Контрактубекс (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: представлені рідким екстрактом цибулі (0,16: 1) - 10 г, гепарином натрію-0,04 г, алантоїном - 1 г;

Компоненти доповнені метилпарагідроксибензоатом, сорбіновою кислотою, ксантановою камеддю, поліетиленгліколем 200, ароматичною олією Fragrance 231616, водою очищеною.

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мерц Фарма ГмбХ і Ко. КгаА., Людвігштрассе 22, 64354 Райнхайм, Німеччина.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран

Фармакологічні властивості:

За рахунок компонентів, що входять до складу, Контрактубекс гель має антипроліферативну, протизапальну, пом'якшувальну і дією, що розгладжує на рубцеву тканину. Сповільнює патологічно прискорений синтез колагену і розростання фібробластів.

Протизапальний і антиалергічний ефект досягається завдяки екстракту цибулі, внаслідок пригнічення виділення медіаторів запалення, гальмування росту фібробластів, особливо тих, що беруть участь в утворенні келоїдних рубців. Також діючи бактерицидно, сприяє первинному загоєнню ран і таким способом запобігає утворенню рубців.

Пом'якшувальний ефект гепарину здійснюється завдяки специфічному впливу на колагенову матрицю сполучної тканини і посиленню гідратації тканин.

Крім вище перерахованих характеристик, алантоїну ще властива кератолітична дія і здатність до поліпшення проникності для інших компонентів препарату.

Показання до застосування:

Застосовується для лікування рубцево-зміненої шкіри післяопераційного, післяопікового генезу, келоїдних рубців, контрактур Дюпюїтрена, травматичних контрактур сухожиль і рубцевих стриктур (атрофічних рубців).

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Можливий розвиток відстрочених алергічних реакцій через вміст метилпарагідроксибензоату і контактного дерматиту спровокованого сорбіновою кислотою.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Контрактубекс дозволений до застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Контрактубекс застосовують шляхом обережного втирання необхідної кількості гелю в рубцевозмінену шкіру до повного всмоктування. При необхідності можна залишати гель під пов'язкою на ніч. Тривалість лікування до декількох місяців. Не дозволений для застосування дітям до 1 року.

Передозування:

У літературі даних про специфічні симптоми передозування немає.

Побічні дії:

Зазвичай Контрактубекс переноситься добре. Побічні ефекти можуть проявлятися у вигляді свербежу, телеангіектазій, рубцевої атрофії, гіперпігментації та атрофії шкіри.

Лікарська взаємодія:

Не повідомляється про взаємодію.

Термін придатності:

До 4 років.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25°С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Туби в коробці з 10, 20 або 50 г гелю.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 100 г гелю містять рідкого екстракту цибулі (0,16=1)(Ext.Cepae) 10 г, гепарину натрію 0,04 г ( 5000 МО ), алантоїну 1 г;
  • допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), кислота сорбінова, ксантанова камедь, поліетиленгліколь 200, ароматичне масло Fragrance 231616, вода очищена.

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

Непрозорий гель світло-коричневого кольору з характерним запахом.

Виробник:

Мерц Фарма ГмбХ і Ко. КгаА.

Місцезнаходження виробника:

Людвігштрассе 22, 64354 Райнхайм, Німеччина.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран

Фармакологічні властивості:

Препарат чинить антипроліферативну, протизапальну, розм’якшувальну та розгладжувальну дію на тканину рубця.

Екстракт цибулі діє як протизапальний агент шляхом пригнічення процесу виділення медіаторів запалення та чинить протиалергічну дію. Він гальмує ріст фібробластів різного походження, особливо келоїдних фібробластів. Крім цього, був доведений гальмівний ефект на мітоз (поділ клітин) і на зменшення утворення позаклітинних складників матриці з фібробластів (наприклад протеогліканів). Екстракт цибулі має також бактерицидну дію. Ці властивості стимулюють первинне загоєння ран та протидіють нефізіологічному утворенню рубців.

Гепарин чинить протизапальну, протиалергічну, антипроліферативну дію, підвищує гідратацію тканин і виявляє пом’якшувальний ефект на колагенову структуру. Для лікування рубців протизапальна дія гепарину та його вплив на складники матриці сполучної тканини мають більше значення, ніж відома антитромботична дія.

Алантоїн сприяє загоєнню ран, чинить епітелізуючу дію та підвищує здатність тканини до зв’язування води. Крім цього, його кератолітичні властивості та здатність покращувати проникність підвищують ефективність інших компонентів препарату. Алантоїн має також заспокійливий ефект, який послаблює свербіж, що часто з’являється у процесі утворення рубців.

Синергійний ефект цієї комбінації діючих речовин полягає в уповільненні розростання фібробластів і, зокрема, патологічно прискореного синтезу колагену.

Показання до застосування:

Гіпертрофічні келоїдні рубці, що обмежують рухливість і псують зовнішній вигляд після операцій, ампутацій, опіків та інших травматичних ушкоджень шкіри; контрактури, наприклад пальців (контрактура Дюпюїтрена), а також травматичні контрактури сухожилля і рубцеві стриктури (атрофічні рубці).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Свербіж, що іноді виникає у процесі лікування Контрактубексом, свідчить про тканинну перебудову рубців. Переривати лікування через це, як правило, не слід.

При лікуванні свіжих рубців слід уникати впливу холоду, ультрафіолетових променів, енергійного масажу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Ризик застосування препарату у період вагітності або годування груддю дотепер невідомий.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям віком до 6 місяців препарат не застосовувати.

Перед застосуванням дітям від 6 місяців до 2 років рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Препарат можна застосовувати дітям віком від 2 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям віком від 2 років наносити кілька разів на добу необхідну кількість гелю, залежно від розміру рубця, і обережно втирати в рубець до повного всмоктування у шкіру.

При твердих, застарілих рубцях можна залишити гель під пов’язкою на ніч. Залежно від розміру та товщини рубця лікування триває від кількох тижнів до кількох місяців.

Передозування:

Про випадки передозування не повідомлялося.

Побічні дії:

У цілому Контрактубекс добре переноситься пацієнтами, навіть при тривалому застосуванні. У деяких пацієнтів можливі такі побічні реакції:

  • з боку шкіри: свербіж, еритема, телеангіектазія, атрофія рубця, гіперпігментація шкіри, атрофія шкіри, кропив’янка, висипання, подразнення шкіри, папули, запалення шкіри, відчуття печіння на шкірі, відчуття напруги шкіри; загальні порушення і у місці застосування: набряк, біль у місці нанесення;
  • з боку імунної системи: гіперчутливість (алергічна реакція); інфекційні захворювання: пустульозні висипання.

Контрактубекс містить метил-4-гідроксибензоат та сорбінову кислоту, які можуть спричиняти алергічні та місцеві реакції.

Лікарська взаємодія:

Про випадки взаємодії не повідомлялося.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 10, 20 або 50 г гелю у тубах, у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.