Копаксон 40 (Glatiramer acetate) інструкція із застосування

Копаксон 40 фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Копаксон 40 розчин д/ін., 40 мг/мл по 1 мл у поперед. запов. шпр. в бліс. №12

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: глатирамеру ацетат;1 мл розчину для ін'єкцій містить 40 мг глатирамеру ацетату;допоміжні речовини: маніт (Е 421), вода для ін'єкцій. *Глатирамеру ацетат – це оцтовокисла сіль синтетичних поліпептидів, яка містить чотири амінокислоти природного походження: L-глутамінову кислоту, L-аланін, L-тирозин та L-лізин, молярна частка яких складає 0,129-0,153, 0,392-0,462, 0,086-0,100 та 0,300-0,374 відповідно. Середня молекулярна маса глатирамеру ацетату становить 5000-9000 Да. 40 мг глатирамеру ацетату еквівалентно 36 мг основи глатирамеру.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізми, за якими глатирамеру ацетат здійснює свій вплив на пацієнтів з розсіяним склерозом (РС), не з'ясовані повністю. Однак вважається, що це відбувається шляхом модифікування імунного процесу, який, як гадають сьогодні, є відповідальним за патогенез РС. Така гіпотеза підтримується даними досліджень, проведених з метою вивчення патогенезу експериментального алергічного енцефаломієліту (ЕАЕ) – стану, який був викликаний у кількох видів тварин шляхом імунізації на тлі одержаного матеріалу з центральної нервової системи, що містить мієлін, і який часто застосовується як експериментальна тваринна модель РС. Дослідження на тваринах і за участю пацієнтів з РС свідчать про те, що при застосуванні глатирамеру ацетату на периферії індукуються та стають активними глатирамеру ацетат-специфічні супресорні Т-клітини. Ремітуючо-рецидивуючий РСДані про ефективність Копаксону 40, що вводився у вигляді підшкірних ін'єкцій в дозі 40 мг/мл 3 рази на тиждень з метою зниження частоти рецидивів, отримані в ході 12-місячного плацебо-контрольованого дослідження. Загальну кількість підтверджених рецидивів було обрано як первинний критерій ефективності. Вторинні показники МРТ, які вимірювалися на 6-му та 12-му місяці, включали сукупну кількість вогнищ та накопичення контрасту на Т2-зважених зображеннях і сукупну кількість вогнищ та накопичення контрасту на Т1-зважених зображеннях.1404 пацієнти рандомізували у співвідношенні 2:1 до прийому Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл (n=943) та плацебо (n=461). Обидві групи лікування порівнювалися за станом хворих на початку дослідження, клінічною картиною захворювання та показниками МРТ. Пацієнти мали в середньому 2,0 рецидиви за 2 роки до періоду відбору.При застосуванні Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл спостерігалось зменшення загальної кількості рецидивів на 34,4 % (p<0,0001) з відносним ризиком 0,656 та 95 % довірчим інтервалом (ДІ) [0,539-0,799].При застосуванні Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл спостерігалися значні та статистично значимі зміни у первинних та вторинних показниках ефективності, що були зіставні з ефективністю лікування препаратом Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл 1 раз на добу.В таблиці нижче наведено значення первинних та вторинних показників ефективності в групі пацієнтів, які пройшли рандомізацію.

Показники результатів Скориговані середні значення Показник P
Копаксон 40 (40 мг/мл) (N=943) Плацебо (N=461)
Кількість підтверджених рецидивів протягом 12-місячної плацебо-контрольованої фази дослідження 0,331 0,505 <0,0001
Абсолютне зниження ризику* 0,174 [від -0,2841 до -0,0639]
Сукупна кількість нових вогнищ та накопичення контрасту на Т2-зважених зображеннях на 6-му та 12-му місяці дослідження 3,650 5,592 <0,0001
Відносний ризик** (95 % довірчий інтервал) 0,653 [від 0,546 до 0,780]
Сукупна кількість вогнищ та накопичення контрасту на Т1-зважених зображеннях на 6-му та 12-му місяці дослідження 0,905 1,639 <0,0001
Відносний ризик** (95 % довірчий інтервал) 0,552 [від 0,436 до 0,699]

*Абсолютне зниження ризику визначалося як різниця між скоригованою кількістю підтверджених рецидивів протягом 12-місяців при застосуванні Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл 3 рази на тиждень та скоригованою кількістю підтверджених рецидивів протягом 12-місяців при застосуванні плацебо.* Відносний ризик визначався як співвідношення між скоригованим середнім ризиком при застосуванні Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл 3 рази на тиждень та скоригованим середнім ризиком при застосуванні плацебо.Пряме порівняння безпеки при застосуванні Копаксонуâ-Тева в дозі 20 мг/мл 1 раз на добу та Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл 3 рази на тиждень в одному дослідженні не проводилось.В даному 12-місячному дослідженні не отримано свідчень, що терапія Копаксоном 40 впливає на прогресування інвалідизуючих змін або на тривалість рецидиву.Наразі немає даних щодо застосування Копаксону 40 пацієнтам з первинним або вторинним прогресуванням захворювання.Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження за участю пацієнтів не здійснювалися. Дані in vitro та обмежені дані досліджень, проведених за участю здорових добровольців, вказують на те, що при підшкірному застосуванні глатирамеру ацетату активна речовина легко абсорбується, а велика частина дози швидко розпадається на менші фрагменти вже у підшкірній тканині.

Показання до застосування:

Копаксон 40 показаний для лікування рецидивуючих форм розсіяного склерозу.Копаксон 40 не призначають при первинно- або вторинно-прогресуючому розсіяному слерозі.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат призначений лише для одноразового застосування. Невикористаний лікарський засіб або відходи необхідно знищити.

Особливості застосування:

Копаксон 40 можна застосовувати тільки у вигляді підшкірних ін'єкцій. Препарат не можна застосовувати у вигляді внутрішньовенних або внутрішньом'язових ін'єкцій. Початок терапії препаратом Копаксон 40 повинен відбуватися під наглядом невролога або лікаря, який має досвід лікування розсіяного склерозу.Лікар, який здійснює лікування, повинен роз'яснити пацієнту, що реакція, яка асоціюється хоча б з одним із таких симптомів, як: вазодилатація (приплив крові), біль у грудях, диспное, пальпітація або тахікардія, може з'явитися через кілька хвилин після ін'єкції Копаксону 40. Більшість із цих симптомів триває протягом короткого проміжку часу і зникає спонтанно без будь-яких наслідків. У разі появи серйозної побічної реакції пацієнт повинен терміново припинити застосування Копаксону 40 і звернутися до лікаря. У разі необхідності можна призначити симптоматичне лікування. Немає жодних доказів підвищеного ризику виникнення цих побічних реакцій для будь-якої групи пацієнтів. Незважаючи на це, потрібно з обережністю застосовувати Копаксон 40 пацієнтам із серцевими розладами в анамнезі. Слід регулярно перевіряти стан таких пацієнтів упродовж лікування. У рідкісних випадках повідомлялось про судоми і/або анафілактоїдні або алергічні реакції. Рідко можуть виникати серйозні реакції гіперчутливості (наприклад бронхоспазм, анафілаксія або кропив'янка). Якщо ці реакції є тяжкими, необхідно розпочати відповідне лікування та припинити застосування препарату. Глатирамеру ацетат-реактивні антитіла були виявлені у сироватці крові пацієнтів протягом щоденної постійної терапії препаратом Копаксон 40. Максимальні рівні досягалися у середньому через 3-4 місяці лікування, після чого вони знижувалися та стабілізувалися на рівні, що незначно вищий від початкового рівня. Не існує жодних даних, які б свідчили про те, що ці глатирамеру ацетат-реактивні антитіла є нейтралізуючими або що їх утворення впливає на клінічну ефективність препарату Копаксон 40. У пацієнтів із нирковою недостатністю необхідно перевіряти функцію нирок протягом лікування препаратом Копаксон 40. Хоча не існує жодних свідчень гломерулярного депонування імунних комплексів, таку можливість не можна виключати. Застосування у період вагітності або годування груддю.Інформація щодо застосування препарату Копаксон 40 у період вагітності відсутня або обмежена. Потенційний ризик для людини невідомий. Копаксон 40 протипоказаний під час вагітності.При застосуванні цього препарату необхідно застосовувати контрацептивні засоби.Немає даних щодо проникнення глатирамеру ацетату, його метаболітів або антитіл у грудне молоко. Копаксон 40 слід з обережністю призначати у період годування груддю, оцінюючи співвідношення користь/ризик для матері та дитини.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не досліджувалась.

