Кліндес інструкція по застосуванню

Кліндес фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кліндес крем вагін., 20 мг/г по 5 г у аплік. пласт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8599/01/01 від 22.07.2008. Наказ № 508 від 14.06.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: кліндаміцин;1 г крему містить 20 мг кліндаміцину, що еквівалентно 28 мг кліндаміцину фосфату;допоміжні речовини: вода очищена, сорбіту розчин (Е 420), динатрію едетат, олія мінеральна, лецитин соєвий очищений, полігліцерил-3-олеат, гліцерол моноізостеарат, віск мікрокристалічний, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), кремнію діоксид колоїдний.

Основні фізико-хімічні властивості:

м'який гомогенний крем білого кольору, вільний від сторонніх часток і без ознак розшарування.

Виробник:

Гедеон Ріхтер, ВАТ, Угорщина

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди. Кліндаміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Кліндаміцин інгібує синтез білка на рівні рибосом бактерій. Антибіотик зв'язується вибірково з 50S субодиницею рибосоми й ушкоджує процес синтезу пептидних ланцюгів. Хоча кліндаміцину фосфат неактивний in vitro, швидкий гідроліз in vivo перетворює цю сполуку в антибактеріально активний кліндаміцин. Кліндаміцин активний in vitro проти більшості мікроорганізмів, що асоціюються з бактеріальним вагінозом: Bacteroides spp., Gardnerella vaginalis, Mobiluncus spp., Mycoplasma hominis, Peptostreptococcus spp. Фармакокінетика.Після разового інтравагінального застосування препарату у 20 здорових жінок середній діапазон AUC0-∞ (площа під кривою функції концентрація в плазмі – час) становив 175 (від 38,6 до 541) нг/мл година і Cmax (максимальна концентрація) було, в середньому, 6,6 (від 0,8 до 39) нг/мл. Середнє значення Cmax кліндаміцину для лікарського препарату Кліндес становило приблизно 0,3 %, 0,1 % і 7,6 % середнього значення, що спостерігається після призначення 150 мг кліндаміцину у вигляді пероральних капсул (Cmax 2,5 мкг/мл), 600 мг кліндаміцину у вигляді внутрішньовенної ін'єкції (Cmax10,9 мкг/мл) і разової дози в 100 мг кліндаміцину у вигляді вагінального крему (Cmax 86,5 нг/мл) відповідно. Пік концентрації кліндаміцину в сироватці досягається приблизно через 20 годин після застосування лікарського препарату Кліндес, крем вагінальний.

Показання до застосування:

Бактеріальний вагіноз, спричинений чутливими до кліндаміцину мікроорганізмами.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до кліндаміцину, лінкоміцину або до будь-якого з компонентів препарату; хвороба Крона, виразковий або асоційований із застосуванням антибіотиків коліт в анамнезі; І триместр вагітності, період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Кліндес, крем вагінальний, містить інгредієнти, які при випадковому потраплянні в очі можуть спричиняти опік і подразнення. При випадковому потраплянні препарату в очі слід промити їх великою кількістю проточної холодної води.

Особливості застосування:

Застосування кліндаміцину може призвести до розмноження в піхві нечутливих до препарату мікроорганізмів. У клінічних дослідженнях, що охоплювали загалом 368 жінок, які одержували лікарський препарат Кліндес у вигляді одноразового застосування, протягом усього дослідження вагінальна грибкова інфекція була діагностована у 14,1 % випадків.Про випадки псевдомембранозного коліту повідомлялося при застосуванні майже всіх антибактеріальних препаратів, включаючи кліндаміцин, і цей стан міг варіювати за ступенем тяжкості від легкого до небезпечного для життя. Є поодинокі повідомлення, що призначення кліндаміцину перорально і парентерально може зумовити летальний результат. Є повідомлення про такі побічні ефекти, як: діарея, криваві випорожнення і коліт, включаючи псевдомембранозний коліт, при пероральному і парентеральному призначенні кліндаміцину, а також при призначенні місцевих форм кліндаміцину. Отже, важливо припускати можливість такого діагнозу у пацієнтів, якщо діарея з’явилась після призначення кліндаміцину, навіть при мінімальній системній абсорбції кліндаміцину з піхви, як при призначенні препарату Кліндес. Під час лікування препаратом заборонено мати статеві контакти, не можна використовувати вагінальні тампони та проводити спринцювання.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботы з іншими механізмами. Не існує підтверджених даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Адекватних і добре контрольованих досліджень застосування лікарського препарату Кліндес, крем вагінальний, у вагітних жінок не проводилося. Заборонено застосовувати препарат у І триместрі вагітності, у ІІ та ІІІ триместрах застосування можливе тільки у тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плоду. Кліндаміцин проникає в грудне молоко після перорального або парентерального застосування. Невідомо, чи виділяється кліндаміцин в грудне молоко після інтравагінального застосування кліндаміцину фосфату. Рішення про припинення годовування груддю або про відміну препарату необхідно приймати, ретельно зважуючи потенційний ризик виникнення серйозної побічної дії в дитини і користь для матері.

Діти:

Безпека та ефективність застосування препарату для лікування дітей не доведені, тому препарат не застосовують у педіатричний практиці.

Спосіб застосування та дози:

Вміст одного аплікатора (~5 г крему, що містять 100 мг кліндаміцину) вводиться дорослою жінкою в піхву 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування є індивідуальною та становить 3 або 5, або 10 діб. У випадку персистування симптомів захворювання слід повторити мікробіологічне дослідження.Вказівки щодо використання аплікатора:1. Видалити фольгу з упаковки і витягти аплікатор. Не знімати спеціальний ковпачок, який розташований на аплікаторі. Не використовувати аплікатор, якщо наконечник був знятий. Міцно тримаючи аплікатор одною рукою і потягнувши другою рукою за кільце, витягнути з аплікатора поршень до кінця.Аплікатор призначений для одноразового використання. Не можна використовувати аплікатор, якщо ковпачок вилучений. Не можна нагрівати аплікатор перед використанням. 2. Обережно ввести аплікатор якомога глибше в піхву.3. Повільно надавлюючи на поршень, видавити з аплікатора крем.4. Витягти порожній аплікатор з піхви та викинути його.

Передозування:

Кліндаміцин може всмоктуватись у кількостях, достатніх для появи системних ефектів (діарея, криваві випорожнення і коліт, включаючи псевдомембранозний коліт). Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Вагінальний кандидоз, свербіж вульви та піхви, вульвовагініт, виділення з піхви, інфекції сечовивідних шляхів, головний біль, запор, назофарингіт, біль у ділянці спини, нудота.

Лікарська взаємодія:

Кліндес, крем вагінальний, містить олію мінеральну, яка може призвести до зменшення міцності виробів з латексу або з гуми, таких як презервативи або вагінальні контрацептивні діафрагми. Отже, використання подібних бар'єрних методів контрацепції не рекомендується під час застосування або протягом 5 днів після лікування лікарським препаратом Кліндес. Протягом цього періоду презервативи можуть бути ненадійними засобами для запобігання вагітності або захисту проти передачі ВІЛ та інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Кліндаміцин продемонстрував наявність міорелаксуючих властивостей, що можуть збільшувати дію інших засобів, які блокують нервово-м'язову передачу. Таким чином, препарат слід застосовувати з обережністю у пацієнтів, які отримують подібні препарати.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 250C. Уникати зберігання при температурі вище 250C. Зберігати в недоступному для дітей місці! Упаковка. 5 г крему у пластиковому аплікаторі одноразового використання із ковпачком з природного поліпропілену. 1 аплікатор в полістироловому пеналі, який упакований в ламінований пакет.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження1. США, 2503 South Hanley Road, St. Louis, MO 63044.2. Угорщина, 1103 Будапешт, вул. Демреї, 19-21.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D10AF01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кліндес
Виробник:Гедеон Ріхтер, ВАТ, Угорщина
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8599/01/01 від 22.07.2008. Наказ № 508 від 14.06.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Clindamycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: кліндаміцин;1 г крему містить 20 мг кліндаміцину, що еквівалентно 28 мг кліндаміцину фосфату;допоміжні речовини: вода очищена, сорбіту розчин (Е 420), динатрію едетат, олія мінеральна, лецитин соєвий очищений, полігліцерил-3-олеат, гліцерол моноізостеарат, віск мікрокристалічний, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), кремнію діоксид колоїдний.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди. Кліндаміцин.
Код АТС:D10AF01 - Кліндаміцин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама