунодефіциті стартова доза: 0,4 – 0,8 г/кг в.т. після цього: 0,2 - 0,8 г/кг в.т. кожні 2-4 тижні для досягнення мінімального рівня IgG не менше 4-6 г/л Замісна терапія при вторинному імунодефіциті 0,2 - 0,4 г/кг в.т. кожні 3-4 тижні для досягнення мінімального рівня IgG не менше 4-6 г/л Діти зі СНІДом 0,2 - 0,4 г/кг в.т. кожні 3-4 тижні Імуномодуляція: Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура 0,8 – 1 г/кг в.т. або в 1-й день, з можливим повтором один раз протягом 3 днів 0,4 г/кг в.т./день протягом 2-5 днів Синдром Гієна-Барре 0,4 г/кг в.т./день протягом 3-7 днів Хвороба Кавасакі 1,6 – 2 г/кг в.т. або у вигляді кількох доз протягом 2-5 днів з супутньою терапією ацетилсаліциловою кислотою 2 г/кг в.т. у вигляді однієї дози з супутньою терапією ацетилсаліциловою кислотою Аллогенна трансплантація кісткового мозку Лікування інфекцій і профілактика захворювання трансплантат проти господаря 0,5 г/кг в.т. кожен тиждень від 7 дня до 3 місяців після трансплантації Стійкий дефіцит утворення антитіл 0,5 г/кг в.т. кожен місяць, поки рівні антитіл не повернуться до норми Спосіб введенняПеред використанням препарат потрібно довести до кімнатної температури або температури тіла. Перед введенням препарат потрібно візуально проконтролювати на наявність твердих частинок і знебарвлення. Не використовуйте препарат, якщо спостерігаються тверді частинки або знебарвлення. Вводити препарат можна лише, якщо він є прозорим або трохи опалесцентним і безбарвним або блідо-жовтим. Імуноглобулін людини нормальний застосовується внутрішньовенно з початковою швидкістю 0,5 мл/кг в.т./год протягом 30 хв. У разі сприйнятливої переносимості швидкість введення можна поступово збільшити не більше, ніж до 6 мл/кг в.т./год. Клінічні дані, отримані для обмеженої кількості пацієнтів, також вказують на те, що хворі з первинним імунодефіцитом можуть переносити швидкість інфузії до 8 мл/кг в.т./год. Препарат КІОВІГ слід вводити лише внутрішньовенно. Інші способи введення не оцінювались.Якщо перед інфузією потрібне розведення, препарат КІОВІГ рекомендується розводити у 5 % розчині глюкози до кінцевої концентрації 50 мг/мл (5 % імуноглобулін). Для отримання розчину імуноглобуліну 50 мг/мл (5 %) препарат КІОВІГ 100 мг/мл (10 %) слід розвести рівним об'ємом розчину глюкози. Рекомендується мінімізувати ризик мікробного зараження під час розведення. Будь-які побічні реакції, пов’язані з інфузією, слід коригувати шляхом зниження швидкості інфузії або зупинення інфузії.Всі невикористані залишки розчину слід знищувати.ПОБІЧНА ДІЯПри використанні імуноглобуліну людини нормального для внутрішньовенного введення іноді можуть виникати такі побічні реакції, як озноб, головний біль, підвищена температура, блювання, алергічні реакції, нудота, артралгія, низький артеріальний тиск і помірний біль у нижній частині спини. Рідко імуноглобулін людини нормальний може спричиняти падіння артеріального тиску і, в окремих випадках, анафілактичний шок, навіть коли у хворого не спостерігалося підвищеної чутливості при попередньому введенні. При використанні імуноглобуліну людини нормального спостерігалися випадки реверсивного асептичного менінгіту, ізольовані випадки реверсивної гемолітичної анемії/гемолізу, тимчасового підвищення печінкових трансаміназ і рідкісні випадки тимчасових шкірних реакцій. Спостерігалося підвищення рівня креатиніну в сироватці і/або гостра ниркова недостатність.Дуже рідко: тромбоемболічні реакції, такі як інфаркт міокарда, інсульт, легенева емболія і тромбоз глибоких вен. Було проведено два клінічні дослідження препарату КІОВІГ на хворих на первинний імунодефіцит (ПІД) в Європі і США. В європейському дослідженні 22 учасники з гіпо- і агаммаглобулінемією отримували препарат КІОВІГ протягом приблизно 6 місяців. Американське клінічне дослідження проводилося на 61 учаснику з ПІД, які одержували препарат КІОВІГ протягом приблизно 12 місяців. В Європі було проведене додаткове клінічне дослідження на 23 пацієнтах з ідіоматичною тромбоцитопенічною пурпурою (ІТП). Під час цих досліджень не спостерігалося жодних серйозних побічних дій препарату, за винятком двох випадків асептичного менінгіту у одного хворого з ПІД в американському дослідженні, що вважалося, ймовірно, пов’язаним із застосуванням препарату. Більшість побічних реакцій, які спостерігалися, мали слабкий або помірний характер.В європейському і американському дослідженнях хворих на ПІД загальна частка побічних реакцій на інфузію становила 0,27. Як і очікувалося, через значно більшу дозу частка побічних реакцій на інфузію була вищою (0,49) в дослідженні хворих на ІТП; 87,5 % з них оцінювалися як слабкі. Несерйозні побічні реакції з цих трьох досліджень зібрані і розподілені по категоріях у відповідності з класами органів і частотою згідно з системою MedDRA у таблиці. Критерії оцінки частоти розвитку побічної реакції лікарського засобу: дуже часті (≥1/10); часті (≥1/100 до <1/10); нечасті (≥1/1,000 до <1/100); поодинокі (≥1/10,000 до <1/1,000); рідкі (<1/10,000); частота невідома (не можна оцінити за наявними даними).