Спосіб застосування та дози:

Для дорослих рекомендована доза становить 40 мг глатирамеру ацетату (один попередньо наповнений шприц), що вводиться підшкірно 3 рази на тиждень. Перерва між ін'єкціями повинна становити мінімум 48 годин. Рекомендується застосовувати препарат у одні й ті ж самі дні кожного тижня.Наразі тривалість лікування Копаксоном 40 не встановлена.Рішення щодо тривалості лікування приймає лікар індивідуально для кожного випадку. Пацієнти літнього віку. Застосування Копаксону 40 пацієнтам літнього віку спеціально не досліджувалося.Пацієнти з порушенням функції нирок. Спеціальних досліджень щодо застосування Копаксону 40 пацієнтам з порушенням функції нирок не проводилося.Пацієнтам слід надати інструкції стосовно техніки самостійного введення препарату та забезпечити нагляд лікаря під час першого самостійного введення та впродовж 30 хвилин поспіль. З метою зменшення вірогідності виникнення подразнення або болю в місці ін'єкції кожне наступне введення препарату слід здійснювати в інше місце. Препарат можна вводити в живіт, руки, стегна та сідниці.Загальні рекомендації щодо застосуванняПри здійсненні ін'єкції препарату Копаксон 40 важливо дотримуватись нижчевказаних правил:вводити препарат тільки підшкірно;застосовувати у дозі, яку призначив лікар;використовувати шприц для здійснення ін'єкції тільки один раз, невикористаний препарат або залишки − знищити;не змішувати та не вводити Копаксон 40 одночасно з іншими препаратами; при наявності у розчині зважених частинок не застосовувати цей попередньо наповнений шприц, слід взяти іншу упаковку. Інструкції щодо застосування 1. Перед введенням препарату слід переконатися у наявності всього необхідного для ін'єкції: один блістер препарату Копаксон 40, який містить попередньо наповнений шприц; утилізаційний контейнер для використаних шприців і голок. 2. Взяти один блістер із заповненим шприцом із загальної упаковки. Всі невикористані шприци необхідно зберігати в оригінальній упаковці. 3. Якщо препарат зберігався у холодильнику, потрібно витримати блістер із попередньо наповненим шприцом при кімнатній температурі протягом не менше 20 хвилин та переконатися, що він нагрівся до кімнатної температури.4. Перед введенням препарату необхідно ретельно вимити руки водою з милом. 5. Вибрати ділянку для ін'єкції . На рис. 1 вказано сім можливих точок на тілі для ін'єкцій: руки, стегна, сідниці, живіт (припупкова ділянка). Усередині кожної ін'єкційної ділянки є багато точок для уколу. Слід щоразу використовувати іншу точку для уколу для зменшення вірогідності виникнення подразнення або болю в місці ін'єкції.Необхідно постійно змінювати точки ін'єкцій усередині конкретної ділянки. Не слід здійснювати ін'єкцію в одне і те саме місце.Не слід використовувати для ін'єкції болючі точки, знебарвлені ділянки шкіри або ділянки з ущільненнями і вузликами. Рекомендовано розписати порядок зміни місць для здійснення ін'єкцій та вносити відповідні помітки у щоденник ін'єкцій. Деякі ділянки тіла є незручними для здійснення ін'єкції самостійно (наприклад руки). В таких випадках може бути потрібна стороння допомога.

Ділянка 1 Припупкова ділянка Робити ін'єкції, відступивши не менше ніж 5 см від пупка
Ділянка 4 Ліва рука М'язова частина верхньої задньої ділянки
Ділянка 5 Права рука М'язова частина верхньої задньої ділянки
Ділянка 7 Права сідниця М'язова частина над стегном, завжди нижче талії
Ділянка 3 Ліве стегно Приблизно 5 см вище коліна та 5 см нижче паху
Ділянка 2 Праве стегно Приблизно 5 см вище коліна та 5 см нижче паху
Ділянка 6 Ліва сідниця М'язова частина над стегном, завжди нижче талії

В = верх; С = середина; Н = низ.Рис. 16. Дістати шприц із захисної блістерної упаковки, видаливши паперове маркування. 7. Шприц взяти у руку, якою пишуть, та тримати так, як олівець. Зняти захисний ковпачок з голки. 8. Злегка зібрати шкіру у складку великим і вказівним пальцями (рис. 2). 9. Ввести голку у шкіру (рис. 3). Препарат вводять, рівномірно натискаючи на поршень шприца вниз до його повного спорожнення.Рис. 2 Рис. 3 10. Видалити шприц з голкою рухом вертикально вгору. 11. Використаний шприц покласти в утилізаційний контейнер. Діти.Не проводилося клінічних випробувань або фармакокінетичних досліджень за участю дітей або підлітків. Відсутня достатня інформація щодо застосування Копаксону 40 дітям (віком до 18 років) для того, щоб надати будь-які рекомендації щодо його застосування. Тому не слід застосовувати Копаксон 40 даній віковій категорії.

Передозування:

Повідомлялося про кілька випадків передозування Копаксоном (при застосуванні до 300 мг глатирамеру ацетату). Ці випадки не супроводжувалися виникненням інших реакцій, ніж ті, що наведені у розділі Побічні реакції.У разі передозування необхідно спостерігати за пацієнтами та призначити відповідну симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні дії:

Більша частина даних про безпеку застосування глатирамеру ацетату заснована на досвіді підшкірного введення препарату Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл 1 раз на добу. Нижче наведені дані щодо безпеки глатирамеру ацетату, отримані в результаті 4-х плацебо-контрольованих досліджень при застосуванні в дозі 20 мг/мл 1 раз на добу та 1-го плацебо-контрольованого дослідження при застосуванні Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл 3 рази на тиждень.Пряме порівняння безпеки при застосуванні Копаксонуâ-Тева в дозі 20 мг/мл 1 раз на добу та Копаксону 40 в дозі 40 мг/мл 3 рази на тиждень в одному дослідженні не проводилось.Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл 1 раз на добу В усіх клінічних дослідженнях при застосуванні Копаксонуâ-Тева в дозі 20 мг/мл серед побічних реакцій найчастіше виникали реакції у місці введення та спостерігались у більшості пацієнтів, які застосовували препарат. В контрольованих дослідженнях частка пацієнтів, у яких спостерігались ці реакції хоча б раз, була більшою після лікування препаратом Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл (70 %), ніж після введення плацебо (37 %). Реакції в місці введення, що найчастіше спостерігались при застосуванні препарату Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл порівняно з плацебо, включали еритему, біль, новоутворення, свербіж, набряк, запалення та гіперчутливість. Реакції, пов'язані щонайменше з одним з таких симптомів, як вазодилатація, біль у грудях, диспное, пальпітація або тахікардія, описувалися як негайні реакції, що виникають одразу після введення ін'єкції. Ці реакції можуть виникати через кілька хвилин після ін'єкції Копаксонâ-Тева. Щонайменше одна з перелічених негайних реакцій після здійснення ін'єкції спостерігалась у 31 % пацієнтів, які застосовували препарат Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл порівняно з 13 % пацієнтів, які отримували плацебо.Всі побічні реакції, які частіше спостерігалися у пацієнтів, які застосовували препарат Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл, порівняно з пацієнтами, які отримували плацебо, наведені нижче.Ці дані отримані в 4-х базових, подвійних сліпих, плацебо-контрольованих клінічних дослідженнях за участю загалом 512 пацієнтів, які застосували препарат Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл, та 509 пацієнтів, які застосовували плацебо протягом 36 місяців. У три дослідження за ремітуючо-рецидивуючим РС загалом було включено 269 пацієнтів, які застосовували препарат Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл, та 271 пацієнт групи застосування плацебо протягом 35 місяців. У четвертому клінічному дослідженні брали участь пацієнти з першим клінічним епізодом, які були визначені як група високого ризику щодо розвитку клінічно підтвердженого РС. У цьому дослідженні 243 пацієнти застосовували препарат Копаксонâ-Тева в дозі 20 мг/мл та 238 пацієнтів застосовували плацебо протягом 36 місяців.Побічні реакції, перелічені нижче, класифіковані за класом систем органів та частотою: дуже часті (≥1/10), часті (≥1/100 – <1/10), нечасті (≥1/1000 – <1/100).Інфекції та інвазіїДуже часті: інфекції, інвазії.Часті: бронхіт, гастроентерит, простий герпес*, середній отит, риніт, зубний абсцес, вагінальний кандидоз*.Нечасті: абсцес, целюліт, фурункул, оперізувальний лишай, пієлонефрит.Доброякісні, злоякісні та неуточнені новоутворення (в тому числі кісти й поліпи)Часті: доброякісні пухлини шкіри, неоплазма.Нечасті: рак шкіри. З боку кровоносної та лімфатичної системиЧасті: лімфаденопатія*.Нечасті: лейкоцитоз, лейкопенія, збільшення селезінки, тромбоцитопенія, аномальна морфологія лімфоцитів.З боку імунної системиЧасті: реакції гіперчутливості.З боку ендокринної системиНечасті: зоб, гіпертиреоз.Метаболізм та порушення травленняЧасті: анорексія, збільшення маси тіла*.Нечасті: непереносимість алкоголю, подагра, гіперліпідемія, підвищення рівня натрію в крові, зниження феритину плазми крові.З боку психікиДуже часті: тривожність*, депресія.Часті: нервозність.Нечасті: аномальні сновидіння, сплутаність свідомості, ейфорія, галюцинації, ворожість, манія, розлад особистості, спроба самогубства.З боку нервової системиДуже часті: головний біль.Часті: дисгевзія, гіпертонія, мігрень, порушення мовлення, синкопе, тремор*.Нечасті: зап'ястний тунельний синдром, розлад пізнавальної здатності, судоми, дисграфія, дислексія, дистонія, моторна дисфункція, міоклонус, неврит, нейром'язова блокада, ністагм, параліч перонеального нерва, ступор, параліч, дефект поля зору.З боку органів зоруЧасті: двоїння в очах, порушення зору*.Нечасті: катаракта, ураження рогівки, сухість очей, очна кровотеча, опущення верхньої повіки, мідріаз, атрофія зорового нерва.З боку органів слуху та рівновагиЧасті: порушення слуху.З боку серцево-судинної системиДуже часті: вазодилатація*.Часті: прискорене серцебиття*, тахікардія*.Нечасті: екстрасистолія, синусова брадикардія, пароксизмальна тахікардія, варикозне розширення вен.З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостінняДуже часті: задишка*.Часті: кашель, сезонний риніт.Нечасті: апное, відчуття задухи, носова кровотеча, гіпервентиляція, ларингоспазм, захворювання легенів.З боку шлунково-кишкового трактуДуже часті: нудота*.Часті: аноректальні розлади, запор, зубний карієс, диспепсія, дисфагія, нетримання калу, блювання*.Нечасті: коліт, кишковий поліп, ентероколіт, відрижка, виразка стравоходу, періодонтит, ректальна кровотеча, збільшення слинних залоз.Гепатобіліарні розладиЧасті: порушення функціональних печінкових проб.Нечасті: холелітіаз, збільшення печінки.З боку шкіри та підшкірної клітковиниДуже часті: висипання*.Часті: екхімози, гіпергідроз, свербіж, захворювання шкіри*, кропив'янка.Нечасті: ангіоневротичний набряк, контактний дерматит, вузликова еритема, шкірні вузлики.З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканиниДуже часті: артралгія, біль у спині*.Часті: біль у ділянці шиї.Нечасті: артрит, біль у боці, бурсит, м'язова атрофія, остеоартрит.З боку нирок та сечовидільної системиЧасті: мимовільне сечовипускання, полакіурія, затримка сечі.Нечасті: гематурія, нефролітіаз, розлади сечового тракту, порушення показників загального аналізу сечі.Вагітність, післяпологовий період і перинатальний станНечасті: аборт.З боку репродуктивної системи та молочних залозНечасті: нагрубання молочних залоз, еректильна дисфункція, опущення тазових органів, пріапізм, захворювання простати, аномальний мазок із шийки матки, тестикулярні розлади, вагінальна кровотеча, вульвовагінальні розлади.Загальні розладиДуже часті: астенія, біль у грудях*, реакція у місці ін'єкції**, біль*.Часті: озноб*, набряк обличчя*, атрофія шкіри у місці ін'єкції***, місцева реакція*, периферичний набряк, набряк, лихоманка.Нечасті: кіста, похмільний синдром, гіпотермія, негайні реакції у місці введення, запалення, некроз шкіри у місці ін'єкції, порушення слизової оболонки.Травми, отруєння та ускладненняНечасті: поствакцинальний синдром.*Кількість випадків була більше ніж 2 % (>2/100) у групі застосування Копаксону 40 порівняно з групою плацебо. Побічні реакції без символу *означають різницю у менше ніж 2 % або еквівалентну 2 %.**Термін реакції у місці введення (різні типи) охоплює всі побічні реакції, що виникають у місці введення препарату, за винятком атрофії шкіри та некрозу у місці ін'єкції, що вказані окремо.***Включає терміни, що стосуються локалізованої ліпоатрофії у місці введення препарату.У 4-му дослідженні, зазначеному вище, після плацебо-контрольованого періоду проводилась відкрита фаза лікування. Змін відомого профілю безпеки Копаксонуâ-Тева, що застосовувався в дозі 20 мг/мл, під час подальшого відкритого 5-річного дослідження не спостерігалось.Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл, що вводиться 3 рази на тижденьБезпеку застосування препарату Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл оцінювали в ході подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження за участю хворих на ремітуючо-рецидивуючий розсіяний склероз. Протягом дослідження 943 пацієнти отримували Копаксон 40 в дозі 40 мл/мл три рази на тиждень, а 461 пацієнт отримував плацебо протягом 12 місяців.Загалом у пацієнтів, які отримували лікування Копаксоном 40 в дозі 40 мг/мл, спостерігались такі ж побічні реакції і з аналогічною частотою, що й при застосуванні препарату Копаксон®-Тева в дозі 20 мг/мл.Зокрема, реакції у місці введення та реакції негайного типу після введення ін'єкції у групі пацієнтів, що застосовували Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл, виникали з меншою частотою, ніж у пацієнтів, які отримували лікування препаратом Копаксон®-Тева в дозі 20 мг/мл (35,5 % проти 70 % для реакцій у місці введення та 7,8 % проти 31 % для реакцій негайного типу відповідно).Реакції у місці введення та реакції негайного типу після введення ін'єкції, що часто спостерігались у пацієнтів, які отримували лікування Копаксоном®-Тева в дозі 20 мг/мл, у групі пацієнтів, що застосовували Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл виникали з меншою частотою. Реакції у місці введення спостерігались у 36 % пацієнтів, які отримували лікування препаратом Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл, порівняно з 5 % пацієнтів, які приймали плацебо. Реакції негайного типу після введення ін'єкції спостерігались у 8 % хворих, які отримували лікування препаратом Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл, порівняно із 2 % хворих, які застосовували плацебо.Зафіксовано кілька специфічних побічних реакцій: Анафілактична реакція у пацієнтів, хворих на РС, які отримували лікування препаратом Копаксон®-Тева в дозі 20 мг/мл, спостерігалась у рідкісних випадках (>1/10000, <1/1000) в ході неконтрольованих клінічних досліджень та постмаркетингового дослідження. Про випадки анафілактичної реакції повідомлялось у 0,3 % пацієнтів, які застосовували Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл (нечасті: ≥1/1000 – <1/100). Відсутні повідомлення про некроз у місці введення.Еритема шкіри та біль у кінцівках, які не відзначались при застосуванні препарату Копаксон®-Тева в дозі 20 мг/мл, спостерігались у 2,1 % пацієнтів, які приймали Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл (часті: ≥1/100 – <1/10).Медикаментозне ураження печінки та токсичний гепатит також рідко спостерігались у пацієнтів з РС, які застосовували препарат Копаксон®-Тева в дозі 20 мг/мл в ході постмаркетингового спостереження, а також у одного пацієнта (0,1 %), який приймав Копаксон 40 в дозі 40 мг/мл (нечасті: ≥1/1000 – <1/100).

Лікарська взаємодія:

Взаємодія між Копаксоном 40 та іншими лікарськими засобами вивчена недостатньо. Відсутні дані щодо взаємодії з бета-інтерфероном. Спостерігалася підвищена частота реакцій у місці введення препарату Копаксон 40. Повідомлялось про збільшення частоти місцевих реакцій у пацієнтів, що отримують супутню терапію кортикостероїдами.Дослідження in vitro свідчать про те, що глатирамеру ацетат у крові зв'язується з білками плазми крові, але він не заміщується і не заміщує фенітоїн або карбамазепін. Однак, оскільки теоретично Копаксон 40 має здатність впливати на розподіл білок-зв'язаних субстанцій, необхідно ретельно спостерігати за супутнім застосуванням таких лікарських препаратів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла при температурі 2-8 °С (в холодильнику). Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.Якщо немає можливості зберігати заповнені шприци у холодильнику, то їх можна зберігати при температурі 15-25 °C не довше 1 місяця. Якщо по закінченні цього одномісячного періоду заповнені шприци з розчином Копаксон 40 не були використані і знаходяться в оригінальній упаковці, то їх необхідно зберігати в холодильнику при температурі 2-8 °C.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл розчину в попередньо наповненому шприці; по 1 шприцу в блістері; по 12 шприців в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Препарат не слід змішувати з іншими лікарськими препаратами, оскільки дослідження на сумісність не проводилися.

Додаткові дані

Дозування:
Копаксон 40 розчин д/ін., 40 мг/мл по 1 мл у поперед. запов. шпр. в бліс. №12
Реєстрація:
№ UA/6307/01/02 від 14.12.2015. Наказ № 853 від 14.12.2015

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.