Склад:
діючі речовини: 1 капсула містить парацетамолу 325 мг, кофеїну 50 мг, декстрометорфану гідроброміду 10 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг, фенілефрину гідрохлориду 5 мг;допоміжні речовини: метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), крохмаль кукурудзяний, тальк.
Виробник:
Вайшалі Фармасютікалз, Індія
Фармакотерапевтична група:
Анальгетики та антипіретики.
Фармакологічні властивості:
Показання до застосування:
Усунення симптомів гострих респіраторних та інших інфекційно-запальних захворювань: гарячки, кашлю, головного болю, міалгії, болю в горлі, загальної слабкості, набряку слизової оболонки носової порожнини, ринореї, сльозовиділення, свербежу слизової оболонки очей та носа.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до компонентів препарату, тахікардія, артеріальна гіпертензія, некомпенсований цукровий діабет, тяжкі порушення функції нирок і печінки, захворювання крові, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тиреотоксикоз, глаукома, період вагітності та годування груддю, дитячий вік.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Перед застосуванням препарату необхідно переконатися, що основна причина кашлю визначена лікарем.Під час лікування препаратом вживання алкогольних напоїв категорично забороняється (алкоголь може потенціювати седативний ефект препарату).
Особливості застосування:
Застосування в період вагітності або годування груддю:
При вагітності протипоказаний. На період лікування слід припинити годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.
Діти:
Препарат протипоказаний дітям.
Спосіб застосування та дози:
Застосовують дорослим. Приймають внутрішньо після їди, запиваючи невеликою кількістю води, по 1 капсулі 3 рази на добу. Максимальна добова доза становить 4 капсули. Курс лікування препаратом становить від 4 до 7 днів. При неефективності застосування препарату протягом курсу лікування необхідно звернутися до лікаря.
Передозування:
Передозування препарату може спричинити шкірні алергічні реакції, порушення функції серцево-судинної системи (тахікардія, артеріальна гіпертензія), печінки, кровотворення, пригнічення центральної нервової системи, ураження нирок; Симптоми гострого передозування: порушення функції шлунково-кишкового тракту - діарея, зниження апетиту, нудота і блювання, дискомфорт у черевній порожнині та/або біль у животі. Посилене потовиділення.Лікування: промивання шлунка, введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону – метіоніну через 8–9 годин після передозування і N-ацетилцистеїну – через 12 годин. Необхідність у проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну, внутрішньовенне введення N-ацетилцистеїну) визначається залежно від концентрації препарату в крові, а також від часу, що минув після його прийому.
Побічні дії:
Препарат зазвичай добре переноситься, однак в окремих випадках можуть спостерігатисяалергічні реакції: шкірний свербіж, висипи на шкірі (еритематозні, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла, анафілактичний шок;розлади з боку травної системи: нудота, блювання, гепатобіліарні розлади (підвищення активності "печінкових" ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці);розлади з боку нервової системи: запаморочення, сонливість;розлади з боку системи кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка), розвиток набрякового синдрому, можливість метгемоглобіноутворення, підвищення артеріального тиску, відчуття серцебиття;розлади з боку сечовидільної системи (при прийомі великих доз): ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит.
Лікарська взаємодія:
Не рекомендується застосування препарату з амантадином, амелоридом, антацидами, аспірином, атенололом, каптоприлом, хлорамфеніколом, циметидином, кодеїном, іншими нестероїдними протизапальними засобами, симпатоміметиками, β-адреноблокаторами, антикоагулянтами, імунодепресантами та антигіпертензивними засобами. Алкоголь може потенціювати седативний ефект препарату.
Термін придатності:
3 роки.Не застосовувати після дати, зазначеної на упаковці.
Умови зберігання:
Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.
Категорія відпуску:
Без рецепту.
Додатково:
Особливі застереженняПрепарат слід з обережністю застосовувати при захворюваннях нирок, печінки та крові, зловживанні алкоголем, за наявності цукрового діабету, тиреотоксикозу, тахіаритмії в анамнезі, депресивних розладів, ризику судомних нападів.