В кожній групі частоти небажані реакції представлені у порядку зниження тяжкості. Частота побічних реакцій у клінічних дослідженнях препарату КІОВІГ Стандартний клас системи органів Пріоритетна побічна реакція Категорія частоти побічних реакцій Інфекції та інвазії Бронхіт, ринофарингіт Часті Хронічний синусит, мікоз, інфекція, інфікування нирок, синусит, інфікування верхніх дихальних шляхів, інфікування сечових шляхів, бактеріальне інфікування сечових шляхів Нечасті Асептичний менінгіт Рідкі Розлади крові і лімфатичної системи Анемія, лімфаденопатія Нечасті Гемоліз Невідома Розлади імунної системи Анафілактичний шок, анафілактична реакція, гіперчутливість Невідома Розлади з боку ендокринної системи Розлади щитовидної залози Нечасті Психіатричні розлади Тривога Нечасті Розлади з боку нервової системи Головний біль Дуже часті Запаморочення, мігрень Часті Амнезія, відчуття печіння, дизартрія, дисгевзія, безсоння Нечасті Транзиторна ішемічна атака, тремор Невідома Розлади з боку органу зору Кон’юктивіт, біль в очах, набрякання очей Нечасті Розлади з боку органу слуху Вертіго Часті Рідина у внутрішньому вусі Нечасті Серцеві розлади Тахікардія Часті Судинні розлади Приплив крові, гіпертензія Часті Периферична холодність, флебіт Нечасті Тромбоз глибоких вен, гіпотонія Невідома Порушення з боку дихальної системи Кашель, ринорея Часті Астма, закладеність носа, орофарингальний набряк, фаринголарингальний біль Нечасті Легенева емболія, набряк легенів, задишка Невідома Шлунково-кишкові розлади Діарея, нудота, блювання Часті Біль у животі Невідома Зміни з боку шкіри і підшкірних тканин Свербіж, висипання, кропив’янка  Часті Ангіоневротичний набряк, гостра кропив’янка, холодний піт, контузія, дерматит, еритематозний висип, сверблячий висип Нечасті Гіпергідроз Невідома Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної тканини Біль у спині, міалгія, біль у кінцівках Часті Спазми м’язів Нечасті Загальні розлади та ураження місця введення Гіпертермія Дуже часті Втома, захворювання, подібні до грипу; біль у місці введення, напухання місця введення, м’язова ригідність Часті Свербіж місця введення, стиснення у грудях, відчуття жару, флебіт у місці інфузії, реакція місця інфузії, болісність у місці інфузії, нездужання, периферичні набряки, набухання Нечасті Біль у грудях, озноб Невідома Лабораторні дані Підвищена температура тіла Часті Підвищений рівень холестерину в крові, підвищений рівень креатиніну в крові, підвищений рівень сечовини, знижений рівень гематокриту, знижений рівень еритроцитів, збільшена частота дихання, знижений рівень лейкоцитів у крові Нечасті Позитивна пряма проба Кумбса, зменшене насичення киснем Невідома Ураження, отруєння і процедурні ускладнення Гостре ураження легенів, пов’язане з переливанням крові Невідома ПРОТИПОКАЗАННЯПідвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини.Підвищена чутливість до гомологічних імуноглобулінів, особливо у дуже рідкісних випадках дефіциту IgA, коли у хворого є антитіла до IgA. Оскільки препарат КІОВІГ містить слідову кількість IgA (не більше 0,14 мг/мл), вона може призвести до розвинення алергічної реакції.ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯЗастереженняДеякі тяжкі побічні реакції можуть бути пов’язані зі швидкістю інфузії. Слід суворо дотримуватися рекомендованої швидкості інфузії. Потрібно уважно контролювати стан пацієнта і ретельно стежити за появою будь-яких симптомів протягом всього періоду інфузії. Деякі побічні реакції можуть траплятися частіше:у випадку високої швидкості інфузій;у пацієнтів з гіпо- або агаммаглобулінемією з дефіцитом IgA або без такого; у пацієнтів, які отримують імуноглобулін людини нормальний вперше, або, у рідкісних випадках, коли відбувається переключення на імуноглобулін людини нормальний або коли минув тривалий час з моменту попередньої інфузії.Справжні реакції підвищеної чутливості трапляються рідко. Вони можуть виникати у дуже рідкісних випадках дефіциту IgA з анти-IgA антитілами. Препарат КІОВІГ протипоказаний пацієнтам з селективним дефіцитом IgA.У рідкісних випадках імуноглобулін людини нормальний може спричиняти зниження артеріального тиску з анафілактичною реакцією, навіть у пацієнтів, які отримували попереднє лікування імуноглобуліном людини нормальним. Потенційних ускладнень можна уникнути, якщо переконатися, щопацієнти не чутливі до імуноглобуліну людини нормального при першому повільному введенні препарату шляхом інфузії (0,01 мл/кг в.т./хв.);пацієнти знаходяться під ретельним контролем на предмет появи будь-яких симптомів протягом всього періоду інфузії. Зокрема, щоб виявити ознаки потенційного небажаного впливу, під час першої інфузії і в першу годину після першої інфузії потрібно контролювати стан пацієнтів, які не отримували раніше препарати імуноглобуліну, які отримували лікування альтернативним препаратом, або після тривалої перерви після останнього введення імуноглобуліну. Таким пацієнтам потрібен контроль протягом усього періоду першої інфузії, а також протягом 1 години після закінчення введення. Всі інші пацієнти повинні знаходитися під медичним наглядом протягом перших 20 хвилин після введення. Існують клінічні підтвердження зв’язку між введенням IVIg і тромбоемболічними ускладненнями (такими як інфаркт міокарда, інсульт, емболія легеневої артерії і тромбоз глибоких вен). Вважається, що ці ускладнення пов’язані з відносним підвищенням в’язкості крові у пацієнтів з високим ризиком судинних ускладнень. Слід з обережністю призначати і проводити інфузію IVIg пацієнтам з ожирінням та пацієнтам з факторами ризику розвитку тромбоемболічних ускладнень (наприклад: атеросклероз в анамнезі, з декількома факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань, похилий вік, порушення серцевого викиду, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет з наявністю в анамнезі захворювання судин і випадків тромбозу, пацієнти з набутою або спадковою тромбофілією, розладами гіперкоагуляції, тривалий період іммобілізації, пацієнти з тяжкою гіповолемією, пацієнти із захворюваннями, які підвищують в’язкість крові). Повідомлялось про випадки гострої ниркової недостатності у пацієнтів, які проходили терапію IVIg. До них відносяться: гостра ниркова недостатність, гострий тубулярний некроз, проксимальна тубулярна нефропатія і осмотичний нефроз. У більшості випадків були визначені фактори ризику, такі як попередньо існуюча ниркова недостатність, цукровий діабет, гіповолемія, надмірна вага, супутні нефротоксичні лікарські препарати, вік більше 65 років, сепсис або парапротеїнемія.У випадку ниркової недостатності слід припинити введення IVIg.Оскільки ці повідомлення про ниркову дисфункцію і гостру ниркову недостатність асоціювалися з використанням багатьох ліцензованих препаратів IVIg, ті, які містили сахарозу в якості стабілізатора, відповідали за непропорційну частку з загального числа таких випадків. У пацієнтів з підвищеним ризиком можна розглянути можливість використанням препаратів IVIg, які не містять сахарози. Хворим з підвищеним ризиком гострої ниркової недостатності або тромбоемболічних побічних реакцій препарати IVIg слід вводити при мінімальній швидкості інфузії і в об’ємі мінімальної доцільної дози.Повідомлялося про випадки некардіогенного набряку легенів (Transfusion Related Acute Lung Injury (TRALI) − Гостре посттрансфузійне пошкодження легенів) у пацієнтів, яким вводився IVIg (у тому числі препарат КІОВІГ).Повідомлялося про появу синдрому асептичного менінгіту при лікуванні препаратом IVIg (у тому числі препарат КІОВІГ). Після припиненні лікування препаратом IVIg відбувалася ремісія синдрому асептичного менінгіту протягом кількох днів без ускладнень. Цей синдром загалом розпочинається від кількох годин до 2 днів після початку лікування препаратом IVIg.Результати аналізу спинномозкової рідини часто позитивні на плеоцитоз з кількома тисячами клітин на мм3, переважно з гранулоцитарної серії, спостерігаються також підвищені рівні білка до кількох сотень мг/дл. Синдром менінгітного сепсису може траплятися частіше при лікуванні високими дозами IVIg (2 г/кг).Після лікування препаратом IVIg (у тому числі препарат КІОВІГ) може розвиватися гемолітична анемія. Продукти IVIg можуть містити антитіла групи крові, що можуть діяти як гемолізини та викликати покриття червоних кров’яних тілець in vivo імуноглобуліном, спричиняючи позитивну пряму антиглобулінову реакцію і, в рідкісних випадках, гемоліз.Для всіх пацієнтів при введенні IVIg потрібно:провести адекватну гідратацію перед початком інфузії IVIg;контролювати діурез;контролювати рівні креатиніну у сироватці;уникати супутнього використання петльових діуретинів.У разі появи побічної реакції потрібно або знизити швидкість введення, або зупинити інфузію. Необхідне лікування залежить від характеру і тяжкості побічної реакції. У разі розвитку шоку слід проводити лікувальні заходи відповідно до затверджених рекомендацій з проведення протишокової терапії.Якщо потрібно розбавити препарат КІОВІГ до менших концентрацій для хворих, які страждають на цукровий діабет, може знадобитися переглянути необхідність використання 5 % розчину глюкози для розведення. Препарат КІОВІГ виробляється з плазми людини. До стандартних заходів для запобігання інфікуванню через використання лікарських препаратів, приготованих з крові людини або плазми, відносяться відбір донорів, перевірка зразків донорської крові і пулів плазми на наявність специфічних маркерів інфекції, а також включення ефективних виробничих стадій для інактивації/знищення вірусів. Незважаючи на це, при введенні лікарських препаратів, приготованих з крові людини або плазми, неможливо повністю виключити можливість передачі інфекцій. Це ж стосується невідомих і нових вірусів та інших патогенів. Проведені заходи вважаються ефективними щодо оболонкових вірусів, таких як ВІЛ, вірус гепатиту В і вірус гепатиту С. Відносно безоболонкових вірусів, таких як вірус гепатиту А і парвовірус В19, ці заходи можуть мати обмежену ефективність. Клінічний досвід переконливо свідчить про відсутність випадків передачі вірусу гепатиту А та парвовіруса В19 при застосуванні препаратів імуноглобуліну людини. Крім того, передбачається, що велике значення для підвищення вірусної безпеки має вміст антитіл. При кожному введенні препарату КІОВІГ настійно рекомендується записувати в історії хвороби назву і номер серії препарату, щоб можна було простежити зв'язок стану пацієнта з введенням препарату конкретної серії. Вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмамиНе спостерігався вплив на здатність керувати транспортними засобами і використання механізмів.Застосування у період вагітності та годування груддюБезпечність застосування цього препарату у вагітних жінок не встановлена контрольованими клінічними дослідженнями, тому його слід обережно призначати вагітним жінкам і матерям у період годування груддю. Дослідження введення препарату IVIg матерям показало, що він перетинає плаценту, особливо в третьому триместрі. Клінічний досвід використання імуноглобулінів свідчить про те, що не слід очікувати шкідливого впливу на перебіг вагітності, на плід або немовля. Імуноглобуліни виділяються в молоко і можуть сприяти перенесенню захисних антитіл до новонародженого. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та імунобіологічними препаратами.Вакцини на основі живих атенуйованих вірусівВведення імуноглобуліну може на період від 6 тижнів до 3 місяців послабити ефективність вакцин на основі живих атенуйованих вірусів, таких як віруси кору, краснухи, свинки і вітряної віспи. Після введення цього препарату має минути 3 місяці, перш ніж робити вакцинацію живими атенуйованими вірусами. У випадку вакцини проти кору ослаблення дії може утримуватися до 1 року. Тому у пацієнтів, які отримують вакцину проти кору, слід перевірити наявність антитіл. Вплив на серологічне дослідженняПісля введення імуноглобуліну збільшується (пасивно) вміст антитіл в крові, що може привести до помилкової інтерпретації результатів серологічного дослідження. Пасивний перенос антитіл до еритроцитарних антигенів (наприклад A, B або D) може привести до зміни результатів деяких серологічних тестів з еритроцитарними алло-антитілами (наприклад, проба Кумбса).Розведення препарату КІОВІГ 5 % розчином глюкози може перешкодити визначенню рівня глюкози в крові. НесумісністьПрепарат КІОВІГ не слід змішувати з іншими препаратами окрім 5 % розчину глюкози.ПередозуванняПередозування може призвести до гіперволемії і підвищеної в’язкості крові, особливо у пацієнтів групи ризику, в тому числі у пацієнтів похилого віку або у пацієнтів з серцевою або нирковою недостатністю.УтилізаціяБудь-які залишки невикористаного препарату слід утилізувати у відповідності з місцевими вимогами.УМОВИ ЗБЕРІГАННЯНе зберігати при температурі вище 25°С.Не заморожувати.Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла. Зберігати у місці, недоступному для дітей!ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ2 роки.Якщо необхідне розведення до менших концентрацій, препарат слід використовувати одразу після розведення. Була продемонстрована стабільність препарату КІОВІГ для використання після розведення 5 % розчином глюкози до кінцевої концентрації 50 мг/мл (5 %) імуноглобуліну протягом 21 доби при температурі від 2 до 8°С, а також від 28 до 30°С. Однак в цих дослідженнях не розглядалися аспекти мікробного зараження і безпечності.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.ПАКУВАННЯПо 1 флакону з розчином (по 10 мл, 25 мл, 50 мл, 100 мл, 200 мл) разом з інструкцією для застосування вкладають в коробку з картону.ВИРОБНИКИBaxter S.A., Bd Rene Branquart 80, B-7860 Lessines, Бельгія для Baxter AG, Lange Allee 24, 1221 Vienna, Австрія.У випадку побічної дії (ускладнення) після застосування МІБП необхідно направити термінове повідомлення до: Управління лікарських засобів та медичної продукції Міністерства охорони здоров’я України (01021, м. Київ, вул. Грушевського,7, тел: (044) 253-61-94);Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України (03151, м. Київ, вул. Ушинського, 40, тел.: (044) 393-75-86);та на адресу підприємства-виробника.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кіовіг розчин
Виробник:Баксалта Белджіум Мануфектурінг СА
Форма випуску:

По 1 флакону з розчином для інфузій по 1 г/10 мл, 2,5 г/25 мл, 5 г/50 мл, 10 г/100 мл, 20 г/200 мл або 30 г/300 мл в коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/16079/01/01 від 12.06.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Immunoglobulins, normal human, for intravascular adm
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюча речовина:

імуноглобулін людини нормальний (IVIg)*;

розчин для інфузій по 100 мг/мл:

1 флакон по 10 мл містить 1 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 25 мл містить 2,5 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 50 мл містить 5 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 100 мл містить 10 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 200 мл містить 20 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg);

1 флакон по 300 мл містить 30 г імуноглобуліну людини нормального (IVIg).

* відповідає вмісту білка людини, при якому щонайменше 98 % становить IgG

розподіл підкласів імуноглобуліну IgG:

IgG1 ≥ 56,9 %;

IgG2 ≥ 26,6 %;

IgG3 ≥ 3,4 %;

IgG4 ≥ 1,7 %;

максимальний вміст імуноглобуліну А (IgА) ‒ 0,14 мг/мл;

допоміжні речовини: гліцин, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Імуноглобулін людини нормальний для внутрішньовенного введення.
Код АТС:J06BA02 - Імуноглобулін людини нормальний для в/в введення
Заявник:Бакстер АГ
Адреса заявника:Індустріштрассе 67, А-1221 Відень, Австрія
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама