Комбінекс-П (Combined drugs) інструкція із застосування

Комбинекс-П фото, інструкція
Дозування:
Комбінекс-П сироп по 100 мл у флак.

Адаптована інструкція

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Вайшалі Фармасютікалз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 5 мл сиропу містить парацетамолу 166,67 мг, кофеїну 16,67 мг, декстрометорфану гідроброміду 3,33 мг, хлорфеніраміну малеату 0,67 мг, фенілефрину гідрохлориду 1,67 мг;допоміжні речовини: аромат малиновий (містить пропіленгліколь), аромат фруктовий (містить пропіленгліколь), натрію бензоат (Е 211), кислота бензойна (Е 210), еритрозин (Е 127), сироп (містить цукрозу та воду очищену).

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Вайшалі Фармасютікалз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Усунення симптомів гострих респіраторних та інших інфекційно-запальних захворювань: – гарячки, кашлю, головного болю, міалгії, болю в горлі, загальної слабкості, набряку слизової оболонки носової порожнини, ринореї, сльозовиділення, свербежу слизової оболонки очей та носа.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тахікардія, артеріальна гіпертензія, некомпенсований цукровий діабет, тяжкі порушення функції нирок і печінки, захворювання крові, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тиреотоксикоз, глаукома, період вагітності та годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед застосуванням препарату необхідно переконатися, що основна причина кашлю визначена лікарем.Під час лікування препаратом вживання алкогольних напоїв категорично забороняється (алкоголь може потенціювати седативний ефект препарату).

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

При вагітності протипоказаний. На період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Протипоказане застосування дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують дорослим і дітям старше 12 років. Препарат приймають внутрішньо після їди. Дорослі - по 1 столовій ложці 3 рази на добу. Діти віком від 12 до 14 років - по 1 чайній ложці 3 рази на добу.Діти віком від 14 до 18 років - по 1 десертній ложці 3 рази на добу. Курс лікування становить від 4 до 7 днів. При неефективності застосування препарату протягом курсу лікування необхідно звернутися до лікаря.

Передозування:

Передозування препарату може спричинити шкірні алергічні реакції, порушення функції серцево-судинної системи (тахікардія, артеріальна гіпертензія), печінки, кровотворення, пригнічення центральної нервової системи, ураження нирок; Симптоми гострого передозування: порушення функції шлунково-кишкового тракту - діарея, зниження апетиту, нудота і блювання, дискомфорт у черевній порожнині та/або біль у животі. Посилене потовиділення.Лікування: промивання шлунка, введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону – метіоніну через 8–9 годин після передозування і N-ацетилцистеїну – через 12 годин. Необхідність у проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну, внутрішньовенне введення N-ацетилцистеїну) визначається залежно від концентрації препарату в крові, а також від часу, що минув після його прийому.

Побічні дії:

Препарат зазвичай добре переноситься, однак в окремих випадках можуть спостерігатисяалергічні реакції: шкірний свербіж, висипи на шкірі (еритематозні, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла, анафілактичний шок;розлади з боку травної системи: нудота, блювання, гепатобіліарні розлади (підвищення активності "печінкових" ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці);розлади з боку нервової системи: запаморочення, сонливість;розлади з боку системи кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка), розвиток набрякового синдрому, можливість метгемоглобіноутворення, підвищення артеріального тиску, відчуття серцебиття;розлади з боку сечовидільної системи (при прийомі великих доз): ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується застосування препарату з амантадином, амелоридом, антацидами, аспірином, атенололом, каптоприлом, хлорамфеніколом, циметидином, кодеїном, іншими нестероїдними протизапальними засобами, симпатоміметиками, β-адреноблокаторами, антикоагулянтами, імунодепресантами та антигіпертензивними засобами. Алкоголь може потенціювати седативний ефект препарату.

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати після дати, зазначеної на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

Сироп у пластикових флаконах по 50 мл і скляних флаконах по 100 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Препарат слід з обережністю застосовувати при захворюваннях нирок, печінки та крові, зловживанні алкоголем, за наявності цукрового діабету, тиреотоксикозу, тахіаритмії в анамнезі, депресивних розладів, ризику судомних нападів.

